Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szerintem féltékeny...

Párom szerintem féltékeny arra hogy én táppénzen vagyok (veszélyeztetett terhesség), és mindenbe beleköt. Hogyan rakjam helyre?

Figyelt kérdés

Ő 3 müszakban dolgozik,plussz az utazás elvisz még oda vissza napi 4 órát kb. Sajnos mostanában sokat kell túlóráznia is.


Én itthon vagyok táppénzen mert veszélyeztetett terhes vagyok,előtte ugyanúgy dolgoztam mint ő 3 műszakba,túlórákkal.

Mivel nem dolgozom egyértelmű hogy én viszem a háztartást.Főzök,mosok,takarítok ami kell.

Heti egyszer portalanítok,két naponta felporszívózok,,felmosok. El készítem neki a munkába a szendvicseket.

Igaz,mostanában inkább 2-3 hetente portalanítok,mikor párom ráér hogy a szekrény tetejével segítsen. Mivel már egxre nagyobb a pocim,félek felállni a kis székre,múltkor is majdnem le estem.


Párom olyanokba köt bele,hogy én mikor ő kel pl délelőttös műszakba hajnali 3 kor,miért nem melegítek meg neki a kávét,és viszem be. Úgyis ébren vagyok,vagy miért nem töltök neki cigit és hasonlók.

Bevallom,felkelek én is ilyenkor mikor szól az ébresztő,de ha már elment szeretnék vissza aludni és úgy ha elkezdek aktívkodni nem tudok. Erre mindig azzal jön hogy itthon vagyok egész nap,addig alhatok amíg akarok,nem baj ha nem tudok vissza aludni. Hiába mondom neki,h nem alszom át az egész napot,és nem igazságos h azért mert én itthon vagyok el várná hogy hajnali 3tól ébren legyek,tegyem a dolgom itthon,ha megjön munkából én ne legyek fáradt kicsit beszélgessek-törödjek vele,stb...


Sokszor hétvégén is mikor nem dolgozik ő képes du 1-2ig aludni. Ha fel ébresztem mondjuk délelőtt 10 óra fele(akkor talán délre magához tér),h nem megyünk el együtt boltba,nem csinálunk vmit,kiakad hogy ő egész héten dolgozott fáradt,miért nem vagyok képes ezt megérteni. Mikor fel kel du 1-2 óra fele,mire összeszedi magát, van már 5-6 óra és nekem olyankor már nincs kedvem elmenni sehova.


Mindig mondom neki,h én is dolgoztam,tudom h milyen elfáradni,de milyen érdekes hogy én akkor se aludtam át az egész napot. PL ő du-s héten 12kor indulnia kell itthonról,alig tudom felkelteni 11kor,h ennie kell,készülnie munkába stb... Érdekes mikor én du-s voltam megfőztem mielőtt elmentem dolgozni. Ehhez fel kellett kelnem 7-8 fele boltba menni,megfőzni,és már mehettem is kb dolgozni.


Unom már h ő mindig mindenhez fáradt,mindig az kifogás h mert én ráérek,itthon vagyok egész nap. Elvárná h kiszolgáljam! A minap mikor szombat délelőttös túlórából megjött,fürdés után lefeküdt pihenni nem is evett. Elaludt,és mikor este 9 fele megébredt és nyafogott h éhes van e kaja,mondtam ott a hűtőben,melegíts magadnak.

Fél órával megint nyafog h olyan éhes vagyok,akkor mondom hogy hát menj ki és egyél. Csak nem ment ki,és mikor harmadszor is mondta h éhes,akkor már idegesen szóltam neki hogy ne legyen már ennyire életképtelen,nem igaz h nem tud magának szedni,és be rakni a mikróba. Meg ne egyem helyette?

Erre ő is ideges lett,h jó hát akkor ő nem eszik,ő heti 6 napot ledolgozott,én meg itthon vagyok csak egész nap és ennyit nem vagyok képes megtenni érte.

Összekaptunk kicsit,mondtam neki ha meglesz a baba keljek hozzá is etetni,meg még őt is etetni kéne,meg pelenkázni? Nem lesz ez így jó,ugyh ideje lesz ha befejezi ezt a gyerekes hisztit. Ha lehetne én is dolgoznék,de attól h itthon vagyok én is el tudok fáradni!


