Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kedveli anyukám...

Miért nem kedveli anyukám egyről a kettőre a barátomat?

Figyelt kérdés

11 hónapja vagyunk együtt. Az elején, kb nyár közepéig én is jártam a barátomhoz, utána valahogy rászoktunk arra hogy mindig ő jött, mindig ő van itt. Ebből a nyáron volt is gond, hogy "szinte mi tartottuk el" , de megoldódott, már nincs annyit itt a suli miatt, alig eszik itt akkor is amikor itt van - ezzel nem lehet baja.

Azt mondta anya mikor rákérdeztem, hogy szerinte kihasznál, nem tetszik neki a viselkedése, holott nem, mindig az az első hogy NEKEM jó legyen, mindig segíteni akar, mindenben csak támogat, hajt előre. Fogalmam sincs hogy ezt hogy találta ki. Tényleg alig eszik itt, sose kér tőlem pénzt semmire, sose kell rá költeni. Mindig itt vagyunk amikor találkozunk, nem vagyunk azok az eljárós fajták. DE nem eszik itt, nem itt "él" csak kb a fűtést "használja" - ezt se lehet felróni a barátomnak. Anyáékkal is mindig tisztelettudó, kedves, mindig mindent megköszön. Anya azt is mondta, hogy az is a baja, hogy az ő családjától én szinte semmit se kapok (mert anyagilag nem tehetik meg). De akkor nem értem, hogy anya miért adott nagyobb összegeket a barátomnak ajándékba (nálunk pénzt adni szokás a fiataloknak alkalmakra), mikor tudta hogy nekik nem telik erre fordítva és nem fogok viszonzást kapni. Engem meg se kérdezett hogy adjank-e, csak úgy teljesen önként adták. Az is a baja, hogy szerinte a barátom igénytelen. Azért mert néha koszos a körme a munkától/kutyától, de hát istenem, pont azokat az alkalmakat szúrja ki mikor éppen olyan a keze. Azért is igénytelen szerinte, mert 31-én délelőtt úgy jött el a barátaitól, hogy aznap itt fog aludni, és délelőtt 11-re jön. Random jött az ötlet előző éjjel hogy aludjon ott, így nem ment haza mielőtt hozzám jött, pedig haza akart menni elkészülni, de én mérges lettem hogy nekem 11-re ígérte de később akart eljönni, így inkább eljött hozzám csak hogy ne bántódjak meg, minthogy hazament volna összeszedni magát. Ha már nálam volt én meg nem küldtem haza fürdeni meg ilyenek, mondtam nyugodtan intézze el itt mert amúgy is nálam aludna. Anyánál ez verte ki a biztosítékot végleg. De ÉN nem engedtem el, akkor miért nem RÁM haragszik? Miért a barátomra kell haragudni azért mert a szülei nem úgy kezelnek engem ahogy ő azt elvárná? Mi baja van a viselkedésével, mikor semmi rosszat nem csinál soha? Egyszerűen nem értem. Az első 6 hónapban minden rendben volt, mindig kedves volt a barátommal, segítőkész meg minden, aztán kb szeptember óta látom ezt a "romlást" és most tetőzött.

19/L



2015. jan. 3. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
emeld meg a feneked és te menj hozzá, ne logjatok mindig a szüleitek nyakán
2015. jan. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de piszkosul meg lehet ám unni azt , hogy az ember nem tud igazán ellazulni a saját otthonában mert egy "idegen" srác mindig ott van. Most tegyétek azt, hogy a srácnál vagytok mindig..Így anyud véleménye is változni fog, mert végre van egy kis szabad levegő..
2015. jan. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne mindig csak ő legyen nálatok,menj hozzá te is!Párommal felváltva szoktunk egymásnál lenni és szerintem ez így sokkal jobb.Így ő is és én is találkozok a szülőkkel.Szerintem ez lenne a megoldás!20/L
2015. jan. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokan nehezen viselnek egy idegent a házban. (Neked nem idegen, de hozzájuk sosem fog olyan közel állni, mint hozzád.) Bármilyen tökéletes, ha kényelmetlen anyukádnak, hogy a barátod ott van, mindig fog találni valami ürügyet, amin épp levezetheti a frusztrációját. Sok ember számára a lakása az a hely, ahova elvonul az emberek elől, és most már terhes neki, hogy mindig belétek botlik.. Legyetek többet a barátodnál, hozzátok fix időpontokban menjen, mondjuk minden második hétvégén. Semmi sem ront el egy anyós-vő kapcsolatot annyira, mint a kényszerű együttélés.
2015. jan. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"néha koszos a körme a munkától/kutyától"

B@sszus, téged ettől nem kerülget a hányinger. Mert engem kerülgetne ha egy kszos körmű pasi hozzám érne. Más is dolgozik. Feltalálták a vizet, szappant, körömkefét....

És gondolom anyukád már unja, hogy folyton ott egy idegen a lakásban, ő sem tudja nyugodtan azt tenni amit szeretne.

Menjetek hozzá is néha.

2015. jan. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Apukámnak is folyton koszosak a kezei, de azzal nincs baj.

Amikor munkából jön a barátom akkor elnézem neki a körmeit, mert ha hazamenne akkor az neki egy óra lenne, egy óra vissza.

Nincs itt olyan sokat hogy ez szerintem kifogásolható legyen. Nem is nagyon találkoznak a házban. De majd akkor próbálok én többet menni, hátha az segít.

2015. jan. 3. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!