Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartjátok viccesnek, hogy...

Nem tartjátok viccesnek, hogy a családi kapcsolatok témakörben leginkább olyanok adnak tanácsot, akiknek ahogy mondani szokás, se kutyájuk, se macskájuk?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 21:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%
de öntudatuk van, egyébként olyasmi válaszok a gyakoriak, amik kb zéró élettapasztalatról árulkodnak, 20 alatti válaszolók.
2015. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
23%
Jelentem 23 vagyok 3 éve boldog házas, van egy kutyám, mindkettőnknek jó munkája, kocsi, ház, és hamarosan gyerek.
2015. jan. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
15%
Az is vicces amikor a tinik ide járnak szülői tanácsot adni, ami persze full marhaság mindig, mert csak "magukat mentik" állandóan, de amikor egy kétségbeesett háromgyerekes anyuka jön ide panasszal, meg némi vigaszért, olyan ocsmány módon bele tudnak taposni, hogy én sajnálom szegényt. De hát ilyen az élet, majd a GYK megedz mindenkit. :)
2015. jan. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, én egész hasznosnak vélt válaszokat szoktam adni, pedig 25 vagyok, férfi, s család, se gyerek, se semmi.


Amúgy a "családi kapcsolatok témakör" elég tág. Például értelemszerűen nem fogok válaszolni arra hogy ki milyen esküvőt akar, de voltam már ismerős esküvőjén, ahol ez-és az tetszett/nem tetszett, adott esetben ezt csak elmondhatom a kedves kérdezőnek, nem?


Vagy attól hogy nincs gyerekem, még engem is neveltek, látom másokat hogy nevelnek, lehet saját tapasztalatom nincs, de attól véleményem csak van...


Meg lehet szidni a "tiniket" de esküszöm néha jobb meglátásaik vannak, és érettebbek egyes témákban mint a felnőttek. Ahogy fordítva is, vannak szülők akik nagyon el vannak tévedve a dolgokkal kapcsolatban.


Ráadásul ez olyan oldal, ahol bárki kifejtheti a véleményét. A kérdezőnek meg szíve joga eldönteni hogy megfogadja e a másik tanácsát, vagy nem.


Ráadásul most egy szűk réteget emel ki a kérdező, és azon hőbörög, erre szoktam mondani vala, hogy az ég meg kék, azon is felháborodsz?

2015. jan. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%
mert egy lépésel hátrább állnak és egyben látják az egész képet
2015. jan. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

Csak azért mert valaki nincs benne egy adott helyzetben, attól még, mint külső szemlélő, átláthatja azt. Sőt talán jobban is tud objektív véleményt alkotni róla.

Meg ne is haragudj, de amikor jönnek itt sorban az olyan kérdések, hogy "jajj-jajj megcsalt, megalázott, hazudott, lopott, csalt, de úúúgy szeretem, mit tegyek?" erre mégis mit lehet válaszolni? Hogy "peersze, maradj vele, nyald tovább a seggét, érted meg fog változni"... Aztán itt vannak még a 17évesek akiket anyu nem enged a Ferinél aludni, a 17éves véletlen-terhesek akiket anyu enged a Ferinél aludni, az apák akik nem fizetnek gyerektartást, az anyák akiknek nem fizetnek gyerektartást, megcsaltak, megcsalók, a férj akit folyton csesztet az asszony mert nem segít, a feleség akinek folyton csesztetni kell a férjét mert nem segít, pióca anyósok, hisztis menyek, stb-stb. Ezekre miért ne tudna érdemben válaszolni valaki, aki nincs ebben a helyzetben? Szerintem csak azokra a kérdésekre nem tud bárki hasznos választ adni, ahol a kérdező személyes tapasztalatra kíváncsi. Ha meg valaki csak véleményt kér, akkor nem pont az a jó, ha minél többféle embertől kap? Ha meg segítséget kér, akkor meg ne válogasson.

2015. jan. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem feltélenül igaz ez.. De tény, hogy akadnak..

Viszont az 100 hogy nekik vagy a legsarkosabb véleményük..


Én azt nem szeretem,mamikor annyira rávágja az embr, hogy váljatok el..

Én magam is tettem íg, igy is gondolom, de nekem elveim vannak.., amik igen erősek.

Ezzel nincs mindenki így..plusz ha most azt mondom, hogy nem bocsátanám mega. Megcsalást hanem lépnék, akkor sem biztos,mhogy azt tenném ha benne vagyok a szituációba, előre eltervezve könnyű az észt osztani..

Érzelmileg elfogultkent más..


Egyébként azt csipem, amikor szülős kérdéshez 16 éves válaszol...

Én szojtam a 27 évemmel, de mindig a saját szüleimmel példálózom, hogy velem mit csináltak.. És mar latom annk a következményét, okát..és a ráciőt benne ...Hisz ti gyerek szülőjeként még nem gunkcionálok..csak egy szuper kapcsolattal a szüleim felé..

/ jah és iegn, én is hazas vagyok, :) /

2015. jan. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, hogy pont azért nincs se kutyájuk, se macskájuk, mert van annyi eszük, hogy ne menjenek bele bármilyen kapcsolatba, csak azért, hogy ne legyenek egyedül. Ha valaki például itt arról kérdez, hogy veri a férje, mit csináljon, és egy egyedülálló arra biztatja, hogy hagyja ott a férjét, akkor valószínű inkább rá kell hallgatni, mint mondjuk arra a házas válaszolóra, aki azt mondja, nem baj, ha ver, maradj vele és tűrjél, ez a dolgod, ha már hozzámentél, akkor nem válhatsz el soha, most már ez a sorsod. Szóval attól nem lesz senki okosabb vagy jobb tanácsot adó, mert neki "van kutyája, macskája"... Inkább az alapján ítéld meg a válaszolót, amit mond, ne a családi állapota alapján!
2015. jan. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
26%
Nekem van családom, de én úgy gondolom, hogy akinek nincs vagy rossz példa lenne (pl. ugyanolyan rossz helyzetben van, mint a kérdező), annak is lehet jó véleménye. Néhány lépés távolságból néha egyértelműbbek a dolgok, mint annak, aki benne van a sűrűjében.
2015. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"ugyanolyan rossz helyzetben van, mint a kérdező"


?????????

2015. jan. 28. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!