Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy kicsit rosszul esik?

Jogos, hogy kicsit rosszul esik?

Figyelt kérdés

(Tudom, hogy vannak ennél 1000szer nagyobb problémák, de ettől függetlenül zavar)

Anyutól karácsonyra egy infralámpát kaptam, hogy télen tudjam melegíteni vele a lábam...Már rátértem, hogy az életbe nem fogom használni...Egy vagyont költ ilyen teljesen fölösleges dologra, pedig azért annyira nem vagyunk eleresztve. Ha akár az árának egy részt adta volna ajándékba, annyi ötletem lenne, hogy mire költsem. De nem, neki ezt kellett vennie...

(Amúgy nem szoktam mindenen hisztériázni, jóban vagyunk általában csak 19 éves lányként nem vágyaim csúcsa egy infralámpa.. és ott áll, tudom drága volt, de akkor is csak egy kacat.)


2014. dec. 27. 09:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%

Ezért értelmetlen az ajándékozási kényszer.


Ha vesz valamit, az nem tetszik, ha nem vesz,akkor bunkó, ha meg elöre megbeszéli, akkor nem igazi, mert nem meglepetés.


Nálunk ezért az a rendszer, hogy nincs ajándékozás, az ünnep lényege, hogy együtt tudjon lenni a család. Azóta nincs semmi ilyen probléma, és sokkal nyugodtabban zajlanak az ünnepek.

2014. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%

a hozzáállással van baj.

jókat lehetne pedig röhögni ha dédfater viagrát kap, 20 éves srác aranyér kenőcsöt, bombanő vibrátort, a cigány rokon skinhed csizmát kap, a skinhed meg kemotoxot amire a cigány rokon képes van festve. de ha egy családban nins humor...

2014. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy ajándék. Lehetnél kicsit intelligensebb is, hogy nem bántod meg Anyukádat. Ha majd arcüreggyulladásod lesz, vagy lesz babád hálás leszel. Különben lehet hangoztatni már októbertől, hogy de jó lenne ez, de jó lenne az. Kommunikáció!
2014. dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem csak te jártál így.

Anyósommal az a vicc ,hogy megkérdezi mit vegyen, aztán csak azért sem azt ajándékoz.

Idén megbeszéltük, hogy nem vesz a négyévesnek babát, hanem kirakóst. Hát hozott kirakóst, 1000darabosat, meg persze bucsusbarbikat, műanyagruhában. Éjjel már meg is találtam mezítláb a cipőjét.

A kisebbiknek pelust kértem, hat hetesen mást nem nagyon fogyaszt. Nos pelust nem kapott, helyette egy zsák babaruhát, amiből így is annyi van, hogy még egy csomó dobozt ki se pakoltam, és mégis kifolyik a szekrényből.

Én kaptam egy doboz marcipános bonbont meg valami dezodor szettet (utálom a marcipánt és hiperérzékeny a bőröm.) A férjem villanyborotvát (két éve is azt kapott).

Idén már én sem erőltettem meg magam, ajándékkosár oszt csókacsaládnak.

2014. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk viszonylag jó a család ajándékozásban, így nincs sztorim, amit leírhatnék. Egy infralámpa azért nem egy olyan hű de hatalmas összeg, pláne ha csak valami egyszerűbb darab.

Otthon volt gőzölőnk és infralámpánk, nagyon nagyon ritkán vettem őket elő, ha már komolyan betegnek éreztem magam, egyébként nem láttam értelmüket. Amióta a saját lábamon állok, saját háztartásban élek és a saját keresetemet fogyasztom, azóta látom csak igazán értelmét ezeknek. Diákként megtehettem, hogy egy-két hétre kidőljek a suliból és otthon vergődjek, a munkahelyemen ezt már nem tűrik el. Ha érzem, hogy kezdek betegeskedni, akkor rögtön kezdek gőzölni, vitamin kúrázni és ha lenne, akkor infralámpáznék is.

Most látom mennyivel kényelmesebb volt az elektromos gőzölő, mint a fazekas változat. :)

Az infralámpa kifejezetten jót tett pl. az arcüregemnek mindig, de ha becsípődött a derekam, vagy valamim meghúzódott, esetleg egyszerűen csak menstruációs görcseim voltak, azoknak is használt.

Én azt mondom ne becsüld ezeket alá. Lehet hogy most nem tartod egy nagy dolognak, de még bármikor jól jöhet.


Mi most beléptünk abba a korba, amikor lakberendezési tárgyakat és háztartási gépeket kapok dögivel. Pl. kaptam egy citrus prést, amiről tudom, hogy nem lesz mindennapos használatban, de ez egyáltalán nem zavar. Elfér és ha meginnám a frissen facsart narancslevet, akkor csak le kell vennem a polcról és csinálhatom.

2014. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Elég gáz úgy ajándékozni, hogy lövésünk sincs arról, hogy az alany mit szeretne.

Én arra hajtok, hogy örüljön neki, - szokott sikerülni, mondjuk jól kell ismerni, meg oda kell figyelni rá.

2014. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én már szeptemberben elkezdek gondolkodni, hogy kinek mit tudnék venni, aztán novemberben megveszem.

Kérdező, most már felesleges ezen rugózni, majd jövőre mondogasd hogy mit szeretnél.

2014. dec. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
2014. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Páran írták,hogy majd hálás leszek ha lesz babám, stb. 19 éves vagyok. És még 10-15 évig egyáltalán nem tervezek szülni.

Tudom, én tettem föl a kérdést, így nem csak arra vagyok nyitott ami az én véleményemet erősíti, de hát ez:D:D:Dkész.

Azért 15 évre előre nem készül az ember a gyerekválalásra

2014. dec. 31. 10:11
 20/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem biztos hogy olyan messze van az. Mi van ha pl. a pasid olyan kotont kapott a mikulastol, ami az elso hasznalatkor beléd durran?
2014. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!