Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélnek el sokan amiért...

Miért ítélnek el sokan amiért 21 évesen a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Főleg itt írják sokan BÁRMI problémára, hogy ha nem tetszik akkor el lehet költözni, stb.

Ismerőseim között is sokan furán néznek rám. A közelebbi barátaim pedig mind a szüleikkel élnek, akik dolgoznak még azok is csak a saját cuccaikra (pl új telefon, ruhák) költenek a keresetükből, a szülőknek természetes hogy támogatják a gyereket amíg nem tud saját lábra állni.

Én nem tudnék dolgozni, ha akarnék se.

De mindegy, nekem és a szüleimnek így természetes. Miért fáj akkor másoknak???

21/L


2015. febr. 13. 17:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
HA neked így természetes akkor minek problémázol rajta? Mi a fenének nem tojod le, hogy ki mit mond??
2015. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%
örülj neki, hogy eltartanak. más már 18 éves korától önálló egzisztenciára van kényszerítve, rosszabb esetben még a szüleit is támogatnia kell. de más nyomora nem a tied, úgyhogy éld az életet, amit kaptál.
2015. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
16%
én csak azt nem értem hogy hogyhogy nem tudnál dolgozni?
2015. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Normális körülmények között (pl megteheti a szülő) amíg a gyerek tanul, addig mindenben támogatják, hogy csak arra figyelhessen. Ha dolgozik és otthon él még a gyerek akkor pedig (aki normális) hazaad a rezsibe stb... Ha megtehetik a szülők h nem kell hazaadnia akkor ok. Akkor spóroljon a gyerek. (ez a ritka) de hogy ki mit hondol? Magasról egy cifrát :)
2015. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem ítélem el, aki azért nem dolgozik, mert tanul, egyeteme jár, hiszen én is így teszek. Azt viszont marhára elítélem, amikor valaki otthon mereszti fiatalon a seggét és se nem tanul, se nem dolgozik, csak élősködik a szülein.
2015. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
21%
Nekem mindegy, másik országnak adózom, úgyhogy te tudod xD
2015. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
79%
Én is 21 éves vagyok és még tanulok, szerencsére ez az utolsó évem. Lehet nem fogok egyből munkát találni, így lehet, hogy akár fél évig is szüleim segítségére szorulok. Van gyakorlatom, dolgoztam már diákmunkát is.
2015. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%

Ha a kérdező szüleinek ez természetes akkor az nem élősködés. De sok olyan szülő van aki nem így gondolja.

Az, meg hogy másokat ez hogy s miért zavar: irigység. De nem kell velük törődni és eltűnnek. :D

2015. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
24%

Nem fáj.


Kérdés miért nem dolgozol, vannak-e terveid, amikért küzdesz, illetve milyen problémákkal jössz ide.

Mert volt már itt olyan 21 éves, aki azon kesergett, hogy az anyja bevitte a mosott ruhát a szobájába, meg hogy szóltak neki, hogy jöjjön reggelizni.

2015. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ha neked és a szüleid ez természetes az szép és jó, alapjáraton az normális is, hogy amíg nem tudsz lábra állni, addig számíthass rájuk. Viszont, amiért itt vagy a környezetedben támadhatnak és az nem természetes, hogyha csak lógsz bele a semmibe és szándékodban sincs dolgozni. Írtad, hogy ha akarnál se tudnál a környéketek elhelyezkedni, ez részben biztos igaz lehet a részedről, elég nehéz mostanság mindenkinek pláne vidéken, de a hozzáállás és az akarás nagyon sokat számít.
2015. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!