Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai családokban tényleg...

A mai családokban tényleg divatjamúlt dolog, hogy a férfi legyen férfi a nő legyen nő?

Figyelt kérdés
Vagy csak itt akarják ezt velünk néhányan bizonyos okból elhitetni?

2015. jan. 8. 13:14
1 2 3
 11/24 Janka néni ***** válasza:
93%

Sztereotipiákban gondolkozol.

A nő szerepe, hogy szép legyen, lássa el a háztartást, gyereknevelést.

A férfi "állásban" van és biztosítja az anyagiakat.


Vagy


A nő teszi a fentieket és "állásban" is van.

A férfi feladatköre változatlan.


Kérdező! Hiába hisztizel, sok minden lehet a kérdésed mélyén!

Gondolhatsz a nők karrier-építésére, a szülés viszonylagos időbeli kitolódására - mintha valami összeesküvés-elméletre céloznál.

2015. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%
Való igaz, hogy manapság pontosítani kell a fogalmakat, mert a biológiai nemhez (férfi-nő) hozzákapcsolódtak régebben olyan társadalmi berögződések (a fehér ember kulturájában, ahol apajogú társadalmak vannak), amelyek a társadalomban betöltött szerep, rang, jog atb, alapján bizonyos társadalmi elvárásokat kapcsoltak a férfi és nő fogalmához. Például az öröklési jog (angolszász területen az elsőszülött fiú kiemelt szerepe), a mindennapi megélhetés anyagi biztosítása, ami alapvetően a férfi "dolga" volt és ezekhez másodlagos következmények is kapcsolódtak. Mivel anapság az iskolázott nők aránya magasabb, int a férfiaké, emiatt egyre több az a család, ahol a nő többet keres, mint a férj. Ahol hagyományosan a pénzhez kötődik a hatalom, ott a pénzszerzésen kívüli családi feladatok megoszlása is változik. Egy abnormális társadalmi közegben, ahol az igazmondás, az egyenesség, a határozottság nem erény, hanem inkább a s..gnyalás, a kíméletlenség, a gerinctelen dörgölődzés a célravezető, ott bizony felbomlik a régi rend.
2015. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Divat? Mi köze ennek a divathoz? Ez egy pár által eldönthető, és választható lehetőség, ideális esetben. Mindenki a maga életének irányítója, és senkinek semmi beleszólása a másikéba kéretlenül, maximum véleményt lehet nyilvánítani róla. Sehol nincs előírva, hogy mindenkinek szabályos egyformaságban kell élnie.
2015. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Eva87 válasza:
0%
Szerintem igen es ez is ok lehet a rengeteg vallasoknak mivel felcserelodnek a szerep korok ezert nem lelik sokan heljuket a hazasagba.Ha egy ferj tarskent tekint a hazastarsara es ha egy no felnez a ferjere,ha ezt tisztelet es kolcsonos szeretet ovezi akkor ez mar siker a hazasagban.
2015. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Mar csak azt kene tisztazni hogy SZERINTED mitol ferfi egy ferfi es mitol no egy no.


Igazan kivancsi lennek most mar.

2015. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%

Ha a klasszikus családmodellre gondolsz: Férfi dolgozik eltartja a családot, nő otthon van gyereket nevel, háztartást vezet. Nos ez elég nyilvánvaló, hogy a mai világban kevés az a férfi, aki annyit keres, hogy egyedül eltartsa a családot. Onnantól, hogy a nőnek is munkába kell állnia nyilván borul a klasszikus modell.

Az sem egyértelmű, hogy ki mit tart férfiasnak illetve nőiesnek. Ahogy a mondás tartja a nő legyen: úrinő a társaságban, szakácsnő a konyhában, szajha az ágyban. A barátnőm gyönyörű nő, a férje el is várja, hogy mindig minden körülmények között jól nézzen ki, akkor is ha emiatt nincs mindennap meleg vacsora. Nem felszínes a pasi, neki ez a fontos és kész. Az én férjem elvárja minden nap a főtt ételt, akkor is ha nem tökéletes a sminkem, vagy a hajam.

Az én apukám egy igazi ezermester. Mivel én azt láttam otthon, hogy ha valami elromlott apu megjavította, nálam fontos férfias tulajdonság, hogy egy pasi értsen bizonyos dolgokhoz. Visszatenni egy széklábat, megjavítani a csöpögő csapot beállítani a szekrényajtót stb... Másnak ezek a dolgok nem biztos, hogy fontosak egy férfiban. Szóval szerintem nem elég egyértelmű a kérdésed. Vagyis szerinted mitől férfi a férfi és mitől nő a nő?

2015. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ, hogy kapcsolat összecuccolás előtt ki milyen feladatot vállal. Ki mihez ért jobban. Ha a férj jobban tud főzni, netán szakács, akkor legyen otthon is konyhafőnök. De sok fiút nem úgy nevelnek. Közös házimunka sok örömet okozhat! Lassan megtanulhatja a férfi is mit jelent háztartást vezetni. Ne toporogjon ha a társ nincs otthon, hogy hol van az ingem a vasaló a mosógépet sem ártana megtanulni hogyan kell kezelni. Na de azt látom, hogy legtöbb lány nem tud főzni, halvány fogalma nincs hogyan kell a fizetést beosztani, nem tudja rendszerezni a házimunkát. Örökké lemaradásban van. Szóval mindent meg kell beszélni, egyik hiányosságát a másik kiegészítse
2015. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Eva87 válasza:
22%
Szerintem igen es ez is az egyik oka a vallasok elterjedtsegenek,hogy fel cserelodtek a szerepkorok,ha a hazasagban a ferj tarskent tekint a felesegre es a feleseg pedig felnez a ferjre,mindezt pedig kolcsonos tisztelet es szeretet ovezi korul akkor ez mar siker a boldog hazasaghoz.
2015. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az emberek igazi személyisége, igazi vágyai el vannak nyomva. Férfinak is, nőnek is. Ha valakit azért mondunk nőnek vagy férfinak, mert valahogy viselkedik, az nagyon gáz. Akkor azok az emberek felvesznek egy csomó viselkedést, amik nem is jellemző rájuk. És így fognak évek múlva felrobbanni, mert egy életen át senki nem tudja elnyomni az igazi énjét.


Pl. én nő vagyok. Ha kiég egy villanykörte, kicserélem. Ha elromlik a mosógép, megpróbálom kideríteni, mi a baja. (És tök jó érzéssel tölt el, amikor rájövök, és megoldom.) Emellett teljesen nőnek érzem magam, nem érzem, hogy kevésbé lennék vonzó, nőies, önmagam. Ha önbizalomhiányos kis góc lennék, várnám, amíg a férjem kicseréli az égőt vagy megjavítja a mosógépet, mert nem akarom szégyenbe hozni, és legyezgetnem kéne az egoját.


Nincsen olyan, hogy női viselkedés, ami minden nőből jön. Nincsen tipikus férfi viselkedés sem, ami minden férfira igaz lenne. Társadalmi elvárások vannak. Csakhogy én nem a társadalommal akarok békében és szeretetben élni, hanem a férjemmel.

2015. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
2015. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!