Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagja a fejemhez,...

Jogosan vagja a fejemhez, hogy " te ugyis itthon vagy megse csinalsz semmit vagy mar megint nem csinaltal semmit egesz nap"?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, párom épitoiparba dolgozik. En mukormozok itthon, napi atlag 5 vendegem van. Egy emberrel 2 ora alatt vegzek, igy atlagba reggel 8 tol este 6 ig dolgozom, a vendegek kozott 10 perc szunetet szoktam hagyni. A csaladi hazamban az egyik szoba van kialakitva szalonnak. A parom egy csomoszor a fejemhez vagja, ha nincs megcsinalva a hazimunka stb, hogy "mar megint nem csinaltal semmit,miert nincs kesz ez meg az, ugyis egesz nap itthon vagy."


Mar azon gondolkodom hogy lezarom a kapcsolatot. Nektek mi a velemenyetek rola? Az teny es valo, hogy nagyon nehez fizikai munkat vegez, de akkor is. Atlagba reggel 6 kor indul es este 6-7 kozott jon haza.


2015. febr. 16. 07:20
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
56%

7-es vagyok..


És mi van azzal az alternatívával, hogy napi - 1 vendég? Anyagilag ha tényleg így keresel ahogy, nem hiszem hogy megviselne naponta 1-el kevesebb vendég... És máris jutna mindenre idő... :) Gond megoldva, mindenki boldog lenne.. Te is, mert kereset mellett meglenne a gondot okozó házimunka, és ő is...


Mi lesz veled ha gyereked lesz? Ott majd nem engedheted meg azt a luxust, hogy ne legyen kaja, ne legyen rend rakva, és azt sem, hogy heti 7 napból 7 végig lesz dolgozva...


Meg kell találni az egyensúlyt.. Plusz azt se felejtsd el, hogy ha egy pasi azt látja maga körül, hogy minden szanaszét a lakásban, akkor idővel már úgy beleun, hogy esze ágában sincs pakolni, hanem ott hagy mindent ahol éppen kedve tartja... Pont azért, mert kedve sem lesz idővel egy olyan lakásban élni... Motivációja sem lesz arra, hogy egyáltalán megfogjon valamit és pakoljon, ha már a nő nem csinálja!


Semmi nem történik ok nélkül... senki nem lesz olyan amilyen, csak úgy! ;)

2015. febr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
77%

Nem jogos.Akkor gyakorlatilag 10 órát dolgozol egy nap csak otthon,nem egy szalonban.Inkább örülne,hogy jól keresel,meg nem lököd ki a pénzt feleslegesen egy szalonban bérleti díjra meg rezsire (esetleg járulékra...?) de úgy tűnik ő ezt úgy veszi mint ha lábat lógatnál egész nap.

Én felfogadnék valakit házimunkára,ahogy írod,lenne rá pénzetek.Mert a házimunkának vagy így vagy úgy,de meg kell lennie.Egyébként ettől függetlenül elég szemét hogy nem ért meg.Az ilyenek szokták a gyesen lévő anyukáknak is odaköpni később,hogy "nem csinálsz semmit"

2015. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
54%

# 22/22 Időpont ma 08:24


Ha te felfogadnál valakit a házimunkára, akkor mégis csak valahol jogos a panasz, maximum nem elég irodalmi.


A GYES-en lévő anyuka meg közel sem hasonlítható ehhez a szituációhoz, de ez téged gondolom nem zavar.

2015. febr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarok előítéletesnek tűnni, de sok fizikai munkából élő embernek borzasztóan beszűkült a látása úgymond. Kiváltképp igaz ez az építőiparban dolgozókra. Nem azt mondom, hogy köztük mindenki ilyen, és nem nézem le őket, meg semmi ilyesmiről nincs szó, de sajnos többségüknek csak az a munka, amiben tíz perc alatt hatszor leizzadsz. Ismerem ezt a felfogást, a családban is van ilyen ember. Ő a munka hőse, a nagy mártír, csak mert annyi sütnivalója nem volt, hogy legalább az érettségit elvégezze, mindenki más meg munkakerülő senki, aki egész nap csak henyél. Tök mindegy, hogy óvónő, gazdasági vezető, informatikus vagy könyvelő, számára mindenki csak henyél, aki nem betonozik. Mit ne mondjak, primitívség csúcsa. Erre csak azt mondom: előtte is ott volt a lehetőség, hogy másnak tanuljon, nem rajtunk múlott, hogy tőle csak annyira futja, hogy téglát rakjon meg cementes zsákokat hordjon.

Gondolom, párod is ez a kategória.

2015. febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
31%
Olyan kamugyanús a kérdés. 23 évesen tanít??? Na ja...
2015. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó vok. Azért is gyanús még mert mikor megy bevásárolni postára vagy mikor főz ha mindig így dolgozik. Én nem veszem ezt be.
2015. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 Lilikécske ***** válasza:
82%
Úgy tűnik, megérkezett a sok "a nőnek a konyhában a helye, ő csak főzzön, mosson, takarítson, és szolgáljon engem ki" mentalitású lepontozó egyén. Csak gratulálni tudok, kérdező, te meg gondolkodj el azon, hogy valóban a folyamatos becsmérlésre és a munkád lenézésére van-e szükséged!
2015. febr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
34%
Tök mindegy hogy mennyit keresel, ha nincs itthon mit enni, meg szalad a ház!
2015. febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
19%

# 27/28 Időpont ma 08:52


Egy darab ilyen nincs itt. Ha tetszik, ha nem, _VALAKINEK_ el kell végezni a házimunkát. Gondolom az ugye nem opció, hogy a férfi otthonmarad (mert ugye ilyenkor ő a FÉRFI és dolgozzon már he!), a nő nem házimunkázik, mert há he, én nő vagyok és kikérem magamnak a házimunka alantas dolog én dolgozom. Na, akkor ki marad ezekre a tevékenységekre? Senki. Lószart nem tud itt senki a párjáról, csak a kérdező nem is fél, hanem inkább ezredinformációiból, de máris az van, hogy a szemét férfi el akarja nyomni megint a sikeres és zseniális istennőt, és pfuj. Undorító.

2015. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
18%

Én is dolgozok negyed 8-től 3/4 4-ig, aztán mire negyed 5, fél5-kor hazaérek, akkor állok neki a főzésnek, takarításnak. Pedig a párom 6-tól 2-ig dolgozik és hamarabb hazaér.

Most akkor mi a probléma?

22N

2015. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!