Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 éves apa vagyok. Az a...

23 éves apa vagyok. Az a helyzet, hogy az exemtől van egy közös gyerekünk, fél éves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos munkanélküli vagyok, a munkanélküli segélyem 30 %-át küldöm el neki gyerektartásként, és ő kevesli. Tisztában vagyok vele hogy kevés ez a pénz 22 ezer 30%-a tényleg nem sok, de ha lenne állando munkahelyem, többet is küldenék. Feljelentett , és megyünk a bíróságra. Nos, az a legnagyobb problémám, hogy az exem teljes mértékben zavarja a láthatósági jogaim, nemhozza le a kicsit , tehát én járok hozzá...és nagyon durván veszekedik velem, családtagjai sem tartják tiszteletben, hogy nem miattuk vagyok ott,...és trágár szavakkal illetnek, egyetlen esetben még le is köptek!!!!!! Ezért egy ideje kb 1-2 havonta látogatom a kicsit, mert egyszerüen nem lehet már elviselni hogy miket meg nem engednek maguknak ! Nembirom, kikészülök ettől. A gyermekemmel nemtöltöttem el egy olyan nyugodt fél órát, amikor nem "k*va anyáztak", vagy nem fenyegetőztek tetlegességgel. Ezért nemjártam át a gyerekemhez annyiszor, amennyiszer kellene. ( a levélben ezt is beirták, hogy ritkán látogatom a picit), de ez a valódi ok. Elhiszem hogy kevés ez a pénz, de egyenlőre nemtudok 15 ezer forintokat küldeni. Mit tehetek?? Ez ellen nemtud semmit tenni a bíróság??? Vagy a gyámhivatal??? Komolyan mondom, elgondolkoztam már azon is,(ennyire durva a helyzet) hogy lemondok a gyerekemről, de viszont az sem megoldás, mert hiányozna. (Egy cigány családrol van szó, akiknek a verükben van az őnbiráskodás) 3Mit tegyek? Mi a megoldás?

2015. febr. 16. 23:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

A láthatás joga jár neked, ezt kérd a bíróságtól. Kikényszeríthető, ha pedig akadályozzák ezt, az bűncselekmény.

Fizetni viszont kell. Ha az éppen 5.000,- Ft, akkor annyit. Amennyit megítéltek, vagy amennyit most meg fognak majd ítélni - ha változtatnak.

2015. febr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha ilyen a családja, akkor sajnos semmi jóra ne számít soha, ha nem vagy közülük való. Valószínűleg az sem lenne nekik elég, ha normálisan adnál pénzt. Ha valami csoda folytán sokkal többet adnál az elvárttól, akkor esetleg odaengednének. Van most másik párkapcsolatod? Nem tudsz munkát találni valahol nagyon máshol? Elköltözni valahová, ahol van munkalehetőség?
2015. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
89%
Az anya cigány családtagjai dolgoznak(anya, apja, testvérek)? Mert nem arról híresek! Én olyan helyen nőttem fel ahol volt belőlük bőven, és tudom hogy erőszakkal oldanának meg mindent. Neked erősnek kell maradnod, csak a gyereked lebegjen a szemed előtt és ne hagyd magad megfélemlíteni. Keres munkát mihamarabb és próbálj mindent megtenni a gyerekedért, próbáld mindig a jó oldalt nézni még ha nehéz is.
2015. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Még el sem értem a végére, de tudtam hogy cigányok. :D
2015. febr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
2%
Különben bocsánat, de fel nem foghatom, hogyan lehet valaki munkanélküli. Akinek persze büdös a munka, az más kérdés. Az előbb ki kellett mennem a belvárosba, kb 1 óra alatt csak az üzletek, boltok ajtaján 4-5 álláshirdetést láttam és ezek közül egy sem követelt képesítést: gyrosos, ruházati eladósegéd, aluljáróba szintén ruházati kisegítő, call center munkatárs. Nyilván egyik sem álommeló, de aki ilyen helyzetben van, ne válogasson.
2015. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
utolsó, és ezzal tisztában vagy, hogy arra a 4-5 állásra kb félóránként jelentkeznek 30-an?
2015. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%
Ő csak a hirdetést látja, a többit nem akarja észrevenni:D Így beszélnek azok, akik nem kerestek munkát az utóbbi években, vagy baromi jó kapcsolataik voltak/szerencséjük volt, és elhiszik, amit a TV mond. Sokakat láttam már koppanni a magas lóról.
2015. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

ma 13:09

Tudod, nem az egész ország népessége él Budapesten.

2015. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%
17-es, erre pont rácsesztél, mert az elmúlt 3 évben ez most a 4. munkahelyem. Amíg nem volt meg a diplomám, addig is dolgoztam, érdekes módon kapcsolatok, papírok nélkül is mindig találtam valami melót. Ja és volt, hogy nem Bp-en, szóval ez se stimmel. De nem veszekedni szeretnék, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy munka igenis van. Lehet, hogy nem jó, kényelmetlen, monoton, nem képzettségnek megfelelő, de VAN.
2015. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
29%
Telemarketinges robotot pl. folyamatosan keresnek, mert iszonyú nagy a fluktuáció ezen a területen. Alja egy munka, unalmas, de fizet. Vidéken is millió ilyen van. A munkát keresni kell. Ha kell, fel kell költözni nagyobb városba és nem szabad válogatni. Kösz, hogy még én vagyok a szemét, miért munkára biztatom a kérdezőt...
2015. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!