Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én már ezt nem bíróm tovább....

Én már ezt nem bíróm tovább. Félek, hogy nagy tragédia lesz ebből. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

15/F vagyok

Olyan 12 éves koromban kezdett el anyám férfiakkal ismerkedni a neten.

Ne tessék rosszatt gondolni anyámról nem akar ő kapcsolatot senkivel, csak szerintem valamiért jól esik, hogy vannak külföldi barátai.

13 éves voltam, amikor erre apám rájött... hát az az időszak maga a pokol volt. Előszö úgy volt, hogy elválnak, aztán apám ezt nem akarta és pszichés rohamjai lettek mert félt, hogy anyám elválik tőle.

Sírva mondogatta, hogy felakasztja magát. Aztán arra kérte anyámat, hogy többé ne menjen internet közelébe ha nem muszály.

Egy ideig így is tett.

Egy idő után viszont amikor nem volt otthon apám folytatta, és a mai napig is csinálja.

Vett magának egy kis notebookot, hogy amikor apám alszik net közelbe tudjon könnyen jutni.

Én már egy ideje azon rettegek, hogy mi lesz ha ez egyszer kiderül. Sokszor álmodom azt, hogy apám erre rá jön és örjöng, hogy felakasztja magát.

És a legrosszabb az, hogy tudom, hogy egyszer úgy is lebukik. Előbb is majdnem lebukott, még szerncse, hogy meghallottam, hogy nyitja a kaput és tudtam időben szólni, hogy gyorsan tegye el a notebookot.


Volt már valaki hasonló helyzetben?



2015. jan. 30. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem voltam ilyen helyzetben, de anyukád meg apukád részéről is elég nagy felelőtlenség, hogy előtted balhéznak. Ezzel,hogy anyukádat fenyegeti neked árt a legtöbbet. De anyukád is igazán visszafoghatná magát, ha már egyszer megígérte neki, hogy abbahagyja. Ha anyukádnak szeretet hiánya van, apukád nem épp a legjobb módját találta meg, hogy maga mellett tartsa. Inkább vissza kellene őt hódítania, nem veszekedni vele.

De az tényleg nagyon gáz, hogy előtted rendezik ezeket a vitákat, és az is, hogy tudsz anyukád dolgairól.. Ne ezt tartsd normálisnak a későbbiekben és követendő példának.

2015. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
És találkozott is anyukád ezekkel a férfiakkal vagy csak neten beszélget velük?
2015. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Anyukád és apukád szégyellje magát, hogy ilyen helyzetbe hozott téged. Anyukád főleg szégyellje magát, hogy előtted bonyolítja le a "szerelmi" életét.

Próbálj meg beszélni anyukáddal, hogy ezzel neked árt.

2015. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudok semmi hasznosat írni. Azt azonban meg kell jegyezzem, hogy Te már lassan a poszttraumás stressz tüneteit produkálod...

Nem szabadna a szüleidnek ezt csinálnia... se anyádnak elötted erösitgetnie az önbizalmat vadidegen pasik leveleivel, se apádnak elötted zsarolnia azzal titeket, h felakasztja magat. Jó lenne ha valaki felhívná a figyelmüket erre. Gondolom Te hiába is próbálnád mert nem vennék komolyan (ha olyanok lennének nem viselkednének így elötted)... fogalmam sincs mit tegyél... Azt nem mondom h ne foglalkozz vele, mert azt úgysem tudod megcsinálni.

2015. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

Természetesen apád nem hibás, viszont anyád annál inkább.


Sajnos anyád betegesen net- és pasifüggő lett.

Egy szakember tudna segíteni rajta, de valószínűleg nem lesz hajlandó elmenni hozzá.

Apukád nem tudja lelkileg elviselni, hogy a felesége idegen pasasokkal flörtöl.

Esélyes a tragédia!


Én lemondanám a netet!!

2015. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bence_ ***** válasza:
51%

Szüleid bolondok.

Apád azért mert érzelmileg zsarolja a családot édesanyád meg azért mert bele megy ebbe a játékba. Mint két gyerek.

Olyan mintha te lennél a felnőtt.

Megkéne beszélniük. Figyelembe venni a masik igényeit aztán egy döntést hozni.

2015. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg az édesanyáddal beszélni. hogy nem vagy nyugodt. Hogyha külön élnének akkor azzal beszélgethetne akivel akar, de így te is veszélyben érzed magad.
2015. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igaza van a 6-os válaszolónak. Tényleg olyanok mint a gyerekek.

Ez benne a röhely.

2015. jan. 30. 19:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Na. Azért nem mondanám, hogy apuka se hibás...


Mit is tesz az anya? Beszélget külföldön élő emberekkel többségük pasi. Találkozik velük? Megcsalja a férjét? Szerelmi kapcsolatot kezd? Eltitkolja a családját az internetes ismerősei előtt?


Persze nem szép dolog, de egy normális kapcsolatban az illetőnek nem online barátai vannak, hanem élő hús-vér emberek. Valószínű apuka anno is előadta a megölöm magam című színdarabot, és anyuka ezért nem találkozott a barátaival, megszakította velük a kapcsolatot.

Az ember viszont társas lény, kell, hogy beszélgessen néha mással is a családján kívül.

Szerintem ez nem bűn.


Az a bűn, hogy a gyereket is belevonják ebbe a játszmázásba. Azt nem szabadna.



Apukám csinálta ezt anyuval. Anyu nem mehetett sehova, barátokkal se, de apu nem volt hajlandó kimozdulni vele. Ha anyu velem ment egy koncertre apu abból is kihozta, hogy anyu megcsalta őt, és most ő megy és felakasztja magát. Volt, hogy beült az autóba és órákig nem jött haza, előtte azt üvöltötte, hogy belemegy a Dunába, vagy felmegy az autópályára szemből. Vidám időszak volt. (Szarkazmus tábla.)


Kérdező, nem fog ilyet csinálni apukád. Csak üres fenyegetőzés. Aki meg akarja tenni, az nem jelenti be.

2015. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!