Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek kora huszonéves korára...

Akinek kora huszonéves korára (20-25) saját lakása van, amit nem örökölt és nem más vette neki, az hogy hozta össze?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán ilyen?
2015. jan. 26. 16:26
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
nem ismerek ilyet, csak külföldön. Aki 16 éves kora óta dolgozott és 24-25 éves korára lett saját háza.
2015. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 25 éves koromra lett saját ház, addig albérlet... 15 éves koromtól minden nyáron meló, a pénz bankba, nem volt buli, nem volt drága ruhavásárlás és ilyenek, a barátnőm épp így tett (ma már a feleségem), ez ment középsuli végéig. Mellette egy kis cégnél is besegítettem mint mindenes délutánonként, este tanulás, volt hogy éjjel is...

Egyetem nem érdekelt, vállalkozni kezdtem, mivel olyan szakmát tanultam, amivel tudtam mit kezdeni, megalapoztam a jövőt, kérvényeztem ahol csak tudtam, hogy kezdő vállalkozóként mi az amit az erre szakosodott szervezetek segíteni tudnak, nem volt sok, de épp elég ahhoz, hogy a vállalkozás kezdeti szakasza meglegyen. Mindig mindent legálisan végeztem, tiszta könyveléssel, és nyugodtan tudtam aludni. Míg épült a vállalkozás, a barátnőm meló mellett végezte az egyetemet, és a melóból még mindig minden pénz ment a számlára, valamint ha kapott egyetem mellett támogatást vagy ösztöndíjat, az is, míg más egyetemisták elbulizták sokszor.

Egyetem után összeházasodtunk, közösen ment tovább a dolog, segített a vállalkozásban ahol tudott, kapott munkát, minden fizetése ment a számlára, nekem kezdett beindulni a szekér, haladtunk. Amikor láttuk, a ház összegének kábé fele számlán van, nekifogtunk. A tető már állt, amikor elfogyott a pénz, még egy év várakozás, de úgy kell képzelni hogy párizsi akciós kenyérrel időszak volt ez, semmi de semmi luxusra nem ment pénz, úgy meghúztuk magunkat ahogy csak lehetett. Épp 25-ök lettünk, amikor költözhettünk sajátba, kész lett, szép lett, igaz, még belül elég lesz berendezni, de ráérünk :) Ja, és nincs kölcsön, nincs rokonság a hátunk mögött, ez a fő.

2015. jan. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
82%

20 éves voltam amikor az informatikai főiskolát vidéken elvégeztem. Utána 2 munkahelyem volt egyszerre (és mellette még csináltam egy másik fősulit levelezőn). Egy év után be tudtam fizetni a lakásba, igaz a kis önerő miatt jelzálogként bevonták szüleim házát is egy ideig.

Azóta 40 éves koromra önerőből kb. 80M Ft-os megtakarításom van, jórészt külföldi munkával, de kizárólag alkalmazotti munkaviszonyból jött ez össze. És még mindig nincs házam, csak a magyarországi kis garzonom, mert külföldön bérlakásban élek és másokat gazdagítok a bérleti díjjal. Itt egy házhoz egy élet munkája kell, míg Magyarországon fél élet is elég.

2015. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
21éves vagyok nyár végén lett kész a házam. Könnyű szerkezetes. Párommal tettünk félre rá. Anyáméktól 300ezerért megvettük a féltelküket, lefeleztettük. A ház maga 45m², majd bővítjük ha megint lesz annyi megtakarításunk. Párom külföldön dolgozik, havi 800 ezret keres. Én itthon csak 200-at de már 18 éves korom óta spóroltam rá. Úgy jöhet össze, ha az ember nem drága ruhákra , kocsira, meg telefonra költi a pénzét. Konkrétan vajas kenyeren éltem sokszor. De megérte. Jövőre lesz az esküvőnk. Egyedül nekem sem lenne még. Én 2 milliót tettem bele, párom meg 3-at.
2019. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!