Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párterápiának mikor van értelme?

Párterápiának mikor van értelme?

Figyelt kérdés

Jelenleg külön élünk a férjemmel 3 hete, az elmúlt két évben történt nagyon sok olyan dolog ami ide vezetett. Egy darabig sokat tettem a házasságunkért, ő pedig hagyta, hogy tegyem és majd megoldódik. Ha konfliktus volt, csak a hátát láttam, elment, szőnyeg alá söpörte, én megbeszélni akartam ő pedig, mindenen túl lépni.


Volt megcsalósdi, az orrom előtt. Nem járt haza nem mondta meg, hogy hova megy, aggódtam érte stb.stb ezek persze az én verzióim. Nyilván neki is megvan a sajátja..A lényeg nem tudunk egymással kommunikálni, folyamtosan vérig sértjük egymást.


Mikor rezgett a léc..volt mindenféle ígéret amiből nem sok lett btartva. Olyan fokú a bizalom vesztés ide-oda, hogy teljesen reménytelen a helyzet


Most viszont éppen ő akar tenni, csillagos ég is levan hozva, szóban, mint eddig és kitalálta, hogy menjünk el párterápiára. Mikor van annak egyáltalán értelme...bár ha el is válunk jó lenne, ha tudnánk kommunikálni, mivel van 3 gyerekünk és 11 év mögöttünk.


2010. febr. 11. 21:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani a szakemberek, hogy amíg mindkettőben van érzelem, addig érdemes foglalkozni párterápiával. Mindegy milyen: szeretet, düh, harag csalódottság, sértettség - csak érzelem legyen. Ha viszont akár egyiknél is a közömbösség maradt, ha se pozitív se negatív érzelem nincs, akkor kidobott pénz, elvesztett idő és meghosszabbított szenvedés. Főleg a gyerekeknek.

Ha találsz magadban haragot, sértettséget, csalódást, akkor érdemes elfogadnod az ajánlatát. Ha pusztán kiábrándultságot, akkor ne húzd ezzel az időt!

2010. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

ajajj, hasba rúgott? ököllel arcon ütött?

Hú, neked szerintem magaddal van problémád, elvehette az önbizalmadat (?)

Pedig megérdemled, hogy hűséget, szeretetet, megértést, ütés helyett, símogatást kapj!

K..va nehéz új életet kezdeni, de neked nem ő volt a nagy ő, keresd meg, biztos, hogy megtalálod csak legyél nyitott a világ felé!

szerencsére 3 gyerekkel még csak be se tudsz zárkózni!


persze ez csak tanács, nem mondthatom meg mit tegyél, de szerintem legbelül te is tudoid, hogy 100x többet érsz ennél!

2010. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy hasba rúgott, arcul ütött, szerintem ez esetben már nincs értelme.

Aki képes ilyet megtenni, az már velejéig romlott, azon nem segít a terápia. Legalább a gyerekeid ne lássanak ilyet. És jogos, hogy te sem tudsz már férfiként ránézni, az ilyen nem férfi, csak egy undorító mocskos féreg, és még van pofája visszakéredzkedni ezek után?! NE MENJ VISSZA HOZZÁ! Aki egyszer üt, az fog másodszor is. Ez ráadásul még brutálisan is ütött, rúgott, nem az, hogy egy pofon - bár számomra a fizikai bántalmazás minden formája megbocsáthatatlan, ha egy erősebb követi el egy ellenállásra, keze lefogására képtelen gyengébbel szemben.

2010. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!