Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagja a fejemhez,...

Jogosan vagja a fejemhez, hogy " te ugyis itthon vagy megse csinalsz semmit vagy mar megint nem csinaltal semmit egesz nap"?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, párom épitoiparba dolgozik. En mukormozok itthon, napi atlag 5 vendegem van. Egy emberrel 2 ora alatt vegzek, igy atlagba reggel 8 tol este 6 ig dolgozom, a vendegek kozott 10 perc szunetet szoktam hagyni. A csaladi hazamban az egyik szoba van kialakitva szalonnak. A parom egy csomoszor a fejemhez vagja, ha nincs megcsinalva a hazimunka stb, hogy "mar megint nem csinaltal semmit,miert nincs kesz ez meg az, ugyis egesz nap itthon vagy."


Mar azon gondolkodom hogy lezarom a kapcsolatot. Nektek mi a velemenyetek rola? Az teny es valo, hogy nagyon nehez fizikai munkat vegez, de akkor is. Atlagba reggel 6 kor indul es este 6-7 kozott jon haza.


2015. febr. 16. 07:20
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
85%

Vonatkoztassunk el egy kicsit a házimunkától, és foglaljuk össze a helyzetet általánosságban:


- a kérdező dolgozik napi 9-10 órát+hétvégén

- keres napi 20000 Ft-ot (ebből gondolom lejön az alapanyagok ára, a fizetendő adók, járulékok...stb), de azért így is marad szép összeg.

- van egy családi háza, az elején legalábbis így fogalmazott


-van egy párja, aki dolgozik, mint a marha, nem tudjuk mennyit keres, és mennyit tesz hozzá a közös kiadásokhoz, meg azt sem hogy ingyen lakik-e a kérdező házában, de azt igen állandóan csak elégedetlenkedik, pedig ő csinálja a rendetlenséget.


Véleményem szerint nem a kérdezőnek kellene még többet dolgoznia (hogy lépést tartson a párjával), meg teljes mértékben kiszolgálni, és elviselni az állandó kritizálását, hanem a párjának kellene munkahelyet váltania, (ahol több a szabadideje), és a párjának kellene egy kicsit rendszeretőbbnek lennie. Gondolom erre nem hajlik.


Szóval szerintem a kérdezőnek van igaza minden szempontból. Abban is, hogy nem biorobot, aki napi 10 óra munka után még több mindent csináljon, és abban is, hogy 23 évesen nem kell bennragadni egy szar kapcsolatban, ahol nem becsülik meg a teljesítményét.


Nem írtad le, a párod mivel foglalkozik, de ha nehéz fizikai munkát végez az építőiparban, akkor szerintem jóval kevesebbet keres az egész napos elfoglaltságával, mint te nő létedre otthon a körmözéssel. Ez sok pasi önérzetét bántani szokta, szerintem ezért kritizál állandóan.


Nézd, 23 éves vagy, megállsz a saját lábadon, éld úgy az életed, hogy neked is jó legyen. Ha ebbe az életbe ez a pasi nem fér bele, akkor lépj tovább, és keress egy másikat, aki megbecsül. Fiatal vagy, élvezd is az életedet, gyerek mellett még ennyi időd sem lesz. Itt nem az a lényeg, hogy hány óra házimunkát végzel egy nap, és ki dolgozik többet, te vagy a párod. Itt az a lényeg, hogy ez a pasi nem értékeli azt, amit te nyújtani tudsz, és ha ez neki nem elég, akkor keressen maga mellé egy bejárónőt, akit csesztethet.

2015. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem élből rosszul közelítitek meg a problémát. Két felnőtt ember, mindketten dolgozó, az csak rizsa, hogy ki-hol-hány órát. Van a házimunkának egy kellemesebb, alternatív, mi több, kapcsolatépítő formája is, mégpedig az, hogy ketten szaladtok neki, és miközben csináljátok, beszélgettek, KOMMUNIKÁLTOK, és akkor nem jelennek meg ezek a gondok. Komolyan, számomra hihetetlen ez az alá-fölé rendelt viszony, ami egyes kapcsolatokban jelen van. Ha valaki tényleg úgy van otthon, hogy semmi dolga (nekem is volt ilyen áldatlan időszakom!) akkor jogos az elvárás, de senki nem strigulázhatja, hogy ki a fáradtabb, ki szart büdösebbet, kinek áll jobban a haja. Mindenkinek megvan a maga baja, azért kapcsolat a kapcsolat, hogy együtt oldjuk meg a gondokat, könyörgöm, és ne a másikra mutogassunk már!
2015. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
69%
Leépíteni! (stílszerűen szólva, ha már építőiparban dolgozik). Nem becsül semmire, hímsoviniszta, én-központú..Ne hagyd, hogy uralkodjon rajtad. Ennél a típusnál nem működik semmilyen kommunikáció? nem fog és nem akar változtatni azon, ami az ős-kőri nevelése.
2015. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
98%

Igen, szerencsére más is meglátta, hogy itt nem a takarítással töltött órák száma az alap probléma, amin változtatni kell.

