Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normálisnak tartjátok, hogy...

Normálisnak tartjátok, hogy felnőtt gyerekek barátja / barátnője kvázi ott éljen veletek együtt a szülői házban?

Figyelt kérdés
Nem volt megbeszélve, hogy konkrétan odaköltöznek, egyszer csak már ott éltek különösebb átmenet nélkül.
2014. dec. 27. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg velük megbeszélni? Még nem jutott eszedbe?
2014. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mivel nem az én gyerekeim, így nem. :) Csak volt szerencsém a nagy karácsonyi rokonlátogatásnál belecsöppenni és azóta is "emésztem" a dolgot.
2014. dec. 27. 19:51
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Hát ha a számlákba kajába...stb-be beússzál akkor nállam nem lenne gond.

H kvázi elvárja h öt is tartsátok el na az már gond lenne.

Ha így van akkor a csaj csak keresett egy szerencsétlent akivel párkapcsot játszva élősködhet a családján. Mert pl az ő cs körülményei nem megfelelők v elakart menekülni.

Ha nem csinál semmit és nem száll be semmibe.

Én ki.... mint macskát...

2014. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha mindketten már felnőttek, és dolgoznak , akkor gondolom átmeneti az állapot. Én eltűrném, mivel anyagilag megengedhetnénk magunknak a +1főt. De ettől függetlenül nagyon rosszul esne, hogy meg sem kérdezték tőlünk.

Ha úgy felnőttek, hogy nagykorúak, de még tanulnak, akkor jobban felháborítana. Nem szeretném évekig a házamban a párját úgy eltűrni, hogy meg sem kérdezték!!

Ha a gyerekem párjának rosszak lennénk otthon a körülményei, vernék vagy ilyesmi, akkor engedékenyebb lennék. Főleg ha komoly a kapcsolatuk, és szeretik egymást.

Nem szeretnék a kegyetlen anyós lenni, aki a fiatalok közé áll.

Mindent meg lehet beszélni, de megkérdezés nélkül odaköltözni... A lehető leggyerekesebb dolog.

Ha már mindketten dolgoznak, akkor ha hamarosan elköltöznek, és már gyűjtenek a lakásra, vagy albérletre, akkor nem kérnék tőlük pénzt el. De ha nem lenne semmi céljuk , csak éldegélnek meg elbulizzák a pénzt, akkor egy idő után kérnék el pénzt.

Úgy is, hogy ha jól állunk anyagilag. Ha meg rosszul , akkor már az 1.hónap után kérnék. De csak a 2.esetben, ha nem spórolnak a közös életre.

2014. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is így volt, mivel az akkori barátom szállón lakott, mindig nálunk voltunk, gyakorlatilag a 3. naptól kezdve nálunk lakott, de nem volt megbeszélve, csak így alakult. Azóta már a férjem.

Ha a szülőknek nincs ellene kifogásuk, akkor normális.

2014. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem, nem normális. Nem tartom gerinces hozzáállásnak a "besettenkedést", hogy aztán kész tények elé legyenek állítva a szülők, és nekik legyen kellemetlen, ha valamilyen okból ők ezt nem akarják. Természetesen megbeszélés alapján más a dolog, fehéren-feketén lefektetve az együttélés szabályait.. Ha viszont valaki "csak úgy" beköltözne hozzám (gyerekemhez..), meg sem fordulna a fejemben, hogy ilyen mentalitású ember ottmaradjon lakótársnak a házamban.
2014. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Akkor kérdező neked mi közöd is van az egész történethez???
2014. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
hát szerintem illett volna a ház gazdáját megkérdezni, h oda költözhet-e... A gazdának meg ha nincs valami óriási kifogása ,akkor illik megengedni...
2014. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

És te miért kötekedsz a 62%-oddal?

Tanácsot kértek tőlem és véleményt, annyi közöm van hozzá. Te pedig válasz helyett csak kötekedsz.

2014. dec. 27. 20:02
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nagyon nem tartom annak. Tesóm költöztette így haza a luvnyáját, szüleimmel előtte nem különösebben beszélte meg. Az a baj, hogy nem adnak bele a közösbe, igényeik az egekben, kerülgetni kell őket és jóformán ők dirigálnak lassan. Én ezt eszméletlenül szánalmasnak és abnormálisnak érzem, csak persze nekem nincs beleszólásom érdemben. De amúgy sem okés, ha ennyire felnőttet játszanak, meg komolynak érzik a kapcsolatukat, akkor kezdjék ott, hogy önállósodnak egy saját kecóban, nem?

Részemről amúgy is betegesnek tartom, ha a felnőtt gyerek a szüleivel él, meg együtt él az egész pereputty, persze ha az idős, beteg szülőket gondozni kell vagy ilyesmi a szitu, akkor oké, de egyébként nagyon nem.

2014. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!