Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 éves apa vagyok. Az a...

23 éves apa vagyok. Az a helyzet, hogy az exemtől van egy közös gyerekünk, fél éves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos munkanélküli vagyok, a munkanélküli segélyem 30 %-át küldöm el neki gyerektartásként, és ő kevesli. Tisztában vagyok vele hogy kevés ez a pénz 22 ezer 30%-a tényleg nem sok, de ha lenne állando munkahelyem, többet is küldenék. Feljelentett , és megyünk a bíróságra. Nos, az a legnagyobb problémám, hogy az exem teljes mértékben zavarja a láthatósági jogaim, nemhozza le a kicsit , tehát én járok hozzá...és nagyon durván veszekedik velem, családtagjai sem tartják tiszteletben, hogy nem miattuk vagyok ott,...és trágár szavakkal illetnek, egyetlen esetben még le is köptek!!!!!! Ezért egy ideje kb 1-2 havonta látogatom a kicsit, mert egyszerüen nem lehet már elviselni hogy miket meg nem engednek maguknak ! Nembirom, kikészülök ettől. A gyermekemmel nemtöltöttem el egy olyan nyugodt fél órát, amikor nem "k*va anyáztak", vagy nem fenyegetőztek tetlegességgel. Ezért nemjártam át a gyerekemhez annyiszor, amennyiszer kellene. ( a levélben ezt is beirták, hogy ritkán látogatom a picit), de ez a valódi ok. Elhiszem hogy kevés ez a pénz, de egyenlőre nemtudok 15 ezer forintokat küldeni. Mit tehetek?? Ez ellen nemtud semmit tenni a bíróság??? Vagy a gyámhivatal??? Komolyan mondom, elgondolkoztam már azon is,(ennyire durva a helyzet) hogy lemondok a gyerekemről, de viszont az sem megoldás, mert hiányozna. (Egy cigány családrol van szó, akiknek a verükben van az őnbiráskodás) 3Mit tegyek? Mi a megoldás?

2015. febr. 16. 23:03
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
A családnak igéretet is tettem hogy mielőbb találok valamit, és hidd el, a mai világban baromira nehéz elhelyezkedni! Egy faluhelyen lakom , 35 kmre a várostól, ahol az emberek 90%-a munkanélküli. Ezerpárszáz helyre már beadtam az önéletrajzom, elvállaltam mindenfajta maszek melót.7000 ft ot adtam fel minden hónapban. Mégegyszer leszögezném!!!!! Valóban kevés ez a kib*sszott havi 7000 ft, Énis a szüleimmel lakom, tehát nekem is be kell szállnom a közös költségekbe valamennyit, tehát nekem semmi nem marad. Törekvő tipus vagyok, nem ülök a babérjaimon, és nem várom hogy az ölembe pottyanjon valami munka. Folyamatosan keresek, de ha egyszer 45-en jelentkeznek arra az egy k*b*szott munkára, nemtudok mit tenni, mint hogy maszek melót vállalok, amit k*rvára nemfizetnek meg ahogyan kellene. A családnak valóban igaza van,tényleg nemsok ez a pénz... de egy olyan családról beszélünk, akikkel szinte lehetetlen leülni normálisan beszélni! Mellesleg olyan dolgokra költik azt a pénzt, amit az állam biztosít a pici számára....ami egyáltalán nem létszükséges!!! A látogatásaim alkalmával minden esetben észrevettem az előre bevásárol több üveg méreg drága kólát, a cigarettát, a kávét, ja és mellesleg nem egyedül él, a lánytestvérével, és a sógorával...akik nemdolgoznak!!! Még egy dolog, amit megosztanák....mégpedig az, hogy nemvolt még olyan helyzet, amikor a látogatásom jogával élve, nem vittem volna a picinek egy 20-as pelenkát, vagy különböző bébi ételeket, gyümölcsöket! Sajnos az anya és a családja amiért igy viselkedik, csak 2 havonta látogatom a kicsit, mert már nembírom őket elviselni! Náluk természetes dolog az hogy arconköpik egymást, és minden alkalommal egymás anyját becsmérlik, és eltűrik , vagy éppen szétverik egymás fejét, DE ENGEM NEMIGY NEVELTEK!!! Nemtűröm el azt a rengeteg megaláztatást, amit ott kapok.! És még mindig nem esett le nekik, hogy pont ezért látogatom a kicsit ritkábban. Sajnos meggondolatlan , és felelőtlen voltam, amit már nemtudok visszacsinálni ! :(
2015. febr. 18. 08:04
 22/22 anonim ***** válasza:
89%
Gyámhatósággal próbáld felvenni a kapcsolatot!
2015. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!