Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Egyre rosszabb...

Mit tehetnék? Egyre rosszabb a viszonyom a családommal és más emberekkel. Idegesít mindenki, legszívesebben egész nap bedugott füllel zenét hallgatnék egy sötét szobában.

Figyelt kérdés
Nincs rossz családom, sőt, különböző okok miatt egyre jobb a légkör itthon, de mégis idegesít mindenki. Boldog vagyok, ha egyedül lehetek, és legszívesebben egyedül is élnék. Nem tudom, hogy miért van ez. A szüleim támogatnak és szeretnek, mégsem vagyok képes őket elviselni. Beszélgetni sem szoktam velük, ha megjönnek munkából jó esetben velük vagyok 15 perces és már megyek is be a szobámba, mert zavarnak, idegesítenek, nem akarok velük lenni.
2015. febr. 4. 20:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Már kezdtem azt hinni, hogy csak én vagyok ilyen.

Én is ilyen vagyok kérdező. Abban különbözök tőled, hogy szeretek a családommal lenni és örömmel beszélgetek velük.

De a többi embertől szeretek elzárkózni.

Ezektől eltérve én magamnak vagyok egész nap. Szeretek egyedül lenni, sőt egész életemben ezt tervezem, hogy egyedül leszek. A zene miatt pedig ne aggódj. Egész nap zenét hallgatok, illetve olvasok... :)


Nem vagy egyedül.

2015. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak zárkózott vagy.Ezt viszont sajnos nem tudod megváltoztatni.
2015. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

3 variációt tartok lehetségesnek:

1, depresszió. Történt veled valami súlyos, pl nemi erőszak bántalmazás, foglalkoztak veled eleget kiskorodban? - menjetek el pszichológushoz!

2,genetikádba hiba csúszott: az emberbe be van kódolva, hogy szereti szüleit, ha benned ez eleve meg sem volt azon nem tudsz változtatni.

3, tinédzser hiszti: ezt gondolom nem kell magyarázni. Írtad egyedül szeretnél élni, mindenkitől elzárva, mert idegesítenek. Nos ez esetben míg otthon élsz, tanulj el mindent ami a háztartásvezetéshez hozzátartozik. Főzni, mosni, takarítani, bevásárolni, pénzt kezelni stb. Készülj fel az életre, mert egyedül biz' nagyon nehéz lesz. Nem utolsó sorban tanulj valami jó szakmát, amivel sokat keresel, mert egyedül elég nehéz még egy kis lakást is fenntartani!

Szóval bármelyik kategóriába is tartozol, annyi önuralmadnak lenni kell, hogy ne csak 15 percet legyél velük. Nem nagy dolgokra kell gondolni, mikor hazajönnek beszélj velük pár percet, mi újság a suliba, mire kell pénz, milyen volt a napjuk stb. Menj le a közös vacsorára. Hetente kétszer háromszor segíts be a háztartásban, ez a kötelességed, mellesleg így tanulsz meg gondoskodni magadról.

2015. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
hidd el ez depresszió dokihoz időben!
2015. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!