Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek a párotok a szakmájának...

Nektek a párotok a szakmájának megfelelő otthoni teendőket megcsinálja?

Figyelt kérdés

nálunk nincs a konyhában villany. egy darab se... csiptetős lámpákat pakolászok ha mosogatok vagy ha este, sötétben főzök! ki van építve, meg van véve, de nem szereli fel a férjem... nappali hasonló a helyzet, ott van egy ideiglenes csillár ugyan, amiben 1 égő van. szpotos álmennyezetet terveztünk, ehhez is meg van minden már 1 éve, csak fel kéne tenni. de nem, gyakorlatilag nincs mennyezetünk, a téglákat és a vezetékeket látjuk ha felnézünk. és még tudnám sorolni a ház többi helyiségével:(

na és persze a lényeg, villanyszerelő :D egész nap, mindenkinek minden ügyes bajos dolgát megoldja, de itthon nem... és kivagyok, a mindennapjaimat megkeseríti :(

egyébként nem lusta, szívesen kitakarít, a kertet is ő tartja rendben, de ha valami villanyszerelés van, arra éveket kell várni...

ma telt be a pohár, mondtam, hogy ezentúl hozzá se szólok a gyerekeinkhez (óvónő vagyok) míg ő nem csinálja meg a konyhát, hátha... :D


2015. febr. 19. 17:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
Hát ezt nem értem, én a helyedben már régen hívtam volna egy villanyszerelőt, attól függetlenül ha a párod besértődbe miatta, stb. Nálunk a párom matematikus, így az ennek megfelelő teendőket egész jól ellátja itthon is. :) Amúgy itthon is vannak munkák amik rá várnának, egy ideig várok vele aztán vagy megcsinálom én, vagy hívok valakit ha én sem tudom megoldani.
2015. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%

5: elég hülye a férjed hozzáállása... nem viszi haza a munkát? Kérte valaki, hogy a holnapi menühöz otthon pucolja meg a krumplit?


Én könyvelő vagyok, oké, nem hozom haza az ügyfelek dolgait, de nyilván a családét megcsinálom itthon. Ettől még a cégest nem hoztam haza...

2015. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A párom biztos szégyellné magát, ha pl. villanyszerelő lenne, és nem csinálná meg az itthoni munkát.
2015. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Apám is villanyszerelő, szintén az a helyzet ami nálatok. Könyörögni kell neki, hogy szerelje meg az elromlott kapcsolót, cserélje ki amit ki kell. Ha anyám ráförmed és mondja neki, hogy majd hív egy villanyszerelőt aki megcsinálja akkor még apámnak áll feljebb.
2015. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó türelmed van,én már megcsináltattam volna.Eleinte nálunk is ez volt,ha szólt a szomszéd vagy bárki már repült.Az itthoni meg marhára ráért.Aztán bedurrant az agyam,szerintem soha nem felejti el.Azóta ha valamit csinálni kell,akkor hozzá teszem MOST.Legfeljebb morog amig csinálja egy fojtába de a most az most:)
2015. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%

11-es, minek is csinálná meg akkor? Vár 2-3 napot, és az a szennyesekkel teli furcsa kosár majd csak kiürül mágikus módon, aztán előkerül a tartalma tisztán, varázslatosan, a szekrényéből, nem? Minek mozdítaná meg a kisujját, ha megszokta, hogy ha eleget vár, akkor elpakolsz helyette?


Anyum is ezt csinálta, aztán morgott, hogy soha semmit nem segít apám. Naná, nem volt rákényszerítve.


Ha nekem azt mondja a pasim, hogy felrakja a dobozokat a szekrény tetejére (2 perces megterhelő feladat), akkor én ugyan nem csinálom meg. Ha ott van egy hétig, akkor ott van, minden nap elmondom, minden nap morog, meg majd később, de előbb utóbb felrakja.

Most már leredukáltuk 3 óra hosszára a kezdeti egy hetet.


Nem arról van szó, hogy nekem nehezemre esne megcsinálni, nekem is két perc lenne. De ez elvi kérdés. Ha megígérte, akkor csinálja is meg. Ezt tanítjuk a gyerekeknek is, nem?

