Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csalódnak a szülők a...

Miért csalódnak a szülők a felnőttkorba lépő gyermekeikben? Miért tojnak a szülők, nagyszülők fejére?

Figyelt kérdés

Négy gyermekem van, mindegyik úgy él, amire nem számítottam, és mind kerül minket. :-(

Kulturált, értelmes, szerető családot biztosítottunk nekik. Amit tudtunk megadtunk, hiányt nem szenvedtek, persze gazdagok sem vagyunk. Boldog, jókedvű gyermekkoruk volt. Még kamaszkorukban sem voltak nagy kilengések, mindent megtudtak velünk beszélni. Amit nem velünk, azt egymással. Bizalommal fordultak hozzánk.

Ideális családi életet éltünk.


Továbbiakat leírom hozzászólásban!



2014. okt. 17. 11:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb felnött elvárja hogy ugyanúgy mondjon le bizonyos dolgokról mint ahogy azt ő vele tetették az ő szülei. Ezt persze nem szereit a gyerekek. A világ is gyorsan változik.


Az ami valaki számára ideális más számára egyáltalán nem biztos hogy az.


Egy biztos, az oka megvan ha mind a 4 kerül, és bennük keresni a hibát nem sok értelme lenne.

2014. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg saját elképzelésük van az életről és azt valósítják meg. Ha tisztességesen élnek, boldogok és egészségesek, akkor minden rendben van. Az, hogy az életük nem pont úgy alakult, ahogy a szüleik elképzelték - nos, minden nem jöhet össze. Van az úgy, hogy a gyerek jobban tudja, mi kell neki, mint a szülő. Az szép és jó, hogy boldog gyerekkoruk volt, mindent megkaptak, ez természetesen kellett az egészséges fejlődésükhöz, de ez nem azt jelenti, hogy ezért cserébe mindenben a szülők elképzeléseit kell követniük. És ha nagyon nagy a különbség a szülők és a gyerekek értékrendje közt, néha még jobb is, ha a gyerekek csak ritkán látják a szülőket, mert ha rendszeresen látogatnák őket, abból mindig csak a vita lenne, mert: "Én megmondtam, fiam, hogy nem így kellett vón..." - kinek jobb ezzel?
2014. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

A gyerekek felnőnek, és élik a saját életüket, úgy, ahogy ők akarják, nem pedig úgy, ahogy azt a szülő elképzelte magának.

A "Miért tojnak a szülők, nagyszülők fejére?" kérdésre pedig már ki lehet könnyen találni a választ.

2014. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nektek nincs szerencsétek ill. nem vártál még 30-40 évet, mert lehet, hogy akkor úgy az ő átlagos életvitelükkel is elfogadóbb lennél. Egyrészt nem lehet tudni, hogy két különböző ember génjeinek kombinálódásával milyen tulajdonságú új egyed jön létre. Amikor ők belekerülnek az "életbe", akkor őket olyan ingerek is érik, amilyenekkel korábban nem találkoztak. Azt se feledd, hogy Mendel brünni apát borsókísérletei óta tudjuk, az unokák a nagyszülőkre jobban hasonlítanak, mint a szülőkre. Úgyhogy nézz körül a felmenőitek között, hátha rálelsz olyanokra, akikhez jobban hasonlítanak a gyerekeitek. És akkor meg fogsz nyugodni ?
2014. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A legidősebb fiúnk, félbehagyta tanulmányait és összeköltözött egy nem éppen ideális lánnyal. Nincs túl jó véleményünk róla, de ezt soha nem vetjük a szemére, vagy fiúnkéra.

Nem tudjuk, mit szeret benne. Nem szép, sőt, ronda a szentem. (legalább 120 kiló) Pedig fiúnk mindig a szép lányok felé tendált. Bizakodtunk, hátha a belső értékeke miatt... de nem így van, hiszen a lány lusta, igénytelen, trehány. Évekig nem dolgozott, most is csak ímmel-ámmal jelképes fizetésért. A fiam keresetét, viszont nagyon profin költi. Ezt a gyermekünket évente kb. 4x látjuk.

Nagyobbik lányunk viszont az örökké tanuló szingli mintapéldája. 26 éves, de mintha soha nem akarna felnőni. Gimnázium, főiskola, majd egyetem, jelenleg mesterdiploma... Állandó haverok, buli, Fanta (néha pia)... A kollégiumi haverok jelentik neki a családot. :-( Végre részmunkaidőben dolgozik is.

