Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek kora huszonéves korára...

Akinek kora huszonéves korára (20-25) saját lakása van, amit nem örökölt és nem más vette neki, az hogy hozta össze?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán ilyen?
2015. jan. 26. 16:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
21%
Lehet, hogy van, de hogy nem becsületes munkával, az biztos.
2015. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
33%
Szia. Nekem egy éve 21 évesen épült fel a saját lakásom. 18 éves korom òta tettem félre rá, diákmunkából albérletben. Egyetem mellett. 20 éves voltam amikor kezdődött az építkezés. Már lassan egy éve itt lakok benne. Igaz egyedül, de ezt legalább senki nem veheti el tőlem.
2015. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%
Nekem elég tág az ismeretségi köröm, de nem ismerek ilyet. Rengeteg ismerősömnek volt saját háza 20-25 évesen, de mindet a családtól kapták vagy örökölték. Van 1-2 ismerősöm, aki 27-28 éves kora körül kölcsönt kapott családtagtól, és abból vett házat, azóta pedig törleszt, csak nem a banknak.
2015. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
80%

Nekem kicsit több, mint 25 évesen lett meg a saját lakás. Én 18 éves korom óta dolgozom, azóta gyűjtöttem. És mellette is próbáltam még pénzt keresni. Plusz munkák vállalásával a munkahelyen, otthon nyelvtanítással (nem vagyok tanár, de jól beszélek nagyon angolul, ezért sok ismerős kért meg egy időben, hogy tanuljak velük).

Amíg otthon laktam, addig a fizetésemből is jóval többet tudtam félretenni. Így jött össze, külső segítség nélkül. Persze valamennyi hitellel.

2015. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
95%
Kettes, nem vitatom a válaszod valóságát, de nagyon kíváncsi lennék, hogyan csináltad minden segítség nélkül. Egy lakás felépítése minimum 5M, te azt mondod, hogy 3 év alatt egyetem mellett albérletben megspóroltál ennyit. Ahhoz kb. havi 140e-t kellett félretenned lakbér, rezsi és tanulmányok mellett. Kíváncsi lennék, milyen diákmunkát végeztél, ami közel 250e-t fizetett havonta, de minimum 200e-t. Diák vagyok, úgyhogy minden tippet elfogadok.
2015. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
2-es - gratulálok! Nem irigylem tőled, bizonyára szép a fizetésed. Csak azért jutott eszembe, mert nem vagyok már mai gyerek, de még mindig fizetem a lakásom törlesztő részleteit, pedig soha nem éltem nagy lábon.
2015. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
96%

Én 22 vagyok.

Én és a párom úgy jutottunk "saját" lakáshoz, hogy a kereszt szüleim KÖLCSÖN adták a lakásunk árát és így megvettük. Rendes szerződésünk van a kölcsönről, a papír szerint 5 évünk van rá hogy visszafizessük, de nincs megszabva hogy minden hónapban kell fizetni, ahogy tudunk. A visszafizetéseket szintén papirosozzuk.

2015. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
75%

Testvéremnek 24 éves korában lett saját lakása, saját erőből. Programtervezőként a kezdő fizetése nettó 250000 Ft volt és gyorsan lépett előre ranglétrán. Így nem volt nehéz neki saját erőből lakást venni.

De a barátnőjének is összejön minimum 300000 Ft egy hónapban szakfordítóként.

Szóval ha valakinek keresett szakmája van és jó benne, az gyorsan sokat tud keresni.

2015. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
11%

Úgy hogy nem a bölcsészmérnök képzőre járt és nem bohóckodta el a kínkeservesen megkeresett pénzét.

Tegyük fel inkább kitanult egy _normális_ szakmát 2 év alatt, 20 éves korára. Ha ekkor elkezd dolgozni 5 év alatt simán összehoz egy lakást. Igaz egy pici, sötét garzont talán nem is a város közepén. De pont ez a baj az emberekkel, hogy sír a szájuk h nincs pénzük lakásra de a lakás az kb a rózsadombi villánál kezdődik, aki egy kis panelben él az már az emberek szemében senki. És a panelosok ahogy tehetik vennék is fel a hitelt, hogy költözzenek a nagy villába az agglomerációba, mert manapság az a módi, hogy több legyél, mint ami vagy.

2015. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
25%
Vagy dolgozik suli mellett, vagy prostituált vagy ki tudja sokminden lehet.
2015. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!