Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek az apának, hogy...

Engednétek az apának, hogy lássa a fiait több, mint 1 év kihagyás után? Mit mondanátok a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Három kisfiam van (5,5 3 és 2 évesek). Az apjuk több, mint egy éve fogta magát és lelépett. Voltak elõzmények persze, mikor a második gyereket vártam kezdett megváltozni (vagyis gondolom mindig ilyen volt, csak addig megjátszotta magát), kimaradozott, sokat veszekedtünk. Teherbeestem a legkisebbel, õ akarta megtartani, én akkor már gondoltam, hogy ebbõl válás lesz. Fogadkozott, egy pár hónapig mûködött is. Aztán kezdte elõrõl. 8 hónapos volt a kicsi mikor egyszer csak bejelentette, hogy elköltözik egy nõhöz. Még szerencse, hogy a lakás az enyém volt, bölcsiben volt ismerõs, fel tudtam vetetni a kicsiket. Szóval meg tudtam oldani, bár õt ez egyáltalán nem érdekelte. Míg a bíróság meg nem állapíotta, hogy fizetnie kell, addig egy forintot nem adott. Látogatni soha nem jött. Most jönne. Mit tennétek? Most jött egyenesbe az életünk, és amúgy is félek, hogy csak összezavarná a fiúkat, utána eltûnne ismét?

2014. máj. 22. 12:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
94%

Végső soron eltiltani nem tilthatod. Ez nem azt jelenti, hogy az ő pártján állok.

Mi lenne ha a két nagyobbal megbeszélnéd, vagyis megkérdeznéd, hogy szeretnének-e találkozni az apjukkal? Ha igent mondanak, felkészíteném őket a maguk szintjén arra is, hogy apa lehet, hogy sokáig nem jön majd, csak néha-néha, ne éljétek bele magatokat....

F@cfej.

2014. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
33%

A láthatás jog, annak akadályozása bűncselekmény. De ha te vállalod a következményeket! Először pénzbírság, aztán elzárás, végül elvehetik tőled a gyereket!


Ezek tények, lehet választani!

2014. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
91%
Azt, hogy gyerekek, jön apa... ne azzal tördőj, hogy ő bántott, hanem azzal, hogy később ne bánd meg, hogy esetleg a fiaid nem lehettek vele, amikor lett volna rá lehetőség. Az ő érdekükben tedd félre a sértettségedet.
2014. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
87%
2-es vagyok, visszaolvastam amit írtam, látom nagyon apa pártira sikerült. Én csak tényeket írtam le, azon felül neked adok igazat.
2014. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%
Joga van a gyerekeit látni. Persze, nem mindegy, hogyan és hol. ha nálad lenne a találkozás, ne mondj semmit a gyerekeknek. Legyen az apjuk gondja, miként tudatosítja a gyerekekben, hogy ő az apjuk.A 2 kicsinek amúgy sem lesz halvány gőze sem arról, ki az az idegen ember?
2014. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Bíróságáltal gondoltam megakadályozni. Gondolom csak számít valamit, hogy több, mint egy évig feléjük sem nézett. A nagy emlékszik rá
2014. máj. 22. 12:19
 7/52 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem tilthatod, hogy lássa, de el nem viheti egyiket sem, arra nem kötelezhet, hogy odaadd, mivel már rég nem találkoztak. A kicsiket készítsd fel rá, igen, ahogy előttem írták. Sajnos benne van a pakliban, hogy csak összezavarja a gyerekeket, de ez ellen nem tudsz mit tenni, csak annyit, hogy támogatod őket lelkileg.
2014. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne tedd. A legjobb út afelé, hogy mjad a fiaid is lelépjenek, ha megtudják, hogy látni akarta őket, és te nem hagytad...
2014. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
90%

A bíróság gondolom szabályozta a láthatást is a gyt-vel együtt. Abban nincs benne, hogy csak felügyelettel láthatja a kicsiket?


Nem hiszem, hogy a bíróság el fogja tiltani. Az, hogy egy évig nem látogatta őket, nem számít sajnos. Ráadásul ezt is neked kéne bizonyítanod.


Amíg nincs más ítélet, akkor be kell tartani azt, amit a válás után mondott ki abíróság.

2014. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
73%

Utólsó kommenteddel kérdező, tönkretettél mindent!!!!


Bíróság téged körberöhög, apának ad igazat és még jól le is járatod magad, ja és még fizethetsz is!


Kár, már azt hittem te értelmes vagy, de hát ez van!

2014. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!