Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menyasszonyom nagyon nehezzen...

Menyasszonyom nagyon nehezzen tűri a stresszt és kényelmes ember. Sokszor felnagyítja a gondokat és ezért sokat veszekszünk. Szerintem nem bízik bennem. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Ő elég kényelmes nyugodt típus,én kicsit vehemensebb vagyok és kezdeményezőbb és bevállalósabb.Ami nem jelenti azt hogy fejjel megyek a falnak.Viszont ő annyira kényelmes hogy nagyon könnyen be stresszel,pl már ilyenen hogy én tudom hogy az autóba még van 200 km-re való üzemanyag,ő már egyből tankolni akar és teljesen pánikba esik.Olyan is volt hogy meglátogattuk a szüleimet,akik az osztrák határ mellett laknak,én ptt nőttem fel,nekem bécsbe olyan volt kimenni,mint egy budapestinek érd-re kocsikázni.Én naponta,hetente jártam át egy időben,kb már vakon elvezettem.A lényeg a lényeg,hogy gondoltam átmegyünk egyet,elmegyünk bécsbe,úgy sem volt már vagy 13 éve,akkor is még a szüleivel.Szóval az autóba volt vagy 300 km-re való üzemanyag(bécs szüleimtől 40 km) és volt nálam nem sok kb 10 euró.Gondoltam csak sétálunk nézelődünk bécsbe,ahhoz nem kell pénz.Elkezdett hisztériázni hogy hogyan lehet ilyen kevés pénzel átjönni,ásványvízet,kaját se vittünk,nem váltottam elég eurot sem,elkezdett hisztizni hogy azonnal forduljak vissza,mondom én ugyan nem forulok vissza,elkezdett sírni hogy ő így nem jön,tegyem ki. Sokszor olyan dolgokat felnagyit,hogy már saját magát lovalja bele a stressz helyzetbe.Mit tehetnék hogy kicsit jobban bízzon bennem?
2015. jan. 5. 14:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Valami biztosan áll ennek a hátterében,lehet,hogy régebben olyan helyzetet élt át ami traumaként hatott rá és feldolgozás hiányában most ilyen reakció formában köszön vissza a különböző élethelyzetekben.Vagy simán hozza magával azt a vislekdés formát amit otthon látott a szüleitől.A te oldaladról viszont azt látom,hogy éppen te vagy az a kénylemes ember,(nem a párod aki előre tud gondolkozni)aki ha valami gondja van ahelyett hogy saját magad oldanád meg a problémád rögtön a telefonhosz nyúlsz és más embert akasztasz le a szögről.Nézőpont kérdése.Lehet,hogy a barátnőd idegrohamot kap attól,hogy ennyire nem vagy önnáló és előrelátó hanem mindig másra akarsz támaszkodni.

Én úgy oldanám meg a problémát,hogy nem önkényesen dönteném el,hogy msot megyünk kirándulni,hanemm megbeszélném vele,hogy: "szivem,mit szólnál hozzá,ha elmennénk délután bécsbe kirándulni,tetszik az ötlet?Én sétálásra gondoltam,de ha neked máshoz is lenne kedved,valamilyen nevezetességet megnézni vagy vásárolni akkor tervezzük meg EGYÜTT a programot".kb én ezt várnám el a páromtól.

Nem szeretnék személyeskedni de te egy kicsit egyoldalúan viszonyulsz a dolgokhoz,csak a saját igényeidet nézed,lehet,hogy te biztonságban érzed magad 10 Eu val a zsebedbe de nem biztos hogy más is igy van ezzel.Legközelebb próbáljátok közösen megbeszélni,hogy mit visztek a kirándulásra.

2015. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

ma 15:10



Hát igen ez nézőpont kérdése az tény és való.De nem hiszem hogy azért életképtelen lennék mert felhívok valakit hogy jöjjön értem,mert nem indul az autóm.Mivel kint nagyon drága az autómentés,jobb ötlet hívni egy ismerőst aki elvontat,minthogy egy halom pénzt fizessek.De te gondolom olyan f..sza csávó vagy,hogy kötéllel a derekadon hazhúzod az autót,vagy hazatolod.Mivel nem vagyok autószerelő,nem fogok az autópályán neki esni szétszerelni az autót.De gondolom te olyan f..asza csávó vagy,hogy egy aknát is varázsolsz a betonra így hirtelen.

