Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen konkrét,...

Hogyan, milyen konkrét, gyakorlati feladatokkal növelhető a férfi/pasi (élettárs/kedves/szerelem) önbizalma, önbecsülése?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nagyon fontos és alap egy párkapcsolatban, és azt is tudom, hogy meggondolatlanságommal sikerült nagyon durván beletaposnom az amúgy is igencsak tépázott kis önbizalmába-önbecsülésébe, férfiúi mivoltába. Sajnálom, de ez most tudom, hogy nem sokat ér. Tud valaki konkrét tippeket adni arra, hogy hogyan tudnám nagyon gyorsan kijavítani a csorbát, mivel növelhetném az ő férfiúi magabiztosságát pláne úgy, hogy hozzám sem ér...? (vagyis persze, szex közben hű meg ha, az oké, de odáig el sem jutunk épp...)

2015. febr. 8. 10:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#6: lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű: nem csak úgy "hű meg ha", bele a levegőbe, őszintétlenül, hanem azt rövidítettem csak le ennyivel, hogy verbális és non verbális eszközökkel egyaránt hangsúlyozzam a nemi jellemzőit, teljesítményét, ami miért ne lenne őszinte, ha egyszer úgy is gondolom? Vagyis a kettő nem mond ellent egymásnak, vagyis attól még, hogy mondtam neki valamit, amivel beletapostam a lelkébe, ez nem jelenti azt, hogy ne tartanám elég férfinek, de értem, hogy közben ő meg pont ezt nem hiszi el azok után, amit mondtam...
2015. febr. 8. 11:03
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan szex elott/kozben/után tapostál az onbizalmába? Szerintem dicséretekkel. Legyezgesd a férfiúi hiúságát, érezze, hogy igazi férfi. Bár nálam sosem fordult elo ilyen, nem tapasztalatból beszélek, de ezt tenném, vagy valami ilyesmit. Remélem segítettem!
2015. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

"erbális és non verbális eszközökkel egyaránt hangsúlyozzam a nemi jellemzőit, teljesítményét,"

"növelhetném az ő férfiúi magabiztosságát "

"verbális és non verbális eszközökkel egyaránt hangsúlyozzam a nemi jellemzőit, teljesítményét,"


mondjátok kérlek, hogy ez kamu és ilyen nő nincs a világon!

2015. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem, legalább ez valami, hogy legalább nem pont szex előtt/közben/után... :)

És oké, hogy hiúsága legyezgetése, de hogy...???

2015. febr. 8. 11:18
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdezo elméleti típus. Egyébként dicséreteket mondtam, nem hízelgést. Pl. amikor hozzábújsz mondd neki érzéssel, hogy milyen jó ez neked, mert biztonságban érzed magad mellette, dicsérd meg ami tetszik a testén, mit szeretsz rajta, dicsérd meg, hogy a szex milyen jó vele/vagy volt vele... ilyenek, most csak próbáltam belekepzelni magam a helyzetbe, és ezek jutottak eszembe. De! Nagyon fontos, hogy ezeket oszintén így is érezd, mert ha nem, és megérzi, katasztrofális lehet. Ha nem így érzed valóban, akkor inkább ne is mondj semmit. Jah, és ez nem egy gyorstalpaló, ahol hipp-hopp célbaérunk. A férfiúi onbecsulést nehéz visszaszerezni.
2015. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
ha erre magadtól nem jössz rá, akkor mindegy is, mert így csak üres szavak lesznek, amik a legrosszabbak
2015. febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon is elméleti, más néven túl sokat agyalós vagyok, ez van... És persze, én is tudom, hogy nincs olyan varázsszó, amely egy pillanat alatt rendbe hozna mindent, de pont ilyenekre gondoltam, hogy pl. azt hangsúlyozzam, hogy milyen biztonságban érzem magam mellette. Köszi az ötletet meg az empátiát is, és persze én ezeket mind őszintén gondolom és érzem, de magamtól nem jutna eszembe mondani, mert nem olyan fából vagyok én faragva...
2015. febr. 8. 12:12
 18/21 anonim ***** válasza:
Ja, és még hozzátenném, hogy ha fontos neked a barátod, figyelj erre, mert rajtunk, nokon múlik, hogy a férfi mennyire érzi magát férfinak.
2015. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Tudom, és pont ez az, hogy tudom, hogy most túl nagyot léptem pont az ellentétes irányba, jó nagyot romboltam, és pont erre vonatkozik a kérdésem, hogy mit tehetek ellene...
2015. febr. 8. 12:33
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Pont most olvastam valahol (a téma után keresgélve picit) egy pasi írását valahol, aki azt állította, hogy a férfiak alapvető önbizalma-önbecsülése nulla és emiatt alapból olyan csajt választanak maguknak, akinek még kevesebb, hogy belőle nyerjenek erőt. Persze ez is csak egy vélemény, de erről is érdekelne, hogy mit gondoltok, vajon tényleg igaz?"


Igen: a kevéssé intelligens, magukban bizonytalan, rossz önértékelésű férfiakra valóban jellemző náluk is kevésbé magabiztos, okos és határozott pár választása. Ez a fajta ember nem tudja elfogadni az egyenértékűséget és a mellérendeltséget a párkapcsolatban: behódoló és bizonytalan embert keres maga mellé, hogy ezzel megadja magának az irányítás és az uralkodás illúzióját. Az ilyen személyiséget jobb elkerülni.


Ami a konkrét kérdést illeti: hidd el, ez csupán apró kommunikációs fennakadás volt. Próbáljátok higgadtan újratárgyalni a dolgot.

2015. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!