Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együttélés után jöttem rá,...

Együttélés után jöttem rá, hogy nem működik?

Figyelt kérdés
Ha van itt olyan, akinek úgy lett szakítás a kapcsolatából, hogy már együtt laktak, örülnék, ha mesélne. Mi volt az ok, meddig küzdött hogy működjön, és milyen volt a felismerés, hogy vége...Én most teljesen össze vagyok zavarodva....

2015. febr. 12. 08:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nalunk is hasonlo, mint a kettesnel..

Mi Aprilis ota lakunk egyutt, de most jott el az a pont, hogy azt mondom ennel egyedul is jobb lenne.

Amikor azt erzed, hogy mar szenvedsz, annal barmi jobb lenne.

Ugyhogy mostmar osszepakoltuk a cuccainkat, es kb egy heten belul megint a szuleimnel fogok lakni.

Rohadt nehez, mert meg nagyon szeretem, de amig ez le nem zajlik, probalok csak az idegesito dolgaira koncentralni, nehogy meggondoljam magam :D

Ha masra nem is, attol mar megerte, hogy tanultam ebbol a kapcsolatbol. Mar latom, hogy miben hibaztam en is, o is, mar tudom, hogy meg tudnek allni a Sajat labamon is.


Neked pedig sok siker, barhogy is dontesz! Gondolj arra, hogy tudnad-e ezt csinalni 20-30 vagy tobb evig..


19L

2015. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, az usoló komemntesre reagálva, leírás alapján olyan, mintha az anyja lennél és nem a barátnője, csak van egy olyan korú nagy gyereked, mint te.

Én elmondanám neki a helyedben, hogy mit érzel, nem az anyja vagy, hogy kiszolgáld és pakolj utána, vagy felnő vagy fel is út, le is út. Hosszú távon az azért tarthatatlan, hogy egy felnőtt gyerekkel élj együtt.

2015. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 év után költöztünk össze, előtte heti 3-4x nála aludtam, szinte minden nap találkoztunk, közös életet éltünk, csak épp nem laktunk együtt. Ő szerette volna leginkább, ha hozzá költözök, mert úgy mégiscsak kényelmesebb mindkettőnknek.. Nem egészen 2 hét(!) kellett hozzá, hogy először megforduljon a fejemben, elhamarkodott dolog volt, mert az exem személyiségének egy része totál homály volt addig előttem. Egyszerűen link, lusta és önző volt, miután már bebiztosítva vártam otthon a vacsorával, ő a haverokkal múlatta az időt kikapcsolt telefonnal, rendszeresen hajnalban esett haza (megtehette, mert a munkája rugalmas volt), a munkámat a legkisebb mértékben sem becsülte, elvárta, hogy teljes mértékben kiszolgáljam, mint anno az anyja.. Tudatosult bennem, hogy egy egoista óriáscsecsemővel költöztem egy fedél alá. Még több, mint 2 évig szenvedtem, reméltem, hogy sikerül rajta változtatnom, de neki úgy volt jó, ahogy volt. Rengeteget veszekedtünk, többször elhagytam, aztán mégis visszacsábított azzal, hogy átmenetileg megváltozott, mert "csak még egy esélyt, képes lennél eldobni ennyi évet?".. Persze még egyszer nem lennék ilyen balek, azóta felnőttem, és abból a kapcsolatból is rengeteget tanultam. A mostani párom szöges ellentéte az akkorinak. Mire annak vége lett, részemről már nem volt szikrája sem az egykori érzelmeknek, megkönnyebbültem, mikor lezárult. Az ex persze tepert, elvesztette a biztos hátteret, ráadásul az egója nem fogadta el, hogy elhagyták Őt, a tökéletest.. Emiatt javaslom mindenkinek, hogy mielőtt házasságot kötne, éljen egy darabig a választottjával. Ha működik a dolog, akkor ártani nem fog, ha viszont nem, akkor könnyebb visszatáncolni.
2015. febr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Az exem borzasztó rendetlen volt. Képes volt a zokniját a szennyes tartó tetejére tenni, nem bele. Ehhez milyen fokú figyelmetlenséggel kevert lustaság kell? Széthagyta a cuccait, és ha megkértem se segített a takarításban. Nagy kegyesen megfőzött, de azt is úgy, hogy én pakoltam el utána, és később a fejemhez vágta, hogy a főzés is női munka ám, és áldjam az Istent, hogy megcsinálja helyettem, a lusta nő helyett.


