Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez a másoknál természetes és...

Ez a másoknál természetes és csak én fújom föl?

Figyelt kérdés

Ott kezdem, hogy apám élete második felében elég sokat ivott, tönkre vágta a családot ezzel. A bátyám dettó ugyanez volt. A férjemnek volt egy időszaka, amikor szintén sokat ivott, stresszes volt az életünk, ezzel vezette le. Nem bírta az italt, állandóan hányás lett a vége, mindig azt hallgattam, hogy rosszul van. A végén már a gyomron összeszorult, ha hallottam, hogy hány a wc-n, vagy ahol éppen utolérte. Pár éve elváltunk, most van egy nagyon normális párom. Évente 1-2 alkalommal jönnek össze a régi cimboráival, természetesen ilyenkor összeisznak mindent, a vége mindig rohanás a fürdőszobába, hányás, rosszullét. Én ezeket már nagyon rosszul viselem.


Nem vagyunk már fiatalok, közelebb az ötvenhez, mint a negyvenhez. Én csinálok ebből nagy ügyet? Mert hogy ilyen emlékeim vannak a témában? Vagy tényleg elvárás lehetne, hogy annyit igyon a párom, amitől még észnél van és nem rész részeg?

Lehet, hogy csak én vagyok szőrszálhasogató és egy évben 2-3 részeg alkalom elmegy? Ti hogy látjátok? Mert én már képtelen vagyok normálisan látni az egészet. Köszönöm a válaszokat.



2015. jan. 4. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Évi egy-két alkalomból tényleg nem kellene problémát csinálni.
2015. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Először is tökre megértelek szerintem is eleged lehet és ezt minden normális ember megértheti.

Én is alkeszok között nőttem fel és nálam már érvényben van a zéró tolerancia. Csak a saját lelki békém és a szétcincált idegrendszerem miatt.

Ha valaki nem tudja megállni vagy megérteni akkor odébb lehet állni és boldogítson mást elég nagy a világ.


Szerintem ha egy pasi - tök mindegy hányszor - de képtelen uralkodni magán, és megállni akkor az már nem fog változni pláne nem ennyi idősen. Úgy néz ki nem nőtt fel eléggé.

Egy jó párkapcsolatban nincsenek gyomorszorító, idegesítő tényezők.

Nem nagy elvárás egy majdnem ötvenes embertől, hogy értelmes, felnőtt emberként viselkedjen ne úgy, mint valami idióta kamasz egy buliban.

Nem tudok konkrét dolgot tanácsolni csak azt tudom, hogy téged is meg lehet érteni.

Vagy leülsz a pároddal és tényleg keményen elbeszélgetsz vele és ultimátumot, még egy esélyt adsz neki vagy eldöntöd, hogy neked mennyire jó ez, akarod-e évente párszor végigélni megint.

És abban sem vagyok biztos, hogy ha 2x-3x nem tudta magát visszafogni akkor ebből, mi fog kifejlődni a későbbiekben.

2015. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg kellene ezt beszélni a pároddal, sőt meg kéne kérni őt.


Nekem nincsenek ilyen traumatikus emlékeim, mert anti alkoholista családban nőttem fel, viszont volt, hogy párommal megbeszéltem estére programot, de előtte leugrott a haverokkal sörözni... a vége az lett, hogy hajnali 1-ig vártam rá, akkor matt részegen beállított és úgy gügyögött egész esete mint egy óvodás.


Reggel pedig megmondtam neki, hogy azzal semmi bajom nem volt, hogy a barátaival együtt sörözött, sőt még azt sem bántam, hogy berugott, az viszont a MINIMUM lett volna részéről, hogy szól nekem, hogy szívem a buli nagyon jó, a haverokkal nem jár össze sűrűn, tehát istenem, neki is kellenek ilyen napok. Arra viszont nem tudok okot, hogy miért nem volt képes hívni és nem várom hajnali 1-ig, amikor 10-kor nekünk közös program volt megbeszélve! És azóta szól, ha tovább marad és én úgy készülök, hogy tudom, hogy valahol a haverokkal épp elmerül a mámorban. De akkor én tudom tenni a dolgom és azon filózok, hogy csak kicsit késik? Maradjak kiöltözve?


Úgy én is csak ezt tudom neked tanácsolni: mondd el, hogy neked gondjaid vannak ezzel a magatartással, ha szeretne berúgni gondoskodjon szállásról magának és józanon jöjjön haza vagy tartson mértéket.


Szerintem ez nem egy olyan dolog, hogy ne lehessen megbeszélni és tiszteletben tartani!

2015. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Évi 1-2 alkalom? Ez most kamu akar lenni? :DD

Hát, nem ez a természetes. Mások ezt sokkal gyakrabban csinálják, igen, még ennyi idősen is. Örülj neki!!

