Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek a párotok a szakmájának...

Nektek a párotok a szakmájának megfelelő otthoni teendőket megcsinálja?

Figyelt kérdés

nálunk nincs a konyhában villany. egy darab se... csiptetős lámpákat pakolászok ha mosogatok vagy ha este, sötétben főzök! ki van építve, meg van véve, de nem szereli fel a férjem... nappali hasonló a helyzet, ott van egy ideiglenes csillár ugyan, amiben 1 égő van. szpotos álmennyezetet terveztünk, ehhez is meg van minden már 1 éve, csak fel kéne tenni. de nem, gyakorlatilag nincs mennyezetünk, a téglákat és a vezetékeket látjuk ha felnézünk. és még tudnám sorolni a ház többi helyiségével:(

na és persze a lényeg, villanyszerelő :D egész nap, mindenkinek minden ügyes bajos dolgát megoldja, de itthon nem... és kivagyok, a mindennapjaimat megkeseríti :(

egyébként nem lusta, szívesen kitakarít, a kertet is ő tartja rendben, de ha valami villanyszerelés van, arra éveket kell várni...

ma telt be a pohár, mondtam, hogy ezentúl hozzá se szólok a gyerekeinkhez (óvónő vagyok) míg ő nem csinálja meg a konyhát, hátha... :D


2015. febr. 19. 17:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Hát így elég értelmetlen a kérdés... Ha az én párom történetesen ügyvéd, akkor semmi ne legyen a házban, vagy mi?
2015. febr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Ismered a mondást: Szabónak szakadt a ruhája, cipésznek lyukas a cipője.

Talán elege van napközben a villanyszerelésből.

2015. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Elég gyerekes a reakciód. Itt nem az a megoldás, hogy "ha ő sem, akkor én sem", mert ennél éretlenebb válasz nem létezik kb.

Kommunikálni kell egymással, leülni és megbeszélni, hogy miért nem hajlandó ezt megcsinálni. És ha nincs megoldás, akkor pedig szépen hívsz egy villanyszerelőt, aki megcsinálja, amikor a férjed nincs otthon. Hidd el, olyan szinten bántani fogja a büszkeségét, hogy egy másik szakembernek kell fizetni és más csinálta meg helyette, amit ő is meg tudott volna tenni, hogy ezentúl szó nélkül elvégzi majd az ilyen teendőket.

2015. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

nálunk nagyapám volt vízvezeték szerelő. egyszer elvágta a hideg vizet, hogy kiszúrjon a felettünk lakókkal. ők megcsináltatták, de ő a miénket nem. majdnem 10 évig csak meleg víz volt a konyhában. amúgy bármit amit itthon kellett volna csinálni akkor lelki beteg volt, de máshol gond nélkül szétverte a fürdőszobát.

ez azért is gáz, mert amit ő meg tud csinálni azzal max anyagköltség van a munkadíj meg lett volna spórolva.

2015. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem szakács. Mindig azt mondja, hogy ő soha nem hozza haza a munkáját vagyis soha ne kérjem meg, hogy főzzön. Tudomásul vettem, én főzök. Nálam akkor borult a bili amikor 40 fokos lázzal feküdtem, és kértem csináljon egy jó húslevest vagy valami egyszerű ételt, mert mozogni nem tudok, olyan beteg vagyok. De a válasz akkor is az volt, hogy nem hozza haza a munkáját, oldjam meg.

Mérges voltam, és gyerekes viselkedés vagy nem gyerekes viselkedés, amikor csúnyán elvágta otthon a tenyerét, és rohant hozzám, hogy jaj kössem be!, én is azt mondtam amit ő mond mindig. Soha nem hozom haza a munkámat (nővér vagyok) oldja meg. Kösse be, és menjen vele orvoshoz (az orvos 2 utcányira van tőlünk, még gyalog is csak 5 perc séta)

Vette a célzást, mert mostanában néha-néha csak főz valami finomat..

2015. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

A pasim szakács, de itthon nem ő főz. :D Csak különleges alkalmakkor, viszont akkor nagyon odateszi magát, és el is mosogat maga után. Gyakran utánam is, ha én főzök. Most hogy belegondolok, lehet, hogy hazudott, és valójában mosogatófiú és munkaholista? :D


Na, komolyra fordítva a szót: hívj el egy villanyszerelőt. Lehetőleg havert. Lehetőleg olyat, akinek jó éles a nyelve. Szívják csak a vérét a kollégák.

Meglásd, gyorsan kész lesz az egész házban minden villanyszerelős munka! Körtét se kell majd cserélned egy jó darabig. :)

2015. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
A ferjem fogorvos, es igen, odafigyel a gyerekek fogaira, vszont igy alapvetoen nem tul ertelmes a kerdes. Ha neki nem fullik hozza a foga, es erezhetoen lekommunikalni se simerul(ami egy pedagogia karon vegzett embertol meglehetosen bizarr), hivjatok szakembert, es mindkettotok problemaja megoldodik.
2015. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
a férjem villamosmérnök, és mindent megcsinál.
2015. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
állj a sarkadra.hétvégén szólj rá,hogy most bizony be kéne fejezni.és segíts neki
2015. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Próbáld ki, hogy felveted neki, hogy hívjatok villanyszerelőt.

Nálunk nem vicc: 10 évbe telt, mire egy hasonló probléma meg lett oldva. Viszont van még egy konyhabútor, ami ennyi idő alatt sem került fel a falra, apum azóta is csinálja.

2015. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!