Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelki ismeret furdalásom van,...

Lelki ismeret furdalásom van, mert a családom majd alig fog találkozni a gyerekemmel. Tehetek ellene vmit?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok,még nem szültem meg. Mi 160 km-re élünk kb az én otthonomtól,mivel páromat ide köti a munkája. Az ő családjából szinte mindenki kinn él Németországba.


Néha belegondolok hogy mennyire nehéz lesz így egyedül,mindenféle segítség nélkül. Az eszem tudja h nem érdemes haza költöznünk,mert nem biztos h ott párom talál munkát,itt meg biztos munkahelye van. És már most rosszul érzem magam tőle,h milyen keveset fogják látni a családtagjaim a gyerekünket.

Persze lehet mondai h jöjjenek k,de sajnos nincsenek olyan anyagi helyzetbe h megtehetik azt h vonatozzanak egy hétvégére. Meg azért annyira mi sem állunk jól anyagilag h kifizessük mindenki vonatjegyét.

Szeretnénk majd venni egy autót,h gyakrabban haza tudjunk látogatni,de kitudja h sikerül e. Azért az sem olcsó,plussz fenntartani.

Meg tervbe van h ha már nagyobb lesz a babánk,akkor kimegyünk mi is párom családja után(tudnak segiteni lakást és munkát szerezni). Onnan még kevesebbszer tudunk majd hazajönni. Olyan rosszul érzem magam ilyenkor mikor ez eszembe jut :(

Pedig aztán már jó ideje nem lakok otthon,de mig nem voltam terhes,akkor havonta vagy két hetente haza mentem. De babával már nem lesz olyan egyszerű az utazgatás se


2015. febr. 3. 18:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
35%
Nem elfelejteni kell! De első és legfontosabb a TI családotok! Mindenki más csak utána jön!
2015. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekek, miért ilyen hülye qrva itt mindenki? Nekem anyám mindig a családtagom marad, akkor is, ha 20 gyereket szülök. A nagymamám, a testvérem, a nagybácsikáim, az unokatesóim mind családtagok.
2015. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
13%
Te meg néhány kommentelő igencsak anyuci pici lányának tűntök. Ugye milyen idegesítő, ha a férjetek anyuci pici fia? Vagy leszakadtok a mama csecsbimbójáról, vagy az elvált nők táborát fogjátok hamarosan erősíteni.
2015. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
67%
Ha nekem van 6 testvérem, de nincs férjem meg gyerekem, akkor nincs családom?
2015. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Hát pedig kb azt próbálják itt egyesek belém sulykolni,h attól mert gyerekem lesz,és férjem van,az anyámék már nem is léteznek....

Szerintem ez normális családokban nagyon nem így van...


Értem amúgy irtok,h elsősorban mi 3-n vagyunk a fontosak. De attól még igenis rosszul esik h alig fogják majd látni a gyerekemet.

2015. febr. 3. 20:43
 26/35 anonim ***** válasza:
13%

"Ha nekem van 6 testvérem, de nincs férjem meg gyerekem, akkor nincs családom?"

Nem, NEKED még nincs családod! De gondolom nem érted.

2015. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
83%
És ha lesz 6 gyerekem, azok családtagjai lesznek egymásnak?
2015. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

20:55

ha lesz 6 gyereked,ők egymásnak csak a rokonai lesznek. Gondolom ezt fogják mondani.


Egyébként arról amiről a 20:49 ir a régi öregek jutnak eszembe. Mikor kérdezték tőlük anno h hány családod van? Ők azt mondták 3 családom van= 3 gyerek.

De nem hiszem h az a gyerek ilyen felfogás szerit(ha nincs férj,meg gyerek nincs is család) attól még rva lett volna :D


Én úgy gondolom ezt a család dolgot hogy vagyok én és a férjem,meg a gyerekünk a családom. És vannak a szüleim,testvérem,unokahugom(a testvérem gyereke),nagyszüleim,ők a közeli családtagjaim. Vérségi kapcsolat is fűz hozzájuk. A párom szülei,testvérei nekem csak rokonok,mivel én beházasodtam,nem fűz hozzájuk semmiféle vérségi kapcsolat.


Persze lehet mondani h böszmén gondolkodok,igazából nem érdekel.


A kérdésem nem erről szólt szerintem h ki a családom meg ki a rokonom.

2015. febr. 3. 21:06
 29/35 A kérdező kommentje:

Annyira letámadtak itt,amúgy. És nem értem miért.


Talán jól kéne éreznem magam attól h a gyerekem alig fog majd találkozni az én rokonaimmal? mert a kérdésem erre irányúlt,h nekem rosszul esik ha családom(mert nekem ők ttól mert van külön családom,még azok maradtak) keveset fogják látni majd a picit

2015. febr. 3. 21:11
 30/35 anonim ***** válasza:
69%

Lehidalok..ennyi barmot egyrakason..mar elnezest..

Hat persze hogy ok is a csaladod maradnak,fura hogy ez masnal kerdeses.nyilvan a ferjed es a pici AZ elso de attol meg ok is a csaladod reszei maradnak.

Elhiszem hogy bant,hogy csak ritkan fogjak latni.igazabol en is hasonlo cipobe jarok.lassan nyolc honapos a kisfiam es meg csak anyukam latta a csaladombol sajnos...ti legalabb havonta talan tudtok majd talalkozni...

2015. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!