Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan szerezhetnek lelki erot?

Honnan szerezhetnek lelki erot?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok. Az anyukammal nincs tul jo kapcsolatom. 2 naponta ugy osszeveszunk, hogy o sepruvel ver en meg torkom szakadtabol uvoltom hogy " Gyulollek". En szeretnek javitani ezen. Rengetegszer probaltam vele errol beszelni. De o azon is kiakad ha leejtem a fogkefem es utana torka szakadtabol orditja hogy "te szerencsetlen" es hogy "hulye p*csa" meg "hogy lettel ilyen" meg "kover nagy se*gu rondasag". Es nekem nagyon rosszul esik. A batyam ugyanezeket mondja.

Apukam nem.

Anyukamnak szerintem valami idegbetegsege van. De nekem is. Kezdem ugy erezni hogy orvoshoz kene fordulnom. De tudom hogy az egesz csaladom csak gunyt uzne belolem. Senki nem vesz komolyan csak mondogatjak hogy te szerencsetlen.

Vannak barataim is, de ok ugy tudjak hogy egy jo kis osszetarto csaladban elek. Soha senkinek nem beszeltem meg errol. Segitsetek!

Hogy tudnam a csaladomat meggyozni hogy nem vagyok egy hulye szerencsetlen pic*a?

Tobbszor is felmerult bennem hogy megolom magam, de mindig csak remenykedek hogy megvaltoznak.

Es kerlek ne jojjeketek avval hogy en vagyok a hibas! Mert nem!

Olyan kis dolgokon kapja fel a vizet( anyam) mint hogy a kutyamnak fel oraval kesobb adtam kajat!



2015. jan. 23. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne zárd magadba, az iskolába az osztályfõnöknek mondd el.Nyilj meg a barátaid elõtt,akikben megbizhatsz.Nagyon sajnállak kislány,ezt hivják ugy,hogy lelkiterror.
2015. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem te vagy a hibás. Te egy 13 éves gyerek vagy, aki ki van szolgáltatva érzelmileg az érte felelős szülő dühkitöréseinek. Egy tini általában lázadó, de a te esetedben nem erről van szó. Anyukádnak van valami pszichés problémája, rajtad vezeti le a feszültséget. Amit mond, ne hidd el neki. Csak azért mondja, hogy fájdalmat okozzon, mert így úgy érzi, valaki fölött hatalma van. A valóságban gondolom ez nincs így, bár nem tudom, milyen beosztásban dolgozik, ah dolgozik.

Azt mondod, vannak barátaid. A családodat nem fogod megváltoztatni, de szerezhetsz olyan embereket, akik melletted állnak. Avasd be őket a családi életedbe. Nem kell megvédened anyádat azért, mert rossz szülő, nem a te felelősséged. Tönkre fog téged tenni idegileg. Ha úgy érzed, segítene, járj szakemberhez. Biztos van az iskolában is pszichológus.

Lelki erőt a barátaidból és saját magadból szerezhetsz. El kell távolodnod attól az embertől érzelmileg, aki bánt, mert akkor kevésbé fog fájni.. Próbáld meg figyelmen kívül hagyni a kritikáit, beszólásait, provokációit, és ha veszekedésre kerül a sor, akkor is próbálj mihamarabb szabadulni abból a helyzetből. Hagyj mindent rá. Ha nem válaszolsz, kevesebb támadási felületet mutatsz magadból.

Sajnos nem mindenki születik olyan családba, amilyet szeretne.. Éld túl ez a pár évet, ha szerencséd van, gimisen már lehetsz kollégista, ezen gondolkodtál már? De 18 évesen már biztosan el tudsz költözni, addig pedig tölts minél kevesebb időt anyáddal és a bátyáddal.

2015. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát, anyát nem választhatsz magadnak.. de hogy egy 13 évessel így beszéljen a saját anyja?! nem gondolom, hogy normális. az írásodból nem úgy veszem ki, hogy túl nagy gond lenne veled... ha ennyire brutális a dolog, fordulj a gyámhatósághoz, beszélj a szomszédokkal, hogy igazolják az állításod.. ha pedig még mindig elakarod viselni, próbálj meg először apukáddal beszélni, ha ő is tehetetlen marad a z osztályfőnök, gyámhatóság, stb. stb.
2015. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt ki hagytam, hogy Németországban élek leghamarabb 1 éven belül mehetek pszhiológushoz(még nem beszélek németül). A barátaim magyarországon vannak.

A Gyám hatóságra egyszerűen nem tudok elmenni, túl gyenge vagyok hozzá. Köszönöm szépen a segítséget!

2015. jan. 23. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:

ez nagyon szomorú, amiket írtál.

nem a te feladatod, hogy a kapcsolatotokon javíts, mert te semmit sem csináltál rosszul.

apukáddal kellene beszélned, hogy valamit kezdjen a helyzettel.

ha kell, naponta említsd neki, hogy tennie kell valamit.

2015. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ne hagyd ki a pszichológust ha alkalmad lesz rá..
2015. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek más rokonaid, akik szívükön viselik a sorsodat és akiknek elmondhatnád ezeket?
2015. jan. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A pszichológus-problémára létezik áthidaló megoldás. Sokan, pont az ilyen esetek miatt vállalnak skype-on ügyfeleket Magyarországról, ez talán segít.

Hogy tenni mit tudsz külföldről, az már keményebb dió, de a németek komolyabban veszik a témát, mint a magyar hatóságok. Mindenek előtt egy pártfogóra van szükséged, hogy le tudd kezelni a témát akár lelkileg, akár jogilag.

Sok kitartást kívánok. Saját példából ismerem a helyzetedet, és komolyan remélem, hogy megoldódik a gond, mielőtt igazán elfajulna.

2015. jan. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!