Olyan jó lenne vele cserélni,ő legyen itthon terhesen,én meg eljárnék dolgozni. Ha meg lesz a baba akkor cserélni fogunk és amint lehet ő megy el Gyedre,én meg dolgozni. De ez sem tetszett neki,mert h nem tud szoptatni. Kifogásokkal jön. Megmondtam neki h ha meg lesz a kicsi akkor elvárom pedig h ugyanugy vegye ki a részét a teendőkből,mint én. Nem kifogás az h mert ő dolgozik! Én se csak vakarom itthon!


A babát mindketten akartuk amúgy.


2015. febr. 16. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, de a férjed egy nagy gyerek. Elfelejtett felnőni. Szerintem kezdd el időben az "átnevelését", mert szülés után, baba mellett nem lesz kedved a hülyeségeihez és abban az új helyzetben csak még jobban felerősödnek a konfliktusok.
2015. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az a röhej,hogy amíg még dolgozta,akkor nem volt ilyen. Takarításban is segitett,amig én főztem ő kiteregette a ruhákat,és értékelte ha hétvégén együtt voltunk nem aludta át az egész napot.
2015. febr. 16. 10:19
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Hát akkor valószínűleg azt hiszi, hogy mivel otthon vagy az égvilágon mindent megcsinálsz, mert ráérsz. Ez egy mértékig oké, de nehogy már etetned kelljen őt, mert képtelen kinyitni a hűtőt.
2015. febr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Ülj le vele komolyam megbeszélni, mert ha meglesz a gyerek, akkor még rosszabb lesz a helyzet.
2015. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen,szerintem is féltékeny arra h én nem dolgozom,csak itthon vagyok.

De attól még én itthon ugyanúgy teszem a dolgom,és pont ezért unom már ezeket a szurkálodásait,megjegyzéseit

2015. febr. 16. 10:28
 6/20 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek,ha meg lesz a gyerek,akkor csak rosszabb lesz
2015. febr. 16. 10:29
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
De amúgy elég éretlen gondolkodásra vall ez tőle. Azt jobban elfogadná ha te is nagy hassal kelnél a délelőttös műszakba hajnali 3-kor?
2015. febr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos rossz férjet és apát fogtál ki. Ha még terhesen, sőt, veszélyeztetett terhesen is így áll hozzád, mit gondolsz, mi lesz később?

Ez jobb nem lesz, ne is álmodj róla. Tipikusan az a férfi, akinek semmit sem ér a szemében a házimunka, és teljesen lealacsonyítja azt a nőt, amelyik otthon van, tök mindegy, hogy veszélyeztetett terhesen, vagy betegen, neki mindkettő csak otthoni semmittevés. Hisz megmondta neked: ő dolgozik, te csak otthon vakarod...

2015. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Fontos,hogy miért vagy veszélyeztetve. Mivel én is veszélyeztetett vagyok de egy porszívót se emelhetek fel (görcsök és már emiatt volt 2 vetélésem). Egy itt feltett kérdésemre megkaptam,hogy milyen lusta vagyok. Aztán mikor megfogadtam a tanácsokat,hogy csináljak több dolgot újra kórházba kerültem. Összesen 4 hetet voltam benn. A férjednek segítenie kéne de nem várhatja el,hogy terhesen te csinálj mindent. Oké házimunka rendben van. De nem kell hozzá kelned.
2015. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A munkahelyem végett is vagyok veszélyeztetett terhes,mert veszélyes anyagokkal dolgoztam,és nehéz 10-15 kg ládákat is kellett emelgetni. Emellett gyakran görcsölök is,hiába szedem a magnéziumot.


Én úgy gondolom h attól h nem járok el dolgozni,még megteszem mindent ami tőlem elvárható.

Van mikor szívesen viszem neki be a kávét,de túlzás amit elvár h nekem ezt mindig meg kéne tennem,meg ez a számonkérés hogy én ugyan már mibe fáradok el.


Nem gondoltam volna h így fog viselkedni,hisz mielőtt nem voltam terhes mindenből kivette a részét.

2015. febr. 16. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!