És ha ilyen ritkán megy inni akkor persze, hogy hányás a vége, mert nincs hozzászokva.

És egyébként még inkább a hányás, mint a másnaposság. Akkor kúrálhatnád egész nap, amiatt még jobban hisztiznél.

2015. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Pszichológusok számára ismert az a jelenség, amikor az alkoholista családban felnövő nő alkoholistát választ maga mellé. Nem tudatosan, csak egyszerűen az apró, számára már a családból ismert jelek az illetőt "ismert, nem idegen" színben tüntetik fel tudat alatt és ezért engedi közel kerülni magához.
2015. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt kicsit engem is zavarna, ha a párom okádásig inná magát. Másrészt évi egy-két alkalom felett szemet hunynék.

A múlt miatt téged ez sokkal érzékenyebben érint, hiszen szörnyű dolgokat éltél át. Másrészt mondjuk a párodat sem értem, mi a jó abban, ha rosszul van? Érdemesebb szerintem annyit inni, hogy ez még ne következzen be... Esetleg beszélj vele, de semmiképp se szemrehányóan vagy sértetten, hiszen valójában nem olyan nagy ügy ez. Da ha benned ez állandóan rossz érzést generál, az se oké, akkor azt kell valahogy kezelni, megoldani.

2015. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Beszélgettem már vele erről. Elmondtam a konkrét előzményeket is, ami miatt ez engem zavar. Meg hát szerintem ennyi idősen az ember tudja már, hogy mennyi árt meg neki.


Véleménye szerint ez az 1-2 (max.3) alkalom belefér egy évben, nem húzhatja ki magát a kínálgatásból és neki hamarabb megárt (mivel amúgy tényleg nem iszik).


Konkrétan most legutóbb esett-kelt, annyira beivott, alig bírt hazajönni, én meg idegelem magam miatta. Persze kijön az egész belőle, én hallgathatom éjszaka és másnap, ahogy nyög. Iszonyúan zavar. Amúgy jól megvagyunk, teljes az összhang közöttünk, csak ez a rohadt ital. Azt nem értem, miért jó részegségig inni és utána hányni a wc-én egész éjjel.

Most utoljára bevágtam a durcit és ő sértődött meg, hogy ennyit miért nem lehet elviselni. Már nem tudom, kinek van igaza, de kompromisszumra sehogy nem jutunk.

2015. jan. 4. 14:14
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Most gondolj bele, neked egy olyan tulajdonságod vagy szokásod sincs, ami néha nagyon zavarja a férjed? Kétlem.
2015. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Én 36 éves vagyok, már két-három éve ünnepeken, és bulikba se iszom semmit se, mert tudom magamról, hogy még egy fél pohár sörtől is szó szerint úgy berúgok, mintha nem is tudom mennyit ittam volna. Vhol szar érzés, mert évente egyszer-kétszer ilyen esetekben és a társasággal jó lenne így tennem, de inkább nem teszem magam ki a rosszul léteknek, tehát annyit nem ér még se számomra. De ez én vagyok, a párod meg a párod, végül is kéne tudnia, h mennyit ihat meg, de nem várhatod el tőle, hogy neked rossz élményeid voltak akkor, ezért ő ne érezhesse jól magát nagy ritkán. Ha magától nem jut el odáig, ahogy én is, hogy inkább megállom és ilyen esetekbe se iszok egy kortyot se, mondjanak bármit is, akkor parancsszóra, durcizással stb. úgy se fogod tudni elérni. Én nő vagyok amúgy, így nekem még nem is olyan kellemetlen, ha bulikba, ünnepeken azt mondom a többieknek, hogy én már pedig inkább egy kortyot se, de egy férfinak szerintem sokkal kellemetlenebb, mert a többiek mindjárt elkezdik lenyápicozni, lenézni stb. Ami egyébként szerintem eléggé szomorú, de hát ez van.
2015. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Mivel egész életedben ezt tapasztaltad, így érthető, hogy az évi 1-2 alkalommal is előforduló piálás, és az utána járó kellemetlen helyzetek sokkolnak. Másoknak azért fér bele vagy azért természetes mert nem éltek le eddig 30-40 évet , hogy többször több embernél ezt lássák, átéljék.

Én pl: nőként 43 évesen egyszerűen ha részeg nőt látok felfordul a gyomrom tőlük, és már megyek is a közeléből el. Anyám születésem óta alkoholista volt, ráadásul durván. Míg más 10 éves babázott, én anyám hányását, ürülékét töröltem fel. Azt, hogy úgy nőttem fel, hogy mindig ezt lássam, egy életre elegem lett. Még ma is ha olyan helyen vagyok, és részeg nőt látok, inkább elmegyek, de nem leszek a közelében.

2015. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!