Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha azt érzem,...

Mit tegyek, ha azt érzem, hogy a barátom családja pont az a közeg amitől kiskoromnóta távol akarom tartani magam?

Figyelt kérdés
A családjuk piásabb típus.. Az én családomban nincs ilyen. A minap, karácsonyi ebéd után beszélték meg testvérei hogy ki mikor rúgott be.. Az anyukájuk jekenlétében. És ezt úgy mesélték, mintha természetes dolog lenne,,hogy részegek. Lehet hogy elítéltek ezért, de akinek van balami ÉRTELMES gondolata.. Kérem írja le..

2014. dec. 27. 01:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés: a barátod is ilyen?

Én sem szeretem az ilyen embereket, az egész gimis osztályom minden pénteken piált és aztán hétfőn-kedden csak azt hallgattam 2 éven át, hogy ki hova hányt, meg ki-kivel feküdt le... Mindig távol tartottam magam tőlük, nem tudom, mit tennék, ha a férjem családjában lennének ilyenek... Szerintem beszélgess erről a pároddal, hogy ő mit gondol erről, ő is ilyen-e. Ha igen, akkor hosszú távon úgyse lennétek boldogok és el kell engedned őt sajnos. Szerintem.

2014. dec. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
61%
Útálom a piásakat, kötekedőek, egyszerűek, alacsonyabb az értelmük a pia miatt. Nyíltan mond meg nekik mi a helyzet és mond, hogy veled felejtős a pia téma
2014. dec. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj nagyon és ha a partnereden is észreveszed az alkohol kedvelés jeleit, akkor azonnal menekülj. Családokat tesz tönkre az alkohol és nem tudni előre, kit mikor és hogyan érint, de hogy érint, az biztos.
2014. dec. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ameddig a párod nem ilyen, nem számít. A férjemmel mi sem szeretjük egymás családját, de mindketten elütöttünk a sajátunktól. Így nincs gond. A piás embereket én sem szeretem, de én TÉNYLEG nem. Sokan csak mondják hogy nem, de mégis isznak. :) Én jeles alkalmakkor szoktam belenyalogatni a pohárba, ami 1-2 kis kortyot jelent. Nagyon utálom az alkoholt. Elég csak látnom valakinek a szemein hogy ivott és undor fog el.
2014. dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én éltem ilyen kapcsolatban 5 évet. Nem tudtam elfogadni a párom családját, mert nem azt az értékrendet képviselték, amit én. Ment ideig-óráig a hazugság, aztán egyre idegesítőbbek lettek, végül már csak veszekedtünk. Ő inkább a családjához tartozott, mint hozzám, így vége is lett a kapcsolatnak. Nem mondom, hogy ez törvényszerű, csak azt, hogy légy résen, mennyi időt töltesz számodra unszimpatikus környezetben.
2014. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pl. az sem mindegy milyen idősek. A mi családunk egyáltalán nem piás, mégis mindig előkerülnek a régi sztorik, ki mikor hogy rúgott be, hova hányt. Ugratjuk egymást (főleg a fiatalabb réteggel) és jót röhögünk rajta, ettől függetlenül nem alkoholista a családom és én sem vagyok az. Ott vannak a szüleink is és ők is csak röhögnek. Mindannyian diplomás, normális emberek lettünk, illetve vagyunk a fiatalabbakkal, így a szüleink sem látnak kivetnivalót a múlt bakijainak felemlegetésén.


Egyébként ha a párod nem ilyen, akkor a kötelező alkalmakat szerintem kibírod a családjában, a többi meg teljesen mindegy.

2014. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a családjuk piásabb típus? Hány évesek a testvérei? És mégis, mikor voltak utoljára részegek? És milyen gyakran? Mert a legtöbb ember berúg legalább egyszer fiatalkorában, ettől még nem lesz alkoholista vagy lecsúszott senki.. Ha alkoholisták lennének, azt azonnal látnád, és a párod is olyan lenne, vagy nem vinne a családja közelébe.
2014. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
pontosan, hogy ezek milyen gyakorisággal vannak, de az egyik testvére nagyon szeret inni. Amúgy 19 es 21..Jó, persze, azt csinálnak amit akarnak, de nekem ez furcsa, mert az én családom egyáltalán nem ilyen, az oké, hogy nagyobb összejövetelnél előkerül a pia, de nagyon minimális mértékben (max 2-3 feles), és az egyik nagypapám, az ilyen dolgok miatt halt meg...Köszönöm a válaszokat:) Amúgy leülte vele beszélgetni erről, nyiltan el is mondtam a véleményemet, ő azt mondta nem kell félnem, nem lesh ilyen.. De mégis tartok ettől..
2014. dec. 28. 00:23
 9/12 anonim ***** válasza:
És hol laknak? Kisebb faluban, vagy városban?
2014. dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Város, de ez miért fontos?
2014. dec. 28. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!