Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkretettem az életem, úgy...

Tönkretettem az életem, úgy érzem. Már nem bírom tovább. Mit tehetnék ezek után?

Figyelt kérdés

Bár még fiatal vagyok (tavasszal leszek 27), mindent tönkretettem az életemben, semmire nem jutottam.Az utóbbi napokban már azon gondolkozom, nem akarok tovább élni, hogy mindenki rajtam nevessen. Ennyi idősen még semmit nem tettem le az asztalra, és nem tudom hol csúsztak ki a dolgok a kezemből. Mindig igényes voltam magamra, és ezt most nem (csak) a külsőre értem, hanem a tanulásra.Érettségim, felsőfokú nyelvvizsgám van, amivel bekerültem egyetemre, viszont nem végeztem el, teljesen elrontottam. Most itt állok lassan 27 évesen a semmivel a kezemben, nem tudok mihez kezdeni, és mivel se munkám(mivel eddig egyetemista voltam), se iskola, gondolom lassan jönnek majd a "fizesd magad TB és társait" dolgok, amit fogalmam sincs hogyan kell és főleg, miből álljam? Én nem akarok tovább élni, ha egy lecsúszott senki leszek. Sosem voltam ilyen típus, mégis ezzé váltam. Másoknak munkája, családja van már ennyi idősen, van mit felmutatni. De nekem? SEMMI. Szánalmas vagyok. Gyűlölöm magam. És semmi kilátásom, mihez kezdhetnék. Így munkát sem kapnék sehol, mert ennyi idősen sem értek semmihez. És csak megalázó lenne mindenhol. Milyen élet várna rám így a továbbiakban?


L


2015. febr. 1. 10:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz! Mindig meg lehet oldani a dolgot. Én is elcsesztem, évekig csak úgy voltam, összezuhantam és nem csináltam semmit.

A vége az lett, hogy a pasim megunta és kidobott, én meg ott álltam lakás, munka, minden nélkül. A szüleim segítettek: kaptam 5 ezer Ft-ot. Szóval elég közel álltam ahhoz, hogy szó szerint a híd alá kerüljek.

De inkább megkértem egy rokonom, hadd legyek pár napot nála, és kerestem állást. De nagyon, több mint ezer önéletrajzot küldtem szét egy hétvége alatt. Hétfőn hívtak több helyről, kedden már kezdtem is az egyiken - ráadásul lakhatást is biztosítottak.

Persze undorító, szörnyű rabszolgamunka volt, de arra jó volt, hogy egy kis pénzt gyűjtsek és talpra álljak. Visszamentem az egyetemre, mellette dolgozom. NAGYON nehéz és fárasztó, de úgy tűnik, nyáron diplomázom, anyagilag pedig többé-kevésbé egyenesben vagyok. Lett új barátom, akivel együtt élünk, ő most munkanélküli volt két hónapig és nagyon büszke vagyok magamra, hogy így is meg tudtuk oldani a helyzetet.


Kezdj el valamit és csináld! Már az első apró siker is iszonyú sok erőt és motivációt ad a továbbiakra! Az életed pedig megdöbbentően rövid idő alatt teljesen meg tudod változtatni.

2015. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem csináltad meg az egyetemet? Nem tetszett? Akkor szerintem nincs értelme visszamenned oda!

Jön a tavasz, megint indul csomó okj-s képzés, csinálj meg egyet, ami tetszik és amivel el lehet helyezkedni! Fölösleges azért újrafelvételizned, hogy megint ne végezd el és megint egy rakás szerencsétlenségnek érezd magad!


Ez most lehet erős lesz, de ha egy lecsúszott senki leszel, azt csak is magadnak köszönheted! Dönthetsz most úgy, hogy elmerülsz az önsajnálatban és kitaposod az ösvényt magadnak a "senkik" útján, illetve dönthetsz úgy, hogy oké, volt egy sikertelen szakasz az életedben, amit le kell zárnod, meg kell ráznod magad és előrefelé kell nézned. Tervezned kell és tenned azért, hogy elérd a céljaidat és álmaidat, nem fog az öledbe pottyanni.

Én 24 vagyok, van egy diplomám és most csinálom a másodikat, de ezen kívül mit tudok felmutatni? Semmit... Egy férfinak sem kellek, pedig nem tartom magamat bányarémnek. Saját családom talán sosem lesz, mégsem kesergek a múlton és nézek hátrafelé, hogy mit rontottam el, hiszen az semmi jóra nem vezet! Előre, előre, előre... Találj valami életcélt magadnak és kapaszkodj bele erősen. Egy valamire való ember megfogja a lehetetlennek tűnő dolgokat is és bármennyire is sz*r most, megy előre. Gyengének tartom azokat, akiknek egy problémára rögtön az a válasza, hogy "nem akarok tovább élni". Számomra inkább ez a szánalmas, illetve a nevetséges, nem az, hogy félresiklottak a dolgaid. 27 éves vagy, semmiről nem vagy lekésve, csak hagyj fel az otthonüléssel és sebnyalogatással végre!!!


