Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a két lányom...

Mit tehetek, ha a két lányom már évek óta nem törődik velem, de az élettársam gondoskodik rólam? Kivették a vesémet és nagyon súlyos infarktusom volt. Hogy zárjam ki a két gyereket az örökségből?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 11:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%
És ha ő is meghal, kié lesz a vagyon?
2015. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%
Az államé.
2015. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk nem ártana kicsit magadba nézni. Én a saját anyámat ok nélkül nem tiltanám le facebookon, valószínű Ő sem ok nélkül tette. Talán az egészségi állapotod ilyen fokú romlása egyfajta "Isten büntetése". Te tudod, mit tettél a gyerekekkel kiskorukban, nem is kell leírnod, de akkor ne reklamálj, ha nem látogatnak.

Ha te személy szerint esetleg nem is tettél olyan durva dolgokat, sok nő pokollá teszi a gyerekei gyerekkorát azzal, ha egy esetleg részeges vagy brutális férj kegyetlenkedéseit évekig/évtizedekig tűri. Ha nem áll ki az ember a gyerekei mellett, ne csodálkozzék, ha azok sem fognak mellette.


Gondolkozz inkább, Te mit rontottál el. A saját lelkiismereteddel magadnak kell szembenézni.

2015. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%
Valóban az a megoldás, ha minden vagyonodat eladod a párodnak papíron és mivel a te neveden semmi sem lesz, ezért a gyerekeidnek nem lesz mit örökölni. Azért a kérdésed elgondolkodtató. Valamit biztos vétettél ellenük, ha ennyire ellenségesek veled szemben. Nem tudom elhinni, hogy ok nélkül fordítottak neked hátat.
2015. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Valóban nem ok nélkül tették,de nem hiszem hogy erről be kéne számolnom.A lényeg az hogy az én hibámon kívül veszítettem el őket egy időre.De én kerestem is meg őket!Ez nem lehet Isten büntetése,mert nem szolgáltam rá!Mindent megtettem hogy jól kijöjjünk?de sajnos mindkét lányom elzüllött.És bármit tettem nem volt jó!Ezek után annak ne jusson semmi,aki engem támogat és segít??
2015. jan. 19. 13:12
 16/23 A kérdező kommentje:
Miért mindig csak a szülő a hibás???A másik nem hibás??Könnyű megcsinálni két gyermeket aztán még az anya GYES-ét is kilopni a párna alól a haveroknak italra!Aztán még azt sem tudtam miből vegyek tejet!
2015. jan. 19. 13:17
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy szép a bizalom, de én vigyáznék a vagyontárgyak más emberre való átírásánál, a sok pénz el tudja rontani az embert és pillanatok alatt az utcán találod magad.
2015. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Évekig nem mondtam el senkinek,hogy gyermekeim vannak,mert nem találtam őket.Mikor megtaláltam örömömben elmondtam mindenkinek!A páromnak is.Egyedül tőle nem kaptam megvetést!Nem kérek itt is ebből!Én csak feltettem egy kérdést!Köszönöm,ha valaki erre válaszol!
2015. jan. 19. 13:22
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

"Évekig nem mondtam el senkinek,hogy gyermekeim vannak,mert nem találtam őket."


Nem ítélkezni akarok, de szerintem rosszul közelíted meg a problémát. Nem írtad le a történetedet, de a részletekből az jön le, hogy sok évig nem találkoztál a lányaiddal.


Ha az ő szemszögükből nézzük, miért érdekelné őket a te veséd, ha te sem voltál velük, amikor nekik lett volna rád szükségük?


Nem hibáztatlak, nincs hozzá jogom, és nem is tartozik rám. Biztosan nem volt könnyű életed.

De most, hogy megtaláltad a lányaidat, szerintem először is pótolni kellene azt a sok évet, kialakítani az anya-lánya kapcsolatot velük, és utána várni, hogy törődjenek veled.


Szerintem első körben ne azon munkálkodj, hogyan tagadhatod ki őket, hanem próbáld meg velük szorosra fűzni a kapcsolatot. Biztosan mindenkinek jobb lenne.

2015. jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
"És ha ő meghal" kérdésére:még az állam is jobban megérdemli!
2015. jan. 19. 13:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!