Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párterápiának mikor van értelme?

Párterápiának mikor van értelme?

Figyelt kérdés

Jelenleg külön élünk a férjemmel 3 hete, az elmúlt két évben történt nagyon sok olyan dolog ami ide vezetett. Egy darabig sokat tettem a házasságunkért, ő pedig hagyta, hogy tegyem és majd megoldódik. Ha konfliktus volt, csak a hátát láttam, elment, szőnyeg alá söpörte, én megbeszélni akartam ő pedig, mindenen túl lépni.


Volt megcsalósdi, az orrom előtt. Nem járt haza nem mondta meg, hogy hova megy, aggódtam érte stb.stb ezek persze az én verzióim. Nyilván neki is megvan a sajátja..A lényeg nem tudunk egymással kommunikálni, folyamtosan vérig sértjük egymást.


Mikor rezgett a léc..volt mindenféle ígéret amiből nem sok lett btartva. Olyan fokú a bizalom vesztés ide-oda, hogy teljesen reménytelen a helyzet


Most viszont éppen ő akar tenni, csillagos ég is levan hozva, szóban, mint eddig és kitalálta, hogy menjünk el párterápiára. Mikor van annak egyáltalán értelme...bár ha el is válunk jó lenne, ha tudnánk kommunikálni, mivel van 3 gyerekünk és 11 év mögöttünk.


2010. febr. 11. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor van értelme, ha mindketten akartok tenni a kapcsolatért (nem a gyerekért, nem a 11 évért, stb), és ebbe hajlandóak vagytok időt, energiát (és pénzt) fektetni. A terapeuta nem fogja megoldani a bajaitokat, nem fog megváltoztatni senkit, de segít a problémák kimondásában, megbeszélésében, nem engedi veszekedésbe átcsapni a dolgokat, stb. Kommunikáció szempontjából mindenképpen nagyon nagyon hasznos. a többi meg majd alakul.
2010. febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak akkor van értelme, ha mindeketten akarjátok.

(mármint a kapcsolat megmentését)

Van még esetleg valamilyen fokú bizalom???

Szerintem tényleg nagyon sok mindenen túl vagytok már, csak a gyerekek miatt tényleg nincs értelme a dolognak.


Azért sok sikert neked, akárhogy is lesz!!!

2010. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A gyerekek miatt egy próbát megérne, hátha működik. Bár amit leírtál azok alapján nagyon sokat kéne fejlődnötök.

Nagyon nehéz otthagyni a megszokott életet, akármennyire is rossz. Ezt nektek kell eldöntenetek, h akarjátok-e még egymást.

2010. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.Ha mindketten akarjátok ,akkor van értelme.De előtte tisztázni kell h mit is akartok.Mert akkor tisztázva van a cél és csak egy megfelelő szakember(kivülálló) segítsége szükségeltetik és a lényeg a következetesség!!! Mert ha csak vágyakoztok a dolgokra meg fűt-fát ígértek egymásnak és nem tartjátok be akkor falra hányt borsó.

Kemény munka lesz de legalább elmondhatod h mindent megtettél magatokért.

Minden jót !

2010. febr. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A résztvevőktől függ, meg a terápiától. Próbáljátok meg először házilagosan a veszekedés elleni pirulákkal.

Már többen hasznosnak ítélték, megér egy klikkelést, sőt egy elolvasást is.

[link]

2010. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hú, mint ha én írtam volna ki ezt a kérdést...

Szerintem ott rontottad el, hogy 3 hete költöztél el, nem sokkal sokkal előbb. Látod, vannak férfiak akik csak ebből értenek :( Lehet most már össze fogja szedni magát mert rájött mit veszített el! De csak akkor van értelme, ha Te még képes lennél folytatni ezt a kapcsolatot- persze gondolom azzal a feltétellel, hogy megváltozik.

Azért 3 gyerkőccel azon is el kell gondolkodnod, hogy anyagilag hogy bírnád, mint anya muszáj ezt is számba venned.

Kívánom, hogy végre boldog legyél!

Sok sikert!

2010. febr. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó csepp az volt, hogy úgy csinált mintha újra megcsalna, játszott vagy tényleg van valakije miközben telefonált, a valakijének, odamentem mellé, hasba rúgott és ökölell az arcomba vágott. Ezek után kértem, hogy költözzön el...

És most jobb...próbálok az érzelmei után nézni, de mintha elmúltak volna és már túl vagyok a dühön és haragon.

2010. febr. 15. 08:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Az kérdező előző előttem lévő kommentje szerintem válóok. Felejtd el a párterápiát.
2010. febr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, a komment alapján nem szabad vele foglalkozni. Nagyon bunkó a pasas. Még a kérdésben szereplők alapján úgy éreztem, hogy talán lenne értelme, de a komment alapján egyértelműen nincs értelme.


Ettől a gyerekek miatt normális viszonyban kell lenni vele, de mint férfire nem szabad számítani.


Sajnálom kérdező.

2010. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen én is így érzem...hogy, nem szabad. Mert folytatom is, akkor is egy halott kapcsolat, mert nem tudok rá úgy nézni mint egy férfire.

Hogy volt egy végpont, ahonnan nincs visszaút és ahogy telik az idő egyre inkább.

2010. febr. 15. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!