A legnagyobb bánatunk, hogy férfit nem látunk mellette. Próbálkozott, de ... szóval barátnői vannak. Nem jelentette még be, de minden arra mutat, hogy azok társaságát keresi.

Másik fiúnk a szakmunkásig vitte, érettségi előtt otthagyta az iskolát. De szakmáját sem hasznosítja, biztossági-őrként dolgozik. Szerintem "leszaromtablettát" szed marékszámra. Semmi nem érdekli. :-(

Kisebbik lányunk a középiskola után szakmájában dolgozik. De ő is annyira megkeseredett, hogy azt nézni is szőrnyű. :-( Őt értem meg a legkevésbé. Dolgozik, éli világát, szereti amit csinál, mi a fene baja van? :-o Sajnos ő nagyon csendes, szótlan típus. Szeretnék segíteni neki, de nem tudom, mit szeretne.


Tulajdonképp, nem is tudom, miért tettem ki ezt a kérdést. Talán egyszerűen ki akartam írni magamból.

Nem így képzeltük el az életüket. Rossz látni, hogy nem boldogok, és ezért minket is letojnak, hanyagolnak. :-(

2014. okt. 17. 12:13
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Az irasodbol ítélve nekem az jon le, hogy neked semmi nem tetszik, semmi nem eleg jo, barmit is csinalnak az baj es rossz.
2014. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A legkisebb lányotok valószínűleg azért megkeseredett mert szereti ugyan amit tanult és csinálja is de látja hogy ezzel semmire nem fog menni, önálló életre nagyon kevés lesz. Nagyobbik lányotokkal szerintem nincs probléma, bár 26 évesen gondolom még ti támogattátok anyagilag hogy tudott tanulni meg élni a világát, így nem csoda hogy épp csak egy részmunkaidős álláskára futotta neki az idejéből. Az meg hogy a lányokat szereti azért nem halálos bűn. Persze minden szülő a szerinte legjobbat akarja a gyerekeinek, de ha ők ezt az utat választották nem tudsz tenni semmit! Ha gyötröd őket hogy máshogy éljenek még kevésbé keresik majd a társaságod
2014. okt. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyot változott a világ. Nehéz fiatalnak lenni benne.

Szerintem a két kisebb akár szakemberi segítségre is szorulhat. Csak ha rendeződnek mentálisan, utána lehetnek boldogok.

Ne sokkold őket azzal, hogy te mit vársz tőlük. Elég nekik a maguk baja, én se lennék szívesen mai fiatal.

Hívd haza őket örömmel, szeretettel egy-egy jó ebédre.

2014. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%
Gondolom mindegyiket orvosnak vagy ügyvédnek szántad, akik 25-30 évesen családot alapítanak és boldogan élnek, amíg meg nem halnak. Ez nem így működik, mindenkit hagyni kell élni a saját életét.
2014. okt. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem neked semmi se jó. Ott van a nagyfiad, boldog, lehet, hogy a duci nőket szereti, te meg jót tudsz ezen csámcsogni, hogy milyen dagadt a barátnője és persze még trehány is, az anyósok 90%-a ezt mondja a meny jelöltekre, hogy lusták. Egyszerűen csak féltékeny vagy, kicsi fiacskádat elrabolta egy 120 kilós debella. Vagy nézzük a lányodat, rengeteget tanul, csak megsúgom más szülő örülne ennek, de te nem. A kisebbik gyerekeid lehet, hogy teljesen jól vannak és boldogok, csak nem akkor, amikor éppen veled vannak együtt. Ilyen nálunk is volt, a férjemet 2 évig ezzel szekálta az anyja, hogy ő tudja, hogy nem boldog, hát tényleg nem volt az, amikor haza kellett mennie a hülye anyjával beszélgetni. Igyekezz egy kicsit alkalmazkodni és ne nézd hülyének a gyerekeidet, a fiad nagyon is érzi, hogy utálod a párját, ezért nem megy haza. Legyél barátságosabb és lazább, mert 4 gyereketek van, nem lehet véletlen, hogy nem kíváncsiak a szüleikre.
2014. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!