Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondhat az anya a gyerekről...

Lemondhat az anya a gyerekről az apa javára?

Figyelt kérdés

Ismerős kérdés lehet mert kiírtam másik témához de nem kaptam érdemi választ.

A kérdéshez nem védekezésről, és felelőtlenségről szóló választ kérek.

Gyereket várok. Én örökbe szerettem volna adni, mert se a kapcsolatunkat nem érzem elég erősnek arra hogy gyereket vállaljak. Az apa el tudja tartani én nem.

Vele szemben nincs esélyem hogy megkapjam a kicsit, így végig se csinálnám a procedúrát.

Tehát lemondhatok róla valahogy? Ha igen hogyan tehetem?

Köszönöm.


2015. febr. 1. 18:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

és hogy akar dolgozni egy baba mellett akinek 3 óránként tápszert kell adni?:)

meg gondolod könnyű lemondani egy babáról aki benned fejlődik?

szerintem üljetek le szüleitekkel beszélni, borzasztó fiatalalok vagytok:)

2015. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Lemondhatsz a gyerekedről örökbe adással, vagy állami gondozásba adhatod. Az örökbe fogadás lehet nyílt, vagy titkos. Ha az apa ragaszkodik hozzá, akkor intézkedhet ő is. De ehhez neki meg kell felelni, az örökbefogadás feltételeinek. Beszélj a védőnővel, el fogja mondani mi a módja. Ha apuka nem opció, akkor a gyámügy intézkedik. Itt még meg nem született gyermekről van szó, akit te nem tudsz vállalni. Nem egyenlő egy válással, vagy ha évekig nevelted volna a gyereked. De gondold meg jól mit teszel, mert szülői jogod neked efelé a gyerek felé soha nem lesz, ha ezt teszed. Kivéve, ha otthonba kerül, mert azt nyilatkozod, átmenetileg vagy bajban. Nem mindegy az ok, miért nem akarod megtartani a saját gyerekedet, miért akarsz lemondani róla?
2015. febr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Visszaköltözik addig a szüleihez amíg dolgozik ők tudnak rá figyelni, elég nagy lakásuk van ahhoz hogy bőven elférjenek. A megbeszélésre nem igen hajlik, de elfelejti hogy egy gyerek nem fog mellette tartani. Az pedig hogy évekig ott legyek míg lesz lehetőségem olyan körülményeket teremteni hogy a bíróság talán nekem ítélje...
2015. febr. 1. 19:46
 24/31 anonim ***** válasza:

Lemondhatsz az apa javára, a gyámügyön létezik ilyen nyilatkozat.


Viszont... Iszonyatosan meg fogod bánni. Menj anyádékhoz, apuka meg fizesse a gyerektartást. Lesz valahogy. De ha egyszer lemondasz róla a büdös életben nem adja vissza egy épelméjű bíróság sem. Azt mondjuk nem értem, hogy a gyereket meg tudta csinálni, de te már nem kellesz? Keltetőnek nézett téged vagy mi? Nem hiszem el, hogy ne lehetne ezt együtt megoldani, vagy a szüleidtől segítséget kérni. Vagy arra már gondolni sem akarok, hogy neked egyáltalán nem kell az a gyerek...akkor inkább vetesd el-még van rá némi sansz-mert ha úgy nő fel, hogy az anyja le sem szarja, egy lelki nyomorék lesz, de ne legyen igazam...


Mégegyszer megkérdezem, biztos, hogy ez az egyetlen járható út, tekintve, hogy már a benned lévő gyerekért felelősséggel tartozol, vagy neked ez a legkényelmesebb?

2015. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Nincsenek szüleim. A többi hozzátartozómmal nem igazán tartjuk a kapcsolatot. Egyedül képtelenség hogy fel tudjam nevelni. Nem véletlenül akartam örökbe adni. Úgy gondoltam ha adok egy esélyt a picinek hogy felnőjön, és egy párnak hogy felnevelhesse, azzal egy jó döntést hozok.

Ez a kapcsolat kevés még ahhoz hogy gyereket vállaljunk, és úgy tűnt hogy belátja ő is, de meggondolta magát. Azóta pedig hallgatom hogy ha nem akarok vele lenni menjek el, majd ő felneveli.

És ha egyszer talál valaki mást úgy én nyilván a gyerek nála maradna én meg mehetnék.

Nem hiszem hogy átlátja mekkora felelősség energia és lemondás egy gyerek azon túl hogy öröm is.

2015. febr. 1. 20:21
 26/31 anonim ***** válasza:

Én meg úgy látom, te sem tudod, mekkora felelősség egy gyerek!

Nekem nem világos, hogy mi a helyzet nálatok? Neked nem kell a pasi, vagy te nem kellesz neki? De ha nem akarod a gyereket, minek tartottad meg? Teljesen feleslgeses volt....

2015. febr. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Leginkább azért tartottam meg mert először ő is elfogadta az örökbe adást. Ha pedig nem látom át a felelősséget úgy még egy ok hogy ne legyek az anyja...
2015. febr. 2. 00:47
 28/31 anonim ***** válasza:

Mi a baj a kapcsolatotokkal? Korán jött a baba? Vagy egyáltalán nem is akartátok?


Ha lenne anyagi háttered megtartanád?

És ha ő ezt megteremti, nem lenne jó egy darabig?


Szerintem most nagyon kétségbe vagy esve, és azt gondolod, ez a legjobb a gyereknek. Addig oké, hogy ha tényleg örökbe adnátok, és egy apuka és egy anyuka együtt felneveli. De ha csak a párod viszi haza, akkor hiányozni fog neki egy anyuka.


Nem félsz attól, hogy idővel megbánod? Ha az apja megteremti az anyagi részt, nem próbálkozol meg a többivel?

2015. febr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Az apjának megvan az anyagi rész, csak nekem nincs. Igen túl korai a kapcsolatunkba még a gyerek, illetve kissé szét is húzunk.

Azt nem akarom vállalni hogy tűrök évekig mert ki vagyok szolgáltatva az apjának.

Senkinek nem lenne jó ha nem akarok ott lenni, és az sem fair megoldás hogy ott vagyok míg a kicsi mellett nem dolgozhatok és utána próbálom elvenni az apjától, ez a legjárhatóbb út szerintem. Az pedig hogy nem leszek vele, gondolom ezt is megoldja az apuka

2015. febr. 2. 11:36
 30/31 anonim ***** válasza:

Ilyenkor hol vannak az abortusz ellenesek?

00:40-es is azt irja minek tartotta meg a kérdező ha nem kell neki...

Máskor meg mindenki irja h inkább adja örökbe.


Már semmi se jó?

2015. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!