A baj az, hogy a kérdező is belead saját terhelhetősége szerint mindent a munkába, de a másik fél ezt nem értékeli. És ennek az értékelésnek a hiánya, valamint a csesztetés fáj a kérdezőnek.


Ha eljátszottál már a gondolattal, hogy lezárd a kapcsolatot, akkor megtetted az első lépést a szakítás felé. Mert te is érzed, hogy valamit ebben a kapcsolatban nem kapsz meg: megbecsülést, elismerést..stb. Azt már neked kell eldönteni, hogy ezek nélkül vagy a pasi nélkül szeretnél élni. 23 vagy, még nem késtél le semmiről, ha akarsz, van időd váltani, változtatni.

2015. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
88%
Én férfiként teljesen egyetértek a 41-es("ma 10:04") kommentelővel. Nem hiszem, hogy bármiben is egy ilyen primitív emberre szorulnál. Ráadásul még vissza is húz.
2015. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
93%

Hazaérek úgy lecseszem a páromat, ahogy az elő van írva!!!

Otthon van az autószerelő műhelye, de most elgondolkoztam, hogy miért nem vállal eggyel kevesebb autót mindennap, és csinálja meg a házimunkát...?!

Köszönöm a válaszolók egy részének, hogy felnyitottátok a szememet! Gyakorlatilag a pasim egész nap otthon van, mégsem süt főz, mos és takarít állandóan.


Kérdező! Szerintem is alapvető probléma van a kapcsolatotokban. Senki nem mondja, hogy a párod nem fáradt, nem feltételezi, hogy azért van oda, mert a tökét vakarja egész nap, de a leírtak alapján akkor sincs semmi joga kritizálni Téged és azt mondani, hogy nem csinálsz semmit. Dolgozol, a keresetedet nézve nem is kell, hogy eltartson. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy így akkor miért csak a Tied lenne a házimunka. Próbálj meg beszélni vele, de ha ennyire beszűkült látásmódú, akkor nem érdemes éveket pazarolnod rá. Ilyen a mentalitása, akkor is a nőé a házimunka, ha a nő is megkeresi a pénzt.

2015. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
92%

Tisztázzuk: a saját házadban otthon dolgozol. Ő hagyja a mocskot maga után (törölköző a földön, almacsutka az ágy mellett...). Annyi a különbség, hogy te megspórolod az utazásra szánt időt, ami logikusan ő nem tud.


És ő szól be neked?

De persze a pénz, amit keresel (főleg, hogy hétvégén is dolgozol) az ugye jól jön?


Nem lenne hosszú életű a kapcsolatom ezzel a fickóval.

2015. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
89%

26


Ne hargudj, de az emberk többsége úgy dolgozik munkaidőben, mint a kerdező..

Pl én még ennel durvábban.. Van napközben szabadidőm, de annyi nem, hogy hazajöjjek, vagy nem tudomm hova tennia bevásárolni valót.


Mi este 9-kor járunk es hétvégén vásárolni, főzni heti2szer max...annyit. És annyifélét, hogy jó legyen...


Tehát ha elmenne reggel fél 7kor egy szalonba, és este fél7-7re hazaérne, akkor senki nem szólna semmit?

Másoknak is meg kell osztani a házimunkát, vagy meg kell oldani akarhogy.l

(Pl mi nem vagyunk otthon, így nincs aki rendetlenséget tegyen..a takarítás megvár hétvégéig, a napi dolgokra figyelünk..)

2015. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
89%

De minek ennyit dolgozni ha nem költötök semmit kényelemre?!

Szerintem is a takarítónő jelen esetben a megoldás. 2 nap alatt megkeresed a bérét, aztán le van tudva a dolog. Ha te egész nap a dolgozó szobában vagy, férjed meg távol, nem is halmoztok fel sok koszt, elég mondjuk hetente 2x takarítónőt hívni.

2015. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
3%

Nem értem a sztorit.

Az én körmösöm 60-75 perc alatt végez egy vendéggel, te ezzel szemben 120 percet szánsz egy vendégre.

Nem találod soknak egy kicsit?


Ha minden vendéggel végeznél maximum 90 perc alatt, lenne időd a házimunkára. Nem jutott ez még eszedbe?

2015. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!