Pedig amúgy nem volt gond vele, bevásárolt szó nélkül, velem nagyon kedves volt, dolgos volt (amikor volt munkája). Csak közben felelőtlen, csimpaszkodó, féltékeny, trehány is.

Ez is közrejátszott abban, hogy vége lett. De tanultam belőle, és én is hibáztam persze.


Mostani párommal összeköltözés előtt megvitattuk az "élet nagy dolgait", hova tesszük a szennyest, merre áll a wc papír tekercs, a rendet nem csináljuk, hanem tartjuk, takarítás milyen időközönként esedékes, és ki mit csinál szívesebben stb. Ami kimaradt, azt menet közben pótoltuk. :)

2015. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
14. : tökéletesen leírtad az én párom is. Nekem csak azért okoz hatalmas fejtörést ez az egész, mert amikor megismerkedtünk, aztán összejöttünk, onnantól kezdve egészen addig, amíg nem éltünk együtt, ő egy csoda volt számomra, az igazi férfi, akit férjemként és gyermekeim apjaként el tudtam képzelni....úgy gondoltam hogy nála nincs jobb...most meg itt vagyok 26 évesen, és egy világ dőlt össze bennem.
2015. febr. 12. 15:31
 16/26 anonim ***** válasza:
89%

Mi 2.5 év után költöztünk össze az exemmel. 4 hónap alatt kiderült, hogy egy személyi asszisztens vagyok neki, nem a párja. 1 hónapig nem dolgoztam még összeköltözés után, akkor azt mondta, hogy azért nem segít a házimunkában, mert ő dolgozik én meg nem, ezt elfogadtam, jogos. Utána nekem is hamar lett munkám, akkor azt mondta azért nem segít, mert ő TÖBBET dolgozik. Már akkor gyanús volt a dolog, utána már azon kaptam magam, hogy főzök, mosok, takarítok, számlákat fizetem és bevásárolok, meg az ő privát elintéznivalói után szaladgálok, neki csak léteznie kellett.


Tudom, hogy én is elrontottam, hogy ennyire kiszolgáltam. Egy időre szétköltöztünk, elmondtam neki, hogy mi minden zavart, mindent megígért, hogy ilyen többé nem lesz. Fél év után újra összeköltöztünk, de az első időkön túl újra csak nem segített otthon semmiben, pedig én is meg ő is dolgoztunk. Nem voltak normális hétvégéim, mert olyankor csináltam amire munka mellett nem értem rá. Belefásultam a hétköznapokba, minden érzést kiölt belőlem az egész. A csepp a pohárban az volt mikor közölte, hogy én nélküle életképtelen vagyok. Akkor megfogtam a táskámat, összecsomagoltam és nem néztem hátra többé. Ennek már 2 éve. Elmondhatatlanul nagy megkönnyebbülést éreztem amikor szakítottam vele.


Rá két hétre találkoztam a mostani párommal és boldogabb nem is lehetnék :)

2015. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy 25 éves nő vagyok.
2015. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
De egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy jó döntés lenne elhagyni, vagy hatalmas hibát követnék el? Lehet hogy velem van a baj, és el kéne viselnem ezeket, hiszen senki sem tökéletes.
2015. febr. 13. 13:07
 19/26 anonim ***** válasza:
A francokat kell ezt elviselned, ne legyél hülye. Ez nem normális dolo9g.
2015. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Senki sem tökéletes, viszont sokan vannak, akik olyasmiben nem tökéletesek, amiben nem is várod el tőlük. Az alapelvárásaidból ne engedj. Hosszú távon csak feszültség és elhidegülés lenne belőle.
2015. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!