Találos kérdés.

Te leragadsz egy autópályán és tudod hogy 30 km-es körzetből több ismerősnek is tudsz szólni te mit teszel?


a.)Hazatolod az autódat?

b.)Szétszeded a nemlétező autószerelő tudásoddal az autót az autópálya közepén?

c.)Hívsz egy autómentőt egy halom pénzért?

d.)Szólsz egy kedves ismerősnek hogy segítene e neked?

2015. jan. 5. 15:24
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Halkan súgom kérdező, hogy a menyasszonyodról volt szó, és NEM rólad.

De amint látom, nagyobb az öntudatod mint az eszed.

Bocs, szép pár vagytok. Viszlát.

2015. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nyilvan Sopron kornyekerol beszelunk,de azert az nem 20-30 perc,es nem is 30 km. En biztos nem indulnek el 10 €-val.Barmire szukseg lehet..,
2015. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

osszeilletek:D Mindegy, nem irok inkabb semmit, ezt ugyis lepontozzak a francba:D

Ha annyira rossz, beszélj vele.

2015. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%
Hát egy kicsit magamra ismertem.. Biztos hogy nem indultam volna el 10 euroval. Bármi történhet. Meg ha séta közbe meglátok valamit, vagy egy kajáldát, akkor nehogymár azért ne tudjam megvenni vagy enni mert nem képes a férjem több pénzt elrakni.... A laptopos dolgon meg egy kicsit én is kiakadtam volna. Utálom ha tönkreteszik a cuccom. Jo ezzel nem tetted tönkre, de figyelhetnél a dolgokra.Ha meg közös, akkor szerezz neki másikat és ne nyulj hozzá. Az utazással kapcsolatban meg gondolom igy nem érezte magát biztonságba, felelötlennek tart. Gondolom ez a sok kis aproság már összegyult neki, ezért hisztizett. Te tudod hogy ilyen, gondolom szereted, akkor fogadd el, és legyél kicsit figyelmesebb, megfontoltabb, felelösségteljesebb.
2015. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

ma 17:43



Hát ja,mintha csak ő írta volna.Valóban olyan vagy az írás alapján.Nekem ez nem felelőtlenség,mivel ott nőttem fel,nekem ez természetes volt,hogy azon a környéken simán elmerek indulni.

A laptopra visszatérve,nem biztos hogy én voltam aki eltüntette.Kérdezte hogy hova tettem,poénból mondtam neki biztos kidobtam,mert szinte sejtettem,hogy a következő mondat az lesz,hogy tuti kidobtam.De valójában nem tudom hova tűnt,be is eshetett az ágy mögé,vagy bárhova és nem biztos hogy én tüntettem el,lehet nála eset le a kábelről.Szóval úgy vádolt meg,hogy se én,se ő nem tudta hova tűnt.Közbe lehet hogy ő saját maga keverte el.

2015. jan. 5. 17:51
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

bocsi de ideggyenge, ne házasodj vele össze

az ilyen emberk az élet nehézségewinél alkeszek lesznek, tabletákat kapkodnak, öngyilkoságal fenyegetöznek...

2015. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

15:24

Nem vagyok csávó hanem nő.Hát éppen ez a baj,hogy külföldre akarsz pénz nélkül elmenni.Soha nem voltál olyan helyzetben mikor magadra lettél volna utalva?Mi van ha a barát nem ér rá vagy késik,lehet,hogy mire a segitség megérkezik eltellik pár óra,soha nem lehet tudni,hogy mi jön közbe és te meg ott vagy az úton vagy akárhol viz és ennivaló meg pénz nélkül.

2015. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor sem hisztizunk meg balhezunk, felnott emberek vagyunk.
2015. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!