Egy saját sztori is: A bátyám hasonló kaliber volt, mint te. 18 évesen érettségizett, két nyelvvizsgával, felvették az egyetemre, amit nem végzett el, elment másikra, azt sem fejezte be. Végül, hogy legyen valamilyen végzettsége, a teljesített tárgyak 90%-ának akkreditáltatásával átjelentkezett egy felsőfokú szakképzésre, amivel így félév alatt végzettséghez jutott végre 26 évesen. Elkezdett dolgozni egy nagy informatikai cégnél, mert érdekelte (semmi köze a végzettségéhez) és most, 27 évesen imádja a munkáját és többet keres, mint én 2 diplomával valaha is fogok!! Visszament az egyetemre, fizeti magának és szépen halad vele.

Néhány éve azt mondtam volna, hogy egy csődtömeg (persze mivel a testvérem, sosem mondtam volna rá nyíltan ilyet), ma már egy sikeres ember, akire büszke vagyok, hogy a bátyám! Nem egész egy év alatt fordult ekkorát a világ vele...

Semmi nincs veszve!

2015. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én mit nem adnék egy felsőfokú nyelvvizsgáért. Ha jól beszéled adhatnál órákat vagy fordíthatnál. Esetleg kereshetnél olyan melóhelyet, shol a nyelvtudást jobban értékelik, mint a papírt. Közben eldöntheted, hogy akarod-e folytatni a korábbi egyetemet vagy tök más érdekel.
2015. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

Megértelek tökéletesen.

Most 28 vagyok, 25 éves koromig egy egyetemet és egy fősulit is elkezdtem, amit nem fejeztem be, vagy elbuktam a vizsgákon, vagy ellógtam, nem érdekelt, aztán már késő volt helyre hozni. Volt egy katasztrofális kapcsolatom, amiből úgy kellett elmeneküljek.

Külföldön kerestem új életet, igaz hogy nem diplomás meló, de megfizet, élvezem és szeretem az itteni életem. Van egy párom, akivel nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást és segítünk egymásnak.

Csak mert nincs lehetőséged diplomát szerezni, még nem áll meg az élet! Higgy magadban és keress olyan foglalkozást amit szeretsz. Külföldön nem néznek ki ha akár 30 évesen újra tanulni kezdesz, vagy teljesen más szakmába vágsz bele, az csak Mo-on ciki.

2015. febr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
58%
Iratkozz vissza, fogadtasd el a tárgyaid és menny el diákmunkára. Vagy kezdj el pincérkedni, akármit addig amíg nem tudsz dönteni. Attól, hogy otthon ülsz és sajnálod magad nem lesz jobb. Igenis van olyan meló, ahol nem kérnek végzettséget, sőt a felsőfokú nyelvvizsga nagyon hasznos lehet ilyenkor. Kezd el valamit és ha az elindult már ráérsz terveket szőni a jövőre. Nem kell megakadni ezen a szinten, berendezkedni eladóként, de legalább addig is csinálsz valamit. A szakadék szélén nem az a megoldás, hogy nézed milyen mély, hanem hogy elkezdesz gondolkodni, hogyan jutsz át, ha kell fűszálakból kezdesz el kötelet fonni.
2015. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%
Nehogy azt mondja valaki, hogy érettségivel, nyelvvizsgával nem lehet elhelyezkedni annak, aki dolgozni akar! A 40 év felettiek 70%-a nem dolgozna akkor. Azért 27 évesen már illene, nem itt sajnálkozni. Nézz körül, embereknek milyen problémáik vannak, mennyien vannak rossz, kilátástalan helyzetbe. A tied nem az, te magad teszed azzá! Menj el dolgozni, és tanulj mellette! Hidd el, így jársz legjobban, és nem érsz rá magadat sajnálgatni, amikor semmi okod rá.
2015. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ!És főleg, hogy mindenki tudott egy kis lelket önteni belém, mert tényleg tudom, hogy amit elrontottam, az csak az én hibám, így egyáltalán nem is bánt, ha valaki megmondta tisztán a véleményét, mivel igaz!

Azért vagyok most ennyire kiborulva, mert eddig az iskolapadban ültem, minden be volt biztosítva, de most nem tudom mihez kezdjek, hogy az érjen is valamit és ne csak lógjak a semmiben!

2015. febr. 1. 15:14
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Na látod! Nem vagy te egyáltalán kilátástalan helyzetben. A tudásod pl senki nem veheti el tőled, és nem is gondolom, hogy ne tudnád hasznosítani munka terén. Keress munkát, és tanulj olyasmit, amihez kedvet érzel. Ha nem is végezted el az egyetemet, biztosan ragadt rád ott is valami. Még ezt is használatod valahol. Ne keseregj, ez nem visz előbbre!
2015. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ha kapsz még otthonról valami segítséget, akkor egy OKJ-s képzést végezz el! (műköröm,masszőr,kozmetikus vagy bármi, amit nem késő elkezdeni és el lehet vele helyezkedni, vagy vállalkozást lehet indítani). Az OKJ-s képzés mellett meg el tudsz vállalni valami akármilyen munkát(egyelőre). Kezdetben én is hajnalban osztottam újságot, és egy cégnél takarítottam. Nem szégyen, bármilyen munkád is van... az csak az első állomás lesz, csak kezdj el valamit!
2015. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Miből van felsőfokú nyelvvizsgád? Aktív is ez a nyelvtudásod? Budapesti vagy? Más nyelvet is tudsz? Milyen szakra jártál?
2015. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!