Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együttélés után, munka miatt...

Együttélés után, munka miatt távkapcsolatban kerültünk, megbeszéltük, hogy reggelente hívjuk egymást, és este pár órát beszélünk skypon. Miért nehezményezi mégis és miért feszűlt?

Figyelt kérdés
2 hetente tudunk találkozni 3-4 napot,mielött elindultam,lefektettük a "szabályokat",és megeggyeztünk,hogy reggel munka elött és este beszélünk skypon.De esténként már 9-kor nyavajog,hogy fáradt és aludna,meg minek ennyit beszélni.Nem szoktunk sokat,1-1.5 óra kb.Nagyon rosszul esik,mert amikor ott vagyok,vagy is együttélés alatt,általában olyan 11 körül feküdtünk le aludni.Miért nehezményezheti a dolgot?Titeket ez nem zavarna,vagy nem esne rosszul?
2015. febr. 13. 10:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

9 vagyok.

Nem értem, amikor együtt éltetek, minek hívott munka előtt. Még ha annyira más időpontban indultatok munkába, hogy egyikőtök még aludt, mire a másik elindult otthonról, akkor is minek reggel telefonálgatni? Délután lehet beszélgetni, mikor mindenki hazaért.


Figyu, nem te vagy az a mimóza férfi, aki valami alpesi síparadicsomban talált állást, mert otthon munkanélküli volt és már akkor sem akart menni, csak a párja nyomására fogadta el a munkát?

2015. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy nem fogok hazudni,mert egyszer volt ilyen,amikor még otthon voltam.Éppen semmi dolgom nem volt,tudta,hogy nem dolgozom és nem tudtam felvenni a telefont,egyből azt gondolta,hogy hazudok és mindent belemagyarázott,szóval inkább kerülöm a félreértéseket.Úgy hogy biztos nem fogok hazudni,az visszafele is elsűlhet.Egy távkapcsolat,amúgy is érzékeny talapzaton áll.Fontos minen mozzanatot megosztani,mert sokszor nagy félreértés lehet belőle.
2015. febr. 13. 11:03
 13/23 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy a párodnak megváltozott az időbeosztása, ne erőltesd a beszélgetést. Egyezzetek meg abban, hogy mindig az hívja a másikat, amikor tényleg érdemi mondanivalója van. De lehet írni is a Skypen néhány sort.
2015. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

ma 11:01


Nem nem én vagyok az,és nem vagyok mimóza.

2015. febr. 13. 11:04
 15/23 A kérdező kommentje:

ma 11:04


Ugyanaz az az időbeosztása,ugyan úgy éli az életét,azzal a különbséggel,hogy nem vagyok ott.A munkaideje és szokásai és eddigi tevékenységei nem változtak.

2015. febr. 13. 11:05
 16/23 anonim ***** válasza:

szia! én voltam ugyanilyen helyzetben, és abszolót megértem a párodat, de téged is! nyilván így próbálod azt elérni, hogy olyan legyen, mintha együtt lennétek, de skypeolni nem ugyanaz. órákon keresztül nagyon kimerítő "csak" ülni és beszélgetni, csak abba gondolj bele, hogy amikor személyesen együtt voltatok, akkor 1 órán keresztül megállás nélkül beszéltetek? érted mit akarok mondani? nem lehet ezt így kötelező jelleggel, és pont ez lesz egy idő után visszázs. ráadásul addig tényleg nem lehet mást csinálni, személyesen ez másképp van.

most nehéz lehet neked is, hogy uj helyen vagy, minden uj, meg hiányzik is a párod, de hidd el többet ér, ha ritkábban de tartalmasabban tudtok beszélni, amikor mindketten lelkesen ültök le, mintha az egyikőtök fáradt. de ha lehetőség van akkor 1x-1x (nem többször) csak úgy rá is lehet csörögni 2 percre vagy sms-t küldeni, szerintem az interaktívabb és még akár romantikusabb is lehet.

ismerkedj az új emberekkel, járj el otthonról, ne unatkozz!

2015. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

12-ben írja kérdező: "Fontos minen mozzanatot megosztani,mert sokszor nagy félreértés lehet belőle."


Hát, ezt nagyon másképp gondolom! Szerintem ott kell mindent megosztani, ahol bizalmatlanság, féltékenykedés van. Ha nálunk ilyen lenne, tők természetes lenne nekem, hogy ha pl. valami jó programot találok, amire van időm elmenni, akkor elmennék és kész. Ha a másik ebből azt szűrné le, hogy biztos valakivel megcsalom, akkor elgondolkodnék, hogy van-e jövője a kapcsolatunknak.

2015. febr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

ma 11:13


Oké kicsit lehet túlzás,hogy mindent,de azért azt elfogom neki mondani,hogy pl elmegyek egy koncertre,vagy valakivel sörözni.Nyilván,hogy éppen wc-n voltam azt nem fogom elmondani.D

2015. febr. 13. 11:20
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túl merev így ez a rendszer.

Nem tudom, hogy lenne jó, nem voltam még ilyen szituációban, de pl. ha meló miatt pár hetet külön töltünk, akkor persze keressük egymást, de azért olykor van a másiknak egy-egy "szabadnapja". Az tök más, hogy együttéléskor beszélgettek, ebben nekem is van tapasztalatom, de ha otthon vagyunk, teszünk-veszünk, néha hallgatunk egy sort, néha épp feljön egy téma, és akkor be nem áll a szánk. De nincs kényszer, ha épp nincs mondanivalónk pár percig, akkor csöndben vagyunk. Ha meg a skype előtt ülnénk, akkor néznénk hülyén a monitort, amíg eszünkbe jut valami...?

2015. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Hát, akkor ezek szerint már otthon sem volt minden tökéletes. Ezt a távkapcsolat csak erősíti. Ha 2 hét után itt tartatok, akkor mi lenne 2 év után, meg ha mondjuk félévente tudnátok találkozni? Mert ilyen is van sajna.
2015. febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!