Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintettek hány éves kortól...

Szerintettek hány éves kortól "egészséges", normális elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Szerintem 16-19 éves korban még korai,

20-25 körül normális,

25 felett már szerintem sok.


Nektek mi a véleményetek? Én 18 vagyok, de még nem akarok, de azt veszem észre hogy egyre több 18 éves tartja fenn magát egyedül, ami persze jó is...


2015. jan. 25. 17:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20# "vidéken" is vannak panelok... nem egy város van az országban de mindegy
2015. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Vannak, de minek költöznél el, ha pl egy családi házban élsz, és nagyon nem zavarjátok egymást? Csak azért költözne az ember 5-10 kilóméterrel arrébb, hogy kidobhasson az ablakon havi 50-et? Ennyi erővel azt a pénzt félre is rakhatná.
2015. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Oké, hogy valaki 18 évesen elköltözik, de az nem nagy dicsőség, hgoy a szülei pénzelik közben. Ha megkeresi az árát, az oké, de egyetem mellett ez nem valószínű.
2015. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Költőnő? ***** válasza:

amint lehetőség nyílik rá.

Bmi is az ok max 25 év után már nem egészséges.

2015. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ha már van munkád, és el tudod tartani magad, akkor szerintem 18-tól nyugodtan.. :) Én 18 évesen költöztem el otthonról (lány vagyok), az öcsém 23 évesen.
2015. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy vannak, panelok ott is, bár nalunk nincsenek.. 1800fős település, a mellettünk levő város is 5000 felett van épp csak .

Azért tettem idézőjelbe, mert a bp-ieknek minden vidék, ami nem Bp.

;)


A lényeg azon volt, hogy nem minden fehér és fekete...

2015. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
18 évesen
2015. jan. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én 22 éves lány vagyok, nemrég költöztem el.

A szüleim nagyon vissza akartak tartani, mondván, hogy gyűjtögessek, holott a minimálbéremből így is kértek hazaadni valót, amit teljesen megértettem, de amikor már a felét el akarták kérni, kicsit sokalltam.

Akkor már inkább külön élet, a párommal, mert régóta együtt vagyunk.

2015. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ez teljesen a családól függ. A XXI. sz értékrend alapján azért szakma v diplomaszerzés utáni években mikor már van biztos munka, némi félretett pénz, akkor szokás elköltözni. Az tök nagy érték ha nincs súrlódás (pl a szabadság-hegyi hozzászóló) de nyilván egy értelmes, kulturált családban lehet rá példa de még ez sem garancia, meg én ebből láttam kevesebbet. Valahogy a 20-30-40-es generáció egyik legnagyobb problémája, hogy szeretne függetlenedni de mégha sikerül is mondjuk elköltözni akkor jönnek a telefonok, meg a szülői kimondott/kimondatlan érzelmi zsarolás hogy itthagytál minket, egyedül vagyunk, mikor jösz, ezt érdemlem, rám már nincs is szükséged, stb.
2015. júl. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!