Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált anyukák, milyen hozzáál...

Elvált anyukák, milyen hozzáállást várnátok el a gyereketek apjának új barátnőjétől a gyereketekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nekem is vannak problémáim a párom gyerekével.


És olvasgattam itt a témában, és azt vettem észre, hogy ha valaki nem sajátjaként szereti a párja gyerekét és látja/szóvá teszi a gyerek hibáit, akkor rögtön támadjátok. Azt látom, hogy a bevett szófordulat a "minek kezdtél gyerekes pasival", mindenre ez a válasz, ha valakinek gondja van a gyerekkel.


Ezért lennék kíváncsi, hogy mégis milyen hozzáállás tetszene nektek az új nő részéről? Szóljon rá vagy ne szóljon rá a gyereketekre, ha nem tetszik neki a viselkedése? Fegyelmezheti vagy nem? Vagy mindent hagyjon rá az apjára és maradjon kívülálló? Lehetnek elvárásai a gyerekkel szemben vagy nem? Úgy kellene szeretnie a gyereket, mint a sajátját? Vagy elég, ha elfogadja? Vagy konkrétan mit vártok el?



2015. febr. 25. 10:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz kérdést tettél fel, erre igazán talán még az érintettek sem tudnak érdemben válaszolni, vagy csak nagyon kevesen, mert a szereplők ugye nem pártatlanok, mivel érintettek. Én csak a saját elméletileg vélt érzéseimet tudnám leírni, de nem biztos, ha valóban megtörténne, akkor is ezt érezném. A válás mindenképpen trauma az egész családnak, de főleg a gyerekeknek. Általában egyik fél részéről még érzelmek vannak, amik sokszor sosem múlnak el, legalábbis nem nyomtalanul. Sok elvált anyukának már maga az exe párkapcsolata is trauma, még akkor is sok esetben, ha neki is van új. A gyerekemet pedig más nő közelében tudni úgy, hogy az az apjának a párja/felesége, nagyon rossz érzés lehet. Mert ugye normális felállásban, "nekünk, anya-apa-gyerekek" kellene családot alkotni, a másik nő már "betolakodó" akkor is, ha hivatalosan már nem vagyunk egy család.

Én úgy gondolom, hogy ezen, és hasonló érzelmek miatt nem felelhet meg sok esetben semmilyen viselkedés, az a tudat felelne meg az anyának, ha egyáltalán nem lenne másik nő a gyereke életében.

Persze van ahol tudják ezt értelmesen, indulatoktól mentesen kezelni, azok a szerencsésebb esetek.


Egyébként kívülről látva, érzelemmentesen az én véleményem az, hogy ne akarjon az új nő az anyja lenni, elsősorban az apánál van láthatáson, tehát foglalkozzon ő sokat vele, és persze közösen is, ne kritizálja a gyereket, annak nevelését, ha gond van a viselkedésével náluk, de mondjuk otthon nem, akkor ott keressék a problémát, ne az anyjában, igyekezzen a kedvében járni láthatásokkor, pl ne olyat főzzön amit a gyerek nem szeret, viselkedjen vele úgy, mint pl egy jó óvónő, de ne akarjon úgy, mint az anyja. Kb nagyjából ezt gondolom, aztán gondolom alakul mindenkinél máshogy.

2015. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Még annyit hozzáfűznék, hogy az új nők/feleségek között pedig szép számmal akad, akire okkal akasztható a "gonosz mostoha" szerep. Ilyen esetekben joggal nem tetszik az anyjának.

Azt pedig nem árt tudni, hogy ha a férfi gerinctelen volt a házasságában, vagy az a gyerekével, akkor ezt bármikor megteszi az aktuális nőve/új gyerekkel is, csak idő, vagy a szerelem elmúlásának kérdése.

Én ha elvált, gyerekes pasival kellene kezdenem, azt nagyon figyelembe venném, miként vélekedik a múltjáról, exéről, gyerekeiről, hogy viselkedik velük, mert sok mindent le lehet vonni belőle a későbbiekre nézve.

2015. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Én a sok gonosz elvált anyát látom, aki az apa és az új feleség ellen neveli a gyereket. De őt már a hatodik "új apuka" hagyja el. Ennek ellenére ők természetesen semmiben nem hibásak.
2015. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Elvált szülők gyerekeként válaszolok. Szüleim 16 éves koromban váltak.


Nekem az lett volna jó, ha mind3 fél részéről meglett volna a "határ-megszabás". A mai napig azt tartom célravezetőnek, ha a gyerek tudja, hogy kivel hányadán áll, kinek hol vannak a határai. Az új barátnő az alap dolgokat tartsa/tartassa be, gondolok itt olyanokra, hogy pl. este már ne kapjon édességet a gyerek, ha náluk van, akkor is legyen kész (leellenőrizve) a lecke. Az alapok legyenek "azonosak", de az új nő igenis szabja meg a saját határait: ehhez nem nyúlhatsz, ha leveszed a polcról, akkor a játék végeztével ugyanoda tedd vissza stb. És igenis, ha olyan a gyerek viselkedése, akkor igenis szóljon rá. Akár olyan alapvető dolgokról van szó, hogy ne csámcsogjon.


És szerintem nem kell úgy szeretnie a gyereket, mintha a sajátja lenne, de ne éreztesse vele, hogy a pokolra kívánja. Valamennyire foglalkozzon vele, ha ott van, érezze a szegény gyerek, hogy oda (is) tartozik.

2015. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok elvált anyuka, de ha nem gