Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apa nem látogatja gyermekét?

Az apa nem látogatja gyermekét?

Figyelt kérdés

December 6.-án volt itt utoljára a kisfiam apja. Azóta nem látogatja, nem jön hozzá. Gyerek tartást sem fizet.


Mennyi idő után tiltható el az apai jogoktól?



2015. jan. 29. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Milyen apai jogoktól akarnád eltiltani?


A láthatástól nem lehet, hacsak nem veszélyezteti a gyereket. Ha 5 évig nem keresi, akkor sem vonható meg töle a láthatási jog.


A gyerektartás fizetése meg nem joga, hanem kötelessége, a bíróságon kell bejelentést tenned, akkor letiltják töle.

2015. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha nem érdeklődik a fia után, nem látogatja, nem fizeti a gyerektartást. Akkor miért nem mond le a gyermekről?


Bíróságra fogom vinni az ügyet amint tudok többet.

De nekem már azt mondja, ha nem válaszolok az sms-re akkor felbontom a kapcsolattartást.


Ez nem igaz hiszen az SMS, facebook, twitter..stb nem alkalmas az ilyenre. Telefon egyeztetés, hogy mikor jöhet látogatni és akkor jöhetne. De csak sms-ket ír, hogy mi van a fiával. Egyszer nem kérdezte meg, hogy el-e jöhet vagy mikor leszek itthon..

2015. jan. 29. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Egy gyerektől hivatalosan csak úgy lemondani nem lehet.

Annak egyetlen módja, ha valaki, pl új házastárs örökbe fogadja. Viszont ezt jól meg kell gondolni, mert ha annak a kapcsolatnak is vége, akkor ugyan úgy megmaradnak az örökbefogadott gyerek felé a kötelességek, és a jogok, mintha vér szerinti lenne.

Egyébként mit mond, miért nem fizet, miért nem látogatja?

Nem szabályozta nálatok a bíróság a láthatást?

2015. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Egy gyerekröl nem mondhat le a szülö, ez nem választott opció.

Egyetlen kivétel, ha más örökbefogadja, vagy az anya új férje (NEM élettárs!!), vagy ha mindkét szülö beleegyezésével más pár fogadja örökbe.


A gyerektartásért perelheted , a kapcsolattartásra nem lehet kötelezni, de "megszüntetni" nem lehet az apaságát.

2015. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Eddig akárhányszor kérdeztem mindig azt mondja majd hozza ha jön. Azóta lassan 2 hónapja nem jött. Pedig 3km-re lakik tőlünk.


A fiát folyamatosan vinnünk kell orvoshoz ( hallásvizsgálatra ) 92km-t utazunk vele. Azt s ekérdezi, hogy milyen lett az eredmény.. Illetve, hogy vinnünk kell-e még vagy bármi más.


Megegyeztünk, hogy minden héten vasárnap jöhet. Hétvége neki is jó nekünk is jó. De sose szólt, hogy jönne. Vasárnap else megyünk itthonról mert hátha jön.

De eddig hiába. Se karácsonyra, se nekem szülinapra nem vett semmit.


Tudni illik Ő egy élősködő volt nálunk. Neki az tetszett, hogy itt ha hazaér pihenhet nem kell csinálni semmit se.

Nekem a gyereknél semmit sem segített. Ezért November 30.-án elküldtem, hogy na akkor költözzön haza, mert nincs pénzem Őt is és a gyermekünket is eltartani.


Kértem, hogy segítsen, erre Ő lefeküdt a kanapéra és pof.n röhögött. Na ott telt be a pohár...


Mindenképpen bírósági ügyre akarom vinni!!


Bármit amit tudtok, kérlek írjátok le!!

Mi hogy megy, hova menjek, hogy ingyenes legyen a bíróság stb.

2015. jan. 29. 15:05
 6/8 kovpet ***** válasza:
64%

A gyerektartást tiltasd le, azt kötelessége fizetni.

Viszont a láthatás joga és nem kötelessége, arra nem lehet kényszeríteni.


"Akkor miért nem mond le a gyermekről?"


Jogilag ilyet nem lehet (ahogy előttem már leírták), gyakorlatilag meg lemondott már azzal, hogy nem keresi.

2015. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincs bankszámlája, hogy letudnám tiltatni vagy szimplán abba is hazudott mint minden másban.. :)


A 4hós babával utazgatunk hallásvizsgálatra.. Még azt se mondja meg, hogy miért hall nagyot.


Volt már az a variáció, hogy 3hónaposan agyhártyagyulladást kapott és a gyógyszer miatt..


Utána mondta, hogy de lehet, hogy így született..


Utána volt az, hogy az IFA elütötte.. vicc az egészben, hogy az anyja annyira figyelt rá, hogy ez bekövetkezett...


Azt is elakarom majd érni a bíróságon, hogy tilsták el tőlük a gyermeket. Az anyja is és az Apja is alkoholista.


Találkozhat a fiával mert nem mondom neki azt hogy ne jöjjön, de én nem fogok neki könyörögni, hogy ugyan már gyere és nézd meg a fiad...


Enegem csak az Apai ágról a nagyszülök érdekelnek, hogy ő velük NE TALÁLKOZZON...


Az Én fiamat ne dobja át a csukott üveges ajtón...

2015. jan. 29. 16:21
 8/8 kovpet ***** válasza:
57%
Nem kell bankszámla a letiltáshoz.
2015. jan. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!