Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? 34 éves vagyok,1...

Mit tehetnék? 34 éves vagyok,13 éve anyával vagyok itthon.

Figyelt kérdés
Szóval anya beteg lett nem tudja magát ellátni és állandó felügyeletet igényel.Ápolásira kényszerűltem.Apám már rég meghalt,tesóm nincs.Szóval már úgy érzem nekem soha nem lesz gyerekem.Eljár felettem az idő és mindenről lemaradok.Van barátom akivel már több éve eggyütt vagyunk,de csak hétvégén van itt 2, 3 napot,de az is teljes káosz,mert olyankor is anyát kell pesztrálni úgymond.Már szeretnék babát,de így lehetetlen. Barátom nem kőltözne ide,mert anya kikészíti a 2 nap alatt is míg itt van.Amit mellesleg meg is értek ugyanis úgy kell elképzelni mint ha egy 1 éves gyerek lenne anyám.Szóval mit tehetnék?Valaki tudna ajánlani valamit?Már rámegyek idegileg :-(
2015. jan. 21. 21:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Ápolót kell fogadni, ha te is teljes életet akarsz. Hidd el anyukád se azt akarná, hogy belerokkanj az ő ápolásába.

Ha nincs rá pénz, külföldön kell dolgozni, és megteremteni a rávalót.

2015. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
A lakáshelyzetetek milyen? Nem lehet anyát elkülöníteni?
2015. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Hát... ilyen esetben nem sok választásod van. Nem tudom hogy milyen az anyagi helyzeted/helyzetetek, de lehet ilyen házi ápolót fizetni, aki odaköltözik és egész nap gondozza, ellátja. Erre nem gondoltál még/nem opció? Gondolom sok pénzbe kerül, de jobbat nem tudok. Esetleg még olyat, hogy ha hajlandó rá, akkor bemenjen valami otthonba, ahol megfelelően ellátják.

Szép dolog hogy gondozod az anyukádat, ez becsülendő! Mikor én azt mondtam anyának, hogy majd veszek neki egy házat és sose lesz gondja semmire, akkor ő azt felelte, hogy előra kell haladnom az életben, a saját jövőmet rendezgetni. Neked is így kéne tenned, ha van rá lehetőséged. Főleg hogy ha babát is szeretnél, mert egy bizonyos kor után nem csak kockázatos a szülés, de a gyerek is nagyobb eséllyel születhet valamilyen betegséggel, rendellenességgel.

2015. jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyenkor kell egy ápolót felfogadni.

Ettől nem leszel rosszabb gyereke, és hidd el, ha magánál lenne, ő sem akarná azt, hogy a teljes életedet feladd érte.

2015. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen ápolóra gondoltam már én is,de csak másfél szobás a ház.A gondozót nem tudnám elhelyezni sehol :-( Max az én szobámban na de akkor én hol lennék.(Readásul albérlet)
2015. jan. 21. 22:08
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Valóvan tönkre fogsz menni, ha nem hagyod abba! Fizikailag és lelkileg is. 13 év sokkal, de sokkal több, mint ami elvárható lenne. Ehhez egy ember kevés. Szó szerint, 7-szer 24 órás munkaidőről beszélünk. Ha fizikailag is segíteni kell neki, aki akkor ahhoz ráadásul egyszerre két ember kellene.


Nem tudom konkrétan mi a megoldás, de kell keresned egy állami, önkormányzati vagy magán intézményt, ahol megvannak a feltételek ahhoz, hogy szakszerűen gondozni tudják és ahol látogathatod. Lehet, hogy el kell adni a a lakást ahol laktok, hogy befogadják. De csak egy életed van!

2015. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha van jövedelme, akkor nagyon jó kis szeretetotthonok vannak, nekem is egy ismerősöm egy ilyenben van, nagyon szép helyen, néha irigylem is, amikor elmegyek hozzá.

Csak némi idő kivárni, míg sorra kerül az ember, hogy bekerüljön egy ilyen helyre, épp ezért már most el kellene kezdeni intézni ezt.

Anyukádnak is ez lenne a legjobb, én is hasonlóan élek, de az enyém még teljesen 100%-os, idős ő is.

Később nem tudom mi lesz vele, remélem még sokkal odébb lesz.

2015. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

Mint anya, baromira szégyelném, ha a lányom miattam nem tudna teljes életet élni.

Szellemileg tiszta?

2015. jan. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi a betegsége édeasanyádnak?

Vannak ápolási otthonok is. Esetleg íratkozzatok fel várólistára. Attól, ha bekerülne, még rendszeresen látogathatod.

2015. jan. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj az,hogy mentálisan leépült , van hogy több órát is könyörögni kell neki,hogy egyen.Inzulinos cukorbeteg és asztmás . Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
2015. jan. 22. 07:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!