2015. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 OlivO ***** válasza:
87%
Hívjál villanyszerelőt, ez nem állapot. Sőt egy ügyes nem villanyszerelő is meg tudja csinálni. Apám pl. minden hasonló munkát meg tudott csinálni. A párod foglalkozásától függetlenül meg kell ezt csináltatni.
2015. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom javasolni, hogy hívj villanyszerelőt. De én direkt úgy hívnám, hogy ő is otthon legyen. Sőt, ha láthatóan nem tetszene neki, akkor még el is mondanám, hogy ő is az.
2015. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%

Embere válogatja, gyerekkoromban sokszor lerobbant az autónk, pedig bátyám autószerelő, apám gépészmérnök, bezzeg a szomszéd meg az ismerősök kocsiján közös erővel dolgoztak. A második fürdőszoba 10 évig nem lett kicsempézve, már lehet nem is lesz soha, mert mind elköltöztünk, csak a szüleim vannak a házban, nekik elég egy fürdő, így marad lomtárnak.

A párom szakács, itthon főz ugyan, de tiszta kosz utána minden, hat lábast koszol egy ételhez, sütit soha nem süt, pedig a különleges desszertek a "szakterülete". Inkább mondom hogy mosogasson el, majd én főzök. Amúgy segít kérés nélkül minden másban, tereget, porszívózik, wc-t pucol, mos. Szavam se lehet :)

Az Ikeás állványt mondjuk úgy 3 hónap után szereltük össze, mert én előhoztam hogy most már összerakom ha kell, egyedül... szerintem nem szakma függő hogy valamit halogat.


Mondjuk ha nem lenne villany, akkor lehet felmenne a pumpa és magam nekiállnék, azt meg úgyse hagyná :)

2015. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

Alapvetően nem értünk túlzottan ahhoz, amiben a másik jó, így adja magát a dolog.

Ő autókkal foglalkozik, így ismeretsége is van szervízekben és hasonló helyeken. Én gondban lennék azzal is, hogy melyik a kardántengely.


Én gazdasági területen vagyok, nyelvtudással és bulldog természettel. Ezért hozzám tartozik minden, ahol külföldiek jönnek képbe vagy pofátlanul kell alkudozni. Autóvásárlást pl. megosztva bonyolítjuk: ő szájbarágós listát ír a műszaki követelményekről, én pedig lebonyolítom a beszerzést külföldről.


Egy dolog van, amin többször összevesztem vele, de nem tágítok: rengeteg mindenhez ért, de ezek között nem szerepel a villanyszerelés. Egyszer egy égő foglalatán akart valamit szerelni és az lett a vége, hogy egy hatalmas villanás után az egész EMELETEN (társasház, több lakás van egy emeleten!) levágta a biztosítékot.

Innentől eltiltottam a villanyszereléstől. Van egy gyerekünk, én nem szeretnék özvegy lenni, úgyhogy tojom le a férfiúi büszkeséget és egyéb érveket, fizetünk szakembernek, inkább ő égjen oda a dróthoz, ne a férjem.

Ennek ellenére volt stikában konnektorszerelés, majd jó nagy veszekedés utána, hogy nem ebben egyeztünk meg.


De lakásvásárlásnál is úgy osztottuk meg a feladatokat, hogy ő műszakilag átnézte a kecót, amikor rábólintott, onnantól én vittem az ügyet. Lealkudtam, intéztem a hitelfelvételt, ügyvédet, földhivatalt (régen ingatlanokkal is foglalkoztam). Ő csak megadott időpontokra jött velem és aláírt.



Házimunka/gyereknevelés teljesen megosztott, egyformán kivesszük a részünket.


Viszont ha véletlenül balesetem van a kocsival, akkor ott eldobok mindent, felhívom és ő intézi a biztosítást, felelősség megállapítását (amikor a másik féllel kell vitatkozni, hogy ki volt a hibás). Mert hiába tudok rámenős lenni, az autókhoz annyira nem értek, hogy nincs miből építkezni és simán bevinném magam az erdőbe egy jegyzőkönyv megírásakor. Persze a javítást is ő intézi, neki van vonala oda.

2015. febr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!