Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem akar spórolni. Így...

Párom nem akar spórolni. Így van értelme bárminek is?

Figyelt kérdés
Minimálbért keresek, de igyekszem azért egyrészt anyóséknak is adni mivel náluk lakunk, másrészt próbálok félretenni is. Idővel szeretnék valahogy egy kis házat venni. Párom közölte, hogy felesleges mivel ő jól érzi magát itthon és gyereket sem akar. Teljesen ledöbbentem, én nagyon szeretem őt. Mit tehetnék?
2015. jan. 19. 19:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem fér az eszembe, hogy élhetsz olyannal, akiről még ezt sem tudtad, de azért próbálok segíteni: hagyd el. Nem rosszindulatból írom/írják mások ezt neked, vagy hogy neked rossz legyen, hanem mert ebből semmi nem lesz. Gondolj bele fordítva: te sem adnád fel a családalapítási, házvásárlási terveidet, ha ő ezt akarná, ő sem fogja meggondolni magát a te kedvedért. Ha mégis rávennéd valahogy, szülnél egy gyereket neki, akit sosem szeretne igazán, mert nem is akart.
2015. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Te választottad... Gyerek témában szerintem nem lehet változást elérni. Ha valaki nem akar, akkor nem akar.


Más az, ha valaki 17 évesen még nem akar és idővel megváltozik a véleménye, viszont ha felnőttként ez az álláspontja, akkor az nem nagyon változik.


A lakás témában más a helyzet, bár ötletet nem tudnék adni hozzá. Ilyen emberrel én biztos nem élnék együtt.

2015. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem tájékoztasd róla, hogy te csak átmeneti megoldásnak gondoltad a jelenlegi helyzetet, és a te célod idővel bizony a saját, különálló család.


Aztán ha ez közös cél, akkor eztán tegyetek érte EGYÜTT, ha nem, akkor meg mély fájdalommal bár, de el kell válnotok egymástól, mert nem esik egybe az utatok.

2015. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 mi a fene ***** válasza:
Nem tudom pontosan a mondást, a nő azt hiszi, hogy a férfi megváltozik, a férfi meg azt hogy a nő nem változik a házasságkötés után. Aztán forditva lesz, úgyhogy ne reménykedj, szakits, mig nem késő.
2015. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy hány éves a kérdező és a párja. Ha mondjuk 20 körül, akkor talán érthető, hogy még nem gondolkodik közös otthonban vagy gyerekvállalásban.

Mindenképpen el kellene szakadjon a szülői háztól. Ha erre nem képes, akkor sajnos nem sok jót várhatsz a jövőben.

Ha a párod nem spórol, akkor tegyél róla, hogy a megtakarításod csak a tied maradjon, szóval ha külön mentek, akkor neki semmi joga belőle részt kapni.

2015. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!