Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolatunk nejemmel nagyon...

Kapcsolatunk nejemmel nagyon jó volt, de gyermekünk születése után változtunk. Két éves a pici, és költöztek. én januárban rádöbbentem sok mindenre, így nagyon rosszul érintett, hogy Ő már nem akar tenni semmit a kapcsolatért. Mi a visszaút? Van?

Figyelt kérdés
7 éves a kapcsolatunk, kiegyensúlyozott szeretetteljes volt. aztána jött a gyerekvállalás. hiába tudtam, hogy nembántom a babát, mégse volt olyan a sex, így csökkent az együttléteink száma. 2 éve megszületett kisfiunk (egy tündér) de utána a kialvatlanság a munka a az állandó éjszakai felkelések (pedig nem is én keltem többször)teljesen felőröltek minket. a sex gyakorlatilag minimális lett, sőt az is fájdalmas és nem ment a nejem részéről, úgy éreztem rajtam elhatalmasodott a "miért nem kapok sexet?" érzés, és ez meghatározta a külvilághoz a viszonyom. ingerült és utálatos lettem. na ezek nem szoktak jókat szülni. e mellet nem szakítottunk elég időt egymásra. nem beszélgettünk, nem törödtem a kapcsolattal, csak úgy éltem. ingerülten és útálatosan. az utóbbi évben 3-4 havonta beszélgettem a nejemmel, hogy ez így nem jó válltoztassunk valamin. de nem igazán sikerült. nem láttam a problémát, csak hogy valami nem jó, és kevés(havonta kéthavonta egy) a sex. igazából a családjával és a barátaival is undok voltam néha, megbántottam őket. Nem ütöttem meg soha, nem hordom a fizetést a kocsmába (bár néha nagyon csúnyán berúgtam). ez van.
2010. febr. 4. 05:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy te magad ismered el, hogy miket tettél, és hogy hibásnak érzed magad, már egy lépés a kapcsolatod megmentése felé.

te mit szeretnél? beszélgetni? beszélgess te, kezdeményezz beszélgetést. finomat enni? főzz te. ajándékot kapni? vegyél te valami olyant, amilyet még nem vettél. de elég egy csokor virág is, hidd el. szereted, ha ki van vasalva rendesen a ruhád? te teregess ki legközelebb. megbántva érzed magad? te legyél az első, aki bocsánatot kér. tanuld meg használni a szeretlek szót. sms-ben, élőszóban.

amit adsz, előbb utóbb visszakapod. de nyugodtan elmehetsz pszichológushoz is, segít neked rendbetenni először magad, aztán a környezeted.

tényleg sok sikert kívánok

36n

2010. febr. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Nem értek egyet az első válaszolóval.Nem helyeslem ugyan a te viselkedésed,de a lavinát a feleséged indította el.Az állandó éjszakai felkelések,szex-hiány mindenkit ingerültté tesz.Nemcsak téged,a feleségedet is.

A feleséged sok mai fiatalasszonyhoz hasonlóan CSAK a gyerekkel törődik,a férjjel nem.Nálatok is ez volt.

Ha a kicsit az első perctől fogva hozzászoktatja,hogy éjszaka aludjon,nem kel fel rögtön,ha sírni kezd a baba,nem dédelgeti állandóan,hanem okosan neveli,akkor nyugodtak lettek volna az éjszakáitok,a nejed nappalai,nem lett volna ingerült és kimerült.Ha tudomásul veszi,hogy a baba születése nem azt jelenti,hogy csak baba a fontos,hanem a férje is,akkor a gondjaitokat megtudtátok volna beszélni.Egy gyereknek éppolyan szüksége van az apjára,mint az anyjára.Az apa éppen olyan fontos,mint a gyerek egy jól működő házasságban.A mai fiatalasszonoyk elfelejtik,hogy a férjük nélkül nem lettek volna anyák,hogy a gyerek érdeke az,hogy szerető,kiegyensúlyozott családban nőjön fel.Ehhez pedig az apa is kell.Nem az a legfontosabb,hogy mennyit segítesz a háztartásban,hanem hogy közöttetek az összhang meglegyen.Ha meg van,akkor a segítséggel sem lett volna gond.

A nők biztos egyedül téged hibáztatnak majd,de a te viselkedésed csak következménye a feleséged viselkedésének.Nem kell bocsánatot kérned,hanem őszintén megbeszélni a dolgokat.De ennek nem sok esélyét látom,mert a nejed nem fogja beismerni,hogy ő is hibás.Elkellene mennetek családterápiára,mert neki talán még nagyobb szüksége van egy szakember tanácsára,mint neked.Te ugyanis már rádöbbentél,hogy hibáztál,ezért tudod,hogy min kellene változtatnod.De erre a feleségednek is rákellene döbbennie.A fiacskátok érdekében lenne a legfontosabb,hogy rendbejöjjön a házasságotok.30 év házasság után mondom ezt.

2010. febr. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen van remény számotokra!


Mind a ketten hibásak vagytok, most mégis rajtad a sor, hogy kezdeményezz!


Próbáld meg újra meghódítani a feleségedet. (Ne csak most egy-egy szál virággal, hanem amolyan természetesen nap mint nap tudtára lehet adni, hogy mennyire jó, hogy van neked!) Szerintem nyugodtan el lehet napolni a "mély" beszélgetéseket. Eddig sem vezettek sehova, ezután sem fognak.

A problémákat amik igen nagyok nem fogjátok tudni egy-két beszélgetés keretében megoldani,főleg nem most, hogy elköltözött a fiatokkal. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs szükség a problémamegoldó beszélgetésre, csak nem most.


