Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normálisnak tartjátok, hogy...

Normálisnak tartjátok, hogy felnőtt gyerekek barátja / barátnője kvázi ott éljen veletek együtt a szülői házban?

Figyelt kérdés
Nem volt megbeszélve, hogy konkrétan odaköltöznek, egyszer csak már ott éltek különösebb átmenet nélkül.
2014. dec. 27. 19:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Egyébként pont az a szitu, ráadásul mindkét gyerek (plusz párok), tehát össz 4 fő esetében, mint amit a 10-es válaszoló írt... Rezsi érezhetően több, egyik se dolgozik rendszeresen, így "nem várható el", hogy adjanak, de enni azért csak kell nekik is. Házimunka ad hoc alapon. Én nagyon kellemetlenül éreztem magam még ez alatt a rövid idő alatt is, amit náluk töltöttünk.
2014. dec. 27. 20:07
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

Őszintén megmondom, hogy ha nem a Te családodról van szó, nem tartom helyén valónak, hogy kiírtad a kérdést.


Bár én egyáltalán nem tartom helyénvalónak a házasságon kívüli együttélést (sem megbeszéléssel, sem a nélkül);

amit sokszor az ifjú pár sem gondol meg előre, hanem csak "úgy alakul";

de ha egy MÁSIK családról van szó, akkor ez az Ő MAGÁNÉLETÜK.


Neked nem kéne beleavatkozni.

2014. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A húgomnak volt egy exe aki ezt játszotta 3 évig itt aludt, evet, zuhanyzott,... de fizetni áááá nada.

Gyakorlatilag itt élt a 2 év felé már a f...unk tele volt a gyerekkel. Aztán szét is mentek a gyerek most nem tom hanyadik b nőjén élősködik.


Ja dolgozni még éltemben nem láttam.

Most asszem 27.

2014. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Akkor én nagyon nem vagyok helyénvaló, mert nem vagyok házas a gyerekeim apjával, mégis együtt élünk. Illetve, onnantól, hogy az érintett anyuka kvázi elpanaszolta, hogy hogy is van ez, már nem gondolnám annyira szent magánügynek.
2014. dec. 27. 20:29
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

"onnantól, hogy az érintett anyuka kvázi elpanaszolta, hogy hogy is van ez, már nem gondolnám annyira szent magánügynek"


De akkor mért nem lépnek ?

2014. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
12-es: akkor ezen az alapon Te mit kardoskodsz más kérdésénél? Mit érdekel téged h mit ír ki? Nem a Te dolgod, h beleszólj más szokásaiba...
2014. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én "felnőtt gyerekként" tudok válaszolni. Nálunk is úgy alakult, hogy egy időre ideköltözött a párom. Előtte is jöhetett bármikor, csak be kellett jelentem, hogy ma itt alszik. Volt, hogy egy hetet itt töltött, volt hogy csak egy-egy napokat. Diákok voltunk mindketten, így anyu ezt sosem sérelmezte, csak így tudtuk megoldani a találkákat. Akkor viszont a képemről lesülne a bőr, ha non stop nálunk lett volna és mégcsak meg sem kérdeztük volna a szüleimet, hogy be kellene-e szállnia a költségekbe. 3 hónapot nálunk élt, de akkor előre leültem a szüleimmel megbeszélni, hogy mi lenne ha... és mivel járna ez? Abban állapodtunk meg, hogy meglátjuk a rezsiben számít-e valamit, hogy a párom is itt van és ha nem mérvadó, akkor nem kell beszállnia semmivel. Annyit kér, hogy néha vásároljunk mi be, vagyis töltsük fel a hűtőt. Ezt megtettük, ennyi.


Én úgy voltam vele mindig is, hogyha anyut valami zavarja, akkor szólni fog és így is volt mindig. Ergo, ha anyukát zavarja a helyzet, akkor ültesse le a gyerekeket és mondja el nekik, hogy őt egyáltalán nem zavarja, hogy ott élnek a párjaik gyakorlatilag, de sajnos nem teheti meg anyagilag, hogy 2 gyerek helyett 4-et tartson el, tehát ha rezsibe nem is szállnak be, legalább a házimunkából vegyék ki a részüket és néha vásároljanak ők be (mondjuk heti egyszer) saját pénzből, ennyi. A házimunkát be is lehet osztani egy táblázattal, hogy a héten kinek mit kell megcsinálnia, következő héten csere.

Szimplán a kommunikáció hiánya az, hogy emiatt feszengés alakul ki, szerintem tökre természetes, hogy ott, ahol többen élnek együtt, le kell fektetni alapszabályokat. Ha szeretetben élnek, akkor ez nem fog gondot okozni!

2014. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!