Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőkről való leválás,...

Szülőkről való leválás, idegen városba költözés barátok, ismerősök nélkül, elmagányosodás. Hogy viseltétek? Meddig tartott ez az állapot?

Figyelt kérdés
Nem kapok a környéken munkát így azon kezdtem el gondolkodni hogy az ország másik végébe költözöm. Viszont ott nincs ismerősöm, mindenki és minden idegen lenne. Félek ettől az elmagányosodástól. Itt vannak a barátaim, családom stb. de már valahol ideje is lenne ennek a költözésnek, csak félek hogy hogy viselem majd. Aki hasonló cipőben járt, annak milyen volt? Hogy élte meg? Mennyi idő után érezte otthon magát az idegen helyen? Mi könnyítette ezt az állapotot?
2015. febr. 9. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Én speciel elég "földhözragadt" vagyok, így nehezen tudom elképzelni, bár ha minden kötél szakad akkor megtenném. Barátok ott is lesznek, igazából a honvágy lenne (számomra) sz@r. Nővéremék simán kimentek Skóciába és baromi jó volt ott nekik. Nagyon szerettek ott lenni. Végül is haza jöttek, de rajtuk kívül álló okok miatt.
2015. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hány éves vagy,milyen körülmények közül érkezel és hová. Én 18 évesen kerültem fel Pestre, ez már 14 éve volt, és sok idő,amíg megszoktam az új helyet. Nekem a szüleimmel nagyon szoros kapcsolatom volt,ez is nehezítette a beilleszkedést. Arra fel kell készülnöd,hogyha messze költözöl,de szoros (fizikai) kapcsolatban szeretnél maradni a családoddal,régi barátaiddal,sokat fogsz majd ingázni,ami nagyon sok pénz, idő és nagyon fárasztó. Én nem tudtam igazán megszeretni a fővárost,aminek egyik oka az,hogy akiket szeretek,messze vannak,és pár év múlva hazaköltözöm majd. Persze vannak itt jó barátaim,de azért ők nem a családom.Szerintem jól gondold meg,hogy készen állsz-e erre,hogy mindent magad építs fel.Ugyanakkor,ha kalandvágyó típus vagy, vagy/és a szülővárosodban nincsenek annyira szoros családi és baráti kapcsolataid,akkor hajrá!
2015. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet új környezetben is kapcsolatokat alakítani. Én albérletben csak szobát bérelek, a tulaj velem egykorú, és gyakorlatilag baráti kapcsolatot ápolunk. Vagy akárhol volt munkahelyem, jól kijöttem a munkatársakkal is. Pedig én még viszonylag zárkózott ember vagyok.
2015. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem magányosodtam el. Alapvetően barátkozós vidám, nyitott ember vagyok, nem gondolom azt, hogy hely függő lenne, hogy barátokat találjon magának az ember. Szerintem kellő nyitottsággal és kedvességgel az embr bárhol talál magának barátokat. 18 éves korom óta költöztem el a kisvárosból ahol születtem, nagy megyeszékhelyre...sok barátom volt...aztán a párom miatt egy másik megyeszékhelyre költöztem, nem volt itt egyetlen barátom sem, sem munkám sem senkim, csak a párom. Eltelt másfél év és most már igazán itthon érzem magam. Vannak barátaim, munkám és persze a párom is. A munkám a hobbim, a munkatársaim a barátaim is, igazán nem mondhatom, hogy magányos vagyok...Hálás vagyok ezért a sorsnak.


Én 2 éve lakom itt és mióta új munkahelyem van azóta érzem magam igazán itthon...



24-N

2015. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok.Nekem is vannak barátaim,kedves kollégáim,klassz munkahelyem,nem is annyira ez a probléma...Inkább az,hogy az anyukám, az öcsém családja, a nagyszüleim és egyéb rokonaim mind 240 km-re vannak.És őket semmilyen jó barát, ismerős nem pótolhatja.Pedig a férjemmel élek Pesten...És imádom őt,a fővárosnak köszönhetem,hogy megismertem,és csak miatta és a lakáshitel miatt vagyok még Pesten.Ő is vidéki gyerek,és ugyanúgy érez,mint én,vágyódik vissza a vidéki életbe,közel a családunkhoz...És úton van a baba,és kicsit félek is,hogy nem lesz segítségem Pesten,mert mindenki messze van.A nagyszülők sem láthatják sajnos bármikor majd a kisunokát...Szóval amíg valaki fiatal,és pl.nincs családja,addig szinte bárhol eléledgél szerintem.De ha a tartós fészekrakásról van szó,végig kell gondolni,hogy hol akarsz letelepedni,mert itt már nemcsak a kollégák,lakótársak,stb. a lényeg,hanem a család is.
2015. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne félj. Rengeteg időd lesz, az a lényeg, hogy mozdulj ki, ne otthon ülj. Így ismerkedsz, meglepően hamar lesz az embernek társasága, ha eléggé nyitott.

Azt mindenképpen javaslom, hogy ne bérelj lakást, csak egy szobát, lehetőleg hasonló korúakkal együtt. Így ha más nem, a lakótársaid máris adottak társaságnak :)

2015. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!