Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még itt olyan, aki lefekvé...

Van még itt olyan, aki lefekvésnél hangos dobogást hall, ettől megijed és az egész egyre rosszabb lesz és az illető nem alszik napokig se éjjel, se nappal? Mert arra gondol, h:jaj, hogy fogok aludni?

Figyelt kérdés
Sem orvosnál, sem kórházban nem vettek komolyan, nem hittek nekem. Jártam már több helyen a problémáimmal. Amúgy gyerkőc korom óta vannak pszichés problémáim. Pl. Nagyon féltem a feleléstől ált. Sulis koromban és sírva kértem a tanárt, h ne feleltessen. Meg hosszan sorolhatnám. Mi lehet erre a gyógymód?

2014. jan. 4. 02:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy hasonló pánikbeteg időszakom, de lehet, hogy neked más bajod van. A pánikbetegséget úgyis csak utólag lehet felismerni, hogy jé nekem tényleg az volt.
2014. jan. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát ezt fogalmam sincs hogy írhatnám le .. csak a dobogást gondolom ,hogy mi, mert nekem is szokott lenni, nekem sokszor olyan mintha lépkedne valaki vagy ilyesmi .. én azt vettem észre hogy ahogy lüktet az ér a fülem mellett érintkezik a párnával és mivel közel van a fülemez hallom és ez adja azt a dobogós hangot.. de lehet hülyeség ..
2014. jan. 4. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaj, remélem tényleg nem ilyen banális dolog derül ki, mint az artériád pulzálása a párnához nyomódva?!?!
2014. jan. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó módszer lehet, ha száztól visszafelé elkezdesz számolni ilyenkor, mikor hallod a dobogást. Még tovább is hallani fogod egy ideig, miközben számolsz, de lassan meg fog szűnni. Az elején lehet, hogy 2x is el kell kezdened, de egy idő után be fog rögzülni, hogy ilyenkor megnyugszol :)

Tudod ha ilyen monoton gondolkodást végez az ember, akkor elálmosodik közben, lentebb megy a pulzus, közelít az alvási állapothoz, ami ugye egy nyugalmi állapot.

Gimnáziumban az egyik lakótársam is panaszkodott hasonlóra, mikor összejöttek neki a dolgok és egy agykontrollos ismerőse javasolta a módszert. Az elején mikor elmesélte, akkor nagy buzgón mi is félhangosan számoltunk vele, kb 1 hát után mindannyian bealudtunk, mikor 80 köré értünk :)

Mi voltunk azok az emberek, akiknek el merte ezt mondani, csak nekünk beszélt erről a problémájáról, és lassanként kibogoztuk, hogy miért is lehet ez.

Most már úgy van vele, hogy elég neki csak a számolás emlékét felidézni, és már rögtön nyugodt, alszik is. :D

Biztosan nem árt, ha valakivel ezt megoszthatod és a legjobb lenne a szakember, mert ő biztosan szakavatottabban tudna segíteni a régi gátak feloldásában is.

2014. jan. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az alvással kapcsolatban. Ha szorongsz és hangokat hallasz ráfér a szobádra egy alapos tértisztítás! Ez nekem is segített! :) (google)
2014. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Koleszban velem előfordult 3-4 alkalommal, hogy éjszaka arra ébredtem, mintha valaki szabályos ütemben súrolná a falat. Elég hangos volt, és nagyon ijesztő, olyan volt, mintha a másik szobából jött volna. A mai napig nem tudom hová tenni.
2014. jan. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Előfordul,sőt sok helyről hallotam,hogy a koleszokat vagy valami temetőre építik vagy pedig átépítik mint pl egyik ismerősömnek a kolesza egy egy siralomház majd egy diliház volt. Itt egy csomó szellem, rosszabb esetben kísértetek vannak :/ ezellen viszont nem sokat lehet tenni max. a szobádat levédni vagy ilyesmi
2014. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt érzem ahogy a testemben áramlik a vér és ezáltal olyan érzést kelt mintha lebegne a testem, persze ez nem ijesztő.. de szoktak olyan korszakaim lenni amikor félálomszerű állapotba kerülök, ez valami alvászavar pánikbetegséggel fűszerezve, de ha felismered és kitapasztalod mi hozza elő, akkor tudsz ellene tenni. Ne gondolj rá és elalvás előtt 15-30 percig hallgass meditációs, nyugtató zenét és így feküdj sötétben, semmi fény ne érje szemed meg ne gépezz alvás előtt.. készülj rá az alvásra. Nekem ezek a dolgok sokat segítettek:)
2014. jan. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!