Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek így a gyereket...

Ti engednétek így a gyereket láthatásra az apjához?

Figyelt kérdés
Megnősült anélkül hogy bemutatta volna nekem azt a nőt. Mernétek a helyemben egy ismeretlenhez elengedni a gyereket? Nem lett volna kötelessége ezt velem megbeszélni?

2015. jan. 12. 14:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
De ha már összeházasodtak, akkor biztos találkozott vele a gyerek, nem? Akkor neki nem idegen. Azt ne várd, hogy neked bemutassa, mert minek. A láthatás alatt az apukájára van bízva. Abba nem szólhatsz bele, hogy ez idő alatt kivel találkozik még a gyerek. és ha nem szimpatikus a nő? Akkor se tudsz semmit csinálni. Én is elvált anyuka vagyok, őszintén, nem zavar inkább egy kicsit a dolog, hogy újra nősült, te meg egyedül vagy?
2015. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#10) de a kérdésedben totál el vagy tévedve, már bocs... mint többen rávilágítottak a kapcsolattartás biztosítása az nem jogod, hanem kötelességed, amiben semmiféle döntési jogod nincs. (Viszont végső esetben lecsukhatnak, ha akadályozod, pont ahogy az apát is végső esetben, ha nem fizeti a megítélt tartásdíjat... neki az a kötelessége, neked meg ez, egyikőtök se kereshet kifogásokat)

A másik, hogy nem tudom, hogyan képzelted azt, hogy bárkinek is - akár az ex férjednek - kötelessége lenne veled megbeszélni a házasságát? Neked a saját házasságodhoz van közöd, és senki máséhoz... pont, ahogy te se lennél köteles megbeszélni az ex férjeddel, ha új házasságot kötsz, pedig neki több oka lenne rá - lássuk be - mert a te majdani új pároddal ebben a felállásban több időt töltene a gyerek, mint az ő új párjával, tehát sokkal inkább befolyásolhatja a gyerek fejlődését.

Persze emberileg ettől még egy érthető igény a tied, KÉRD meg az exed, hogy SZERETNÉD megismerni az új feleségét, mutasson be titeket egymásnak, ennek ez a módja.

2015. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%
10: Kérdező, elég sokan leírták neked, hogy nem a nőhöz engeded, hanem az apához, hogy az apa pedig kivel van ahhoz nincs közöd. Nincs jogod tudni, ahogy az apának sem lesz joga tudni, hogyha neked lesz új társad az kicsoda-micsoda stb.
2015. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
44%
12: majd az apa is csak max. a nevelésbe szólhat bele, semmi másba. Azt is csak az anyán keresztül. És, ha van vitatni való atéren. Szóval az apának sincs több joga ilyesmihez.
2015. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem téged az bosszant hogy újra van valakije. Már a kérdésedből is érezhető: "azt a nőt",nem pedig,az új párját vagy új feleségét.

Ő tovább lépett,próbálj meg te is,mert ő így is boldog,neked lesz rosszabb,ha itt leragadsz.

2015. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
81%

Elvált anyaként mondom, hogy hisztérika vagy és lehet, hogy pont ezért tart is távol az új asszonykától.

Előttem már mindent leírtak: köteles vagy elengedni az apjával a láthatásra a gyereket és nem szólhatsz bele, hogy nagybácsikkal, új feleséggel, apu szomszédjával találkozik. Egészen addig amíg nem merül fel, hogy a gyereket veszélyeztetik, addig nem tehetsz semmit. Bemutatási kötelezettsége pedig nincs, ezzel kapcsolatosan semmi kötelessége.

2015. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%

Felfordul a gyomrom a hozzád hasonló kontrollmániás kis hisztérikáktól, Kérdező.

Szültél egy gyereket, és azt hitted, hogy ezzel a világon egyedülálló hőstettet hajtottál végre, és ez feljogosít arra, hogy életed hátralévő részében a gyerek apjának életéről dönthess.

Hát nagyot tévedtél.

Semmi közöd az exed életéhez, nincs jogod beledumálni.

Mi az, hogy "kötelessége" veled megbeszélni, hogy házasodik-e és hogy kit vesz el?! Hát mégis mit képzelsz te magadról?!

Vagy esetleg nem bízol az ítélőképességében? Ha így van, akkor mi a búbánatnak szültél neki gyereket? Ja tudom: azért, mert akkor még azt hitted, hogy ezzel örökre az irányításod alá vonhatod szerencsétlent és uralkodhatsz felette.

Hát nem.

Remélem, szegény exed másodszorra okosabban választott feleséget magának, mint először.

T emeg nagyon gyorsan kapjál az agyadhoz, és szálljál lea fellegekből, mert van egy hírem neked: a világ nem körülötted, és nem a gyereked körül forog, ezt időszerű lenne már felismerni végre!

2015. jan. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!