Viszont rá kell döbbennetek mindkettőtöknek arra, hogy miért is szerettetek egymásba. Csináljatok valamit közösen: menjetek el hárman olyan helyre ahol még egyikőtök sem járt, pl. x állatkert, utána meg ebédelni, lepd meg a feleségedet és kisfiadat is valami kis figyelmességgel a nap során. Előkerülhetne a zsebedből néhány régi közös fotó, kerüljön szóba a megismerkedésetek, az első csók, a gyönyörű kisfiatok születése, de a problémák ne. Ha a feleséged szeretne ebben a témában kezdeményezni háríts, hogy ez a nap most csak a tiétek, majd megbeszélitek holnap, vagy holnapután.


Ébresszétek fel az egymás iránt érzett szeretetet!

2010. febr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos a hozzáállásod még így sem jó. Te elfogadtad, hogy te ezt meg ezt tetted. Mit gondolsz, mégis minek kellett volna történnie?

Te mit szólnál hozzá, hogy ha a párod este, amikor hulla fáradt, feszült, ingerült vagy, és nem megy a szex, akkor ezt csinálná, hogy nem beszélget veled, ingerült, és kocsmába jár? Nem mondom, hogy a feleséged nem tehet róla, csak hogy ne csodálkozz.

Ne tőle várj bármit is. Mert most is ezt teszed. Beszélgess vele, legyél gyengéd, kedves, megértő, segíts neki!

2010. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valahol egy kicsit mindketten hibáztatok.De ne magadat okold csak, mert a feleséged nagyban közrejátszott, hogy így alakultak a dolgok.(hozzáteszem, ha az ő részéről fájdalmas volt a szex, arról ő sem igazán tehet)

Igaza volt a második válaszolónak, attól, hogy a baba megszületett, Te a férje maradtál, ugyanúgy, mint a születése előtt.Nem szabad, hogy csak a gyermek maradjon a nő számára, a külvilág pedig megszünjön létezni.

Egyikőtök sem törődött eleget a kapcsolatotokkal, de ez még változhat.Lehetséges, hogy neked kell újra kezdeményezni, újra udvarolni, de a kitartásod meghozza gyümölcsét, és kamatostól kapsz vissza minden jót.

Szánjatok időt a beszélgetésre, mert ezt a kapcsolatot érdemes lenne megmenteni.Idézzétek fel együtt a múltatokat(ami ugye szép volt), a gyermeketeknek pedig a multat még gyönyörűbbé kell tenni.

Szívből kívánom a legjobbakat, és örülök, hogy leírtad a problémátokat, ugyanis mi is most várjuk az első babánk születését, és számomra tanulságos volt...

2010. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hódítsd meg újra.Nagy szüksége van erre egy nőnek hidd el!Ha nem érzi magát szépnek melletted vagy fontosnak akkor bele lehet szärni az egészbe.(bocs)Mutasd ki neki,hogy ő számodra a legfontosabb.Nem elég ha arra gondolsz,hogy á ezt úgy is tudja...

MONDANI KELL!!!Megölelni mikor mosogat és mondani neki,hogy milyen nagyon szereted.És,hogy mennyire szerencsés vagy,hogy ő és a gyerkőc van neked.A szexet meg csak fokozatosan.Tudod mint tini korodban.:)Nem kell ajtóstul rontani a házba.

Az a legjobb az egészben,hogy tudod hol a bibi.Már csak tenni kell ellene és nem lesz semmi gond!


Sok sikert!

Majd írd meg mi lettRemélem minden ok lesz!

2010. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gyermek születése sok mindent megváltoztat egy kapcsolatban,az első időkben természetes,hogy az anya a babával foglalkozik többet,azonban azt soha nem szabad elfelejteni,hogy ettől még feleség és nő is,nem csak anya.A férfinak ezek után is szüksége van a törődésre és a szexre is.Én 10 hónapja szültem,a lányom egy igazi kis energiabomba,még éjszaka is felkel egyszer enni,tehát pontosan tudom,mivel jár egy gyermek nevelése.Mindezek ellenére még a 6. hetet sem bírtuk kivárni,és azóta is ritka a nap,ha nem bújunk össze.Meg kell találni a lehetőségeket:ha napközben alszik a baba,esti altatás után egy közös zuhany apával,vagy idősebb korban a nagyszülők is tudnak rá vigyázni pár órát is.Nem hiszem,hogy aki igazán meg akarja őrizni a férfi-női kapcsolatot a párjával,az nem talál lehetőséget arra,hogy foglalkozzon a másikkal.Azt is megértem,hogy ingerült lettél a törődés hiányától,mert mindenki az lenne.Persze ez még nem jogosít fel arra,hogy "bunkón"/ nem találtam jobb kifejezést /viselkedj,pláne nem a családtagjaiddal.Az ivásról pedig nem is beszélve,az semmire nem megoldás,ezzel csak tovább növeled a kettőtök közti szakadékot.Ez,hogy elismered a hibáid,ez már egy jó lépés,amit a feleségednek is meg kellene tennie,nem az a megoldás,hogy elköltözik.Attól tartok,ha ő emiatt elköltözött,talán annyira nem is akarja megmenteni ezt a kapcsolatot.Kezdeményez Te,de ha továbbra is így áll hozzá a párod,ebből semmi nem lesz.
2010. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha elmult a szerelem akkor kár eröltetni. Az érzelmeket nem lehet kierőszakolni. Azon csodálkozok h ő miért nem mond semmit. Ennyire befelé forduló tipus?
2010. febr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

08:30-as vagyok.

Mi történt?Sikerült rendbe hozni a dolgaitokat?

2010. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mire jutottatok?
2010. szept. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!