Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek manipulalnom kene...

Szerintetek manipulalnom kene a volegenyem az "o erdekeben"?

Figyelt kérdés

Leendo anyosom szerint nekem "noi praktikakat"(ki is fejtette: szexmegvonast) kene bevetnem, hogy az orvosis egyetemista volegenyem (22) tobb tanulasra sarkaljam. Teny, hogy nem tanul tul sokat, bukdacsol is, pedig az esze meglenne hozza, csak a motivaciojat vesztette el, nem tudja, hogy orvos akar-e lenni.

De en ugy gondolom, h felnott ferfi, ugy osztja be az idejet, ahogy jonak latja, es en a tarsa vagyok, nem iranyitanom kell, hanem vele egyutt elnem, kozos donteseket hoznunk.

Szerintetek kinek van igaza?



2015. jan. 9. 02:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kellene manipulálnod. Sőt, ha így áll az egyetemhez, nem biztos benne, hogy orvos akar lenni, akkor inkább tükör elé állítani, és döntse el mit szeretne. Ilyen esetben talán legjobb, ha vált. Milyen orvos lenne egy ennyire motivált, ambíciók nélküli emberből? Ez nem szakma csak, hivatás. Anyós meg amúgy is hülyeséget beszél, nem ilyen módszerekkel kell elérni a másiknál valamit.
2015. jan. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyszerű: te szeretnéd, ha a párod manipulálna, mondjuk hasonló módon, vagy akárhogy? Ha erre NEM a válasz, akkor nyilván adott, hogy neked mit kell tenned.

(anyósod nem egyedi jelenség, anyám pont hasonló hülyeségekkel traktálta az exem anno aka "mi nők tartsunk össze, mert a nő..." - nem véletlen, hogy a jelenlegi párom nem is ismeri... bár ő elküldené szerintem a berregős malacéra, ha olyan pillanatban kapná el a hülyeséggel)

2015. jan. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

1. anyósod nem normális, ne hallgass rá

2. nem csoda, hogy nem akarja befejezni a sulit, azt is nyilván az anyja zsarolta ki, hogy oda menjen


Neked van igazad.

2015. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
én szoktam manipulálni a párom, ha látom hogy valamiben segítségre van szüksége ,de nem fogadja el(piti dolgokban) úgy hogy azzal beszélek erről akire a párom a legjobban hallgat,de ezt már csak akkor ha se lát se hall:D egyébként mindent meg kell beszélni,nem pedig ráhagyni a bukdácsolást.
2015. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

atyaég, az enyém pont ugyanez csak fordított szituban, az idegessége miatt kb én kapom a szexmegvonást :D (ő is 22, orvosis, elvesztett motivációval, csak ő nonstop tanul, aztán abbahagyja, dühöng, kétkezi munkákat nézeget külföldön, majd folytatja a tanulást, én meg ha ilyenkor hozzá merek érni akkor felrobban :D)

én ezt ezerszer leírtam már amúgy: kommunikáció és kompromisszum. szexmegvonással meg egyéb alantas technikákkal semmit nem fogsz elérni, hiába orvosis és van agya, nem fogja fel az ilyesn dolgok közötti összefüggéseket.

2015. jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
49%

Ezzel a szexmegvonással semmire sem mész, csak tönkreteszi a kapcsolatotokat.

Ellenben igazán sarkallhatnád, motiválhatnád őt a tanulásra, az egyetem elvégzésre...

2015. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Probalom en motivalni, de gondolom, ha az a motivacio belulrol jonne, sokkal hatekonyabb lenne :-) . Koszonom a valaszokat!
2015. jan. 9. 17:08
 18/20 anonim ***** válasza:
Isten ments egy olyan orvostól, aki nem szívvel-lélekkel a betegekért van. Ezt mondd meg neki, és keressen más egyetemet vagy szakmát. A szakmákat sem kell lenézni. Hátha talál köztük olyat, ami igazán érdekelné.
2015. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Orvosként majd mehet bármilyen területre.

Én csak az apósodat sajnálom egy megtört ember lehet.

De vigyázz az anyósod sok mindenbe bele fogja tenni a francos orrát és sajnos ezt csak kicsi fia tudja majd megoldani, hogy nemet mond.

Inkább beszélgessetek őszintén egymás érzéseiről, akkor úgyis rájössz, hogy mit szeretne.

2015. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Anyósod idióta.

A megfelelő az lenne, ha a párod most halasztana 1-2 félévet, amíg eldönti, mi akar lenni. Én nagyon nem tartanám jó ötletnek rászabadítani erre a népre egy olyan dokit, aki csak ímmel-ámmal végezte el. Bennem is felmerült, ami egy előző válaszolóban, hogy tényleg akarta a barátod ezt az orvosi egyetemet, vagy anyuci ambíciói miatt kellett odamennie? Ha esetleg boldogabb lenne bármi más szakmában, akkor lépnie kell. Ebben állj mellette és támogasd.

2015. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!