Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Már a saját családomban sem bízhatok.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy volt egy kapcsolatom, ami három év után véget ért. Az exem megcsalt, eljátszotta a bizalmamat. Baráti kapcsolatot sem tudok vele tartani, mivel folyamatosan hazudozik. A szakítás óta a családomon keresztül érdeklődött rólam, mert nem álltam vele szóba (hiába gyerekes, de nem volt értelme beszélgetnünk), azok után, hogy a hátam mögött szervezkedett a családommal. Ha vitánk volt, nem velem beszélte meg a problémát, hanem a szüleimmel, vagy a tesómmal. Próbáltunk barátok maradni, de nem megy nekem, szemernyit sem bízom meg benne, minden szavát kétségbe vonom. Megkértem, hogy egyáltalán ne keressen és a családomat is hagyja békén. Ez par hónapig ment. De tegnap már írt a tesómnak, aki nem válaszolt neki, de ma reggel már megint ment a szervezkedés, hogy hiába mondom, hogy nem akarom látni, nekem is hiányzik és nyugodtan meglátogathat. Legalábbis tesóm ezt mondta neki. Amúgy is nagy az egója, amióta mondtam neki, hogy a családom állandóan érdeklődik róla nálam. Mégiscsak három évig volt a barátom, persze hogy szokatlan Nekik, hogy már nem az. Egy éve szakítottunk. Már rég túl tettem volna magam rajta, ha nem csinálná ezt a családom. Pedig kértem őket, hogy ne tartsák vele a kapcsolatot, mert ez olyan, mintha még lenne esélye nálam.

Nem tudom, mit tegyek. Nagyon fáj, hogy így elárulnak. Az új ismerőseimet kritizálják, elveszik a kedvem az ismerkedéstől és csak azt a barmot istenítik. Úgy érzem, nem bízhatok már bennük sem, hiába próbálom Velük megbeszélni, értelmetlen. Nem értik meg és engem hibáztatnak, mikor én vagyok az 'áldozat', ráadásul a lányuk volnék, mégis az ő partján állnak. Be fogok kattanni, hiába próbálom magam tartani, de nyomaszt ez a helyzet.


2015. febr. 15. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
"Pedig kértem őket, hogy ne tartsák vele a kapcsolatot" Ahhoz meg mi közöd van, hogy "ök" kivel milyen kapcsolatot tartanak? Miért akarod megtiltani? Nincs jogod hozzá! Max annyit kérhetsz, hogy téged hagyjanak ki ebböl!
2015. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A problémám, hogy folyton azon megy a szervezkedés, hogy bocsássak meg neki. Tudom, hogy nem tilthatom meg nekik, de nem akarom látni és képesek arra, hogy idehívják, az a hülye meg azt hiszi, hogy van esélye nálam.
2015. febr. 15. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Állj a sarkadra keményen és oszd ki a családodat hogy vegyenek vissza és mégis mit képzelnek magukról.Te nem akarod többet ezt az embert látni és nagyon fáj neked hogy a saját családod szervezkedik a hátad mögött, mondd meg nekik, hogy majd akkor te is elkezded ugyanezt a játékot a családod ellen, más szereplőkkel, kíváncsi leszel hogy ők hogyan állnak hozzá.Ismerkedsz más fiúval úgyhogy felejtsék már el végre azt hogy ők akarják megszabni, kivel legyél együtt.
2015. febr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tüntetően menj el otthonról, amikor jön, légy olyan bunkó, hogy ő meneküljön a közeledből. Esetleg ha van pár erősebb barátod, megverhetnék párszor.
2015. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a szüleid, hogy miért akarnak neked egy olyan kapcsolatot, ahol a másik fél félredugdos.

Állj a sarkadra, ne érdekeljen, mit szervezkednek. Ha mégis megérkezik hős, félrejáró lovagod, menj a szobádbam kezdj el készülődni, csinosítsd ki magad, és lépj le otthonról.

2015. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szervezkedős családtagodnak mondd meg, hogy járjon vele ő, ha annyira tetszik neki. :-)
2015. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyu is ezt csinálta az exemmel. Sokáig szenvedtem, majd rájöttem a nyitjára:

- Jaj, kicsim, a Pisti olyan aranyos, hát miért nem adsz neki még egy...

- Szia anya, mennem kell.


És ennyi. Minden egyes alkalommal. bementem a szobámba, elmentem otthonról, letettem a telefont, elbúcsúztam skype-on. Minden. Rohadt. Alkalommal.


Anyu is napi szinten emlegette az exemet, meg hogy szerinte én még szeretem őt. Hát nem szerettem. Rég túl lehettem volna rajta, ha nem emlegeti. Az, hogy ők kapcsolatot tartanak, szívük joga. De nekem ebből nem kell semmi, köszönöm.


Végül bevált. De hosszú menet volt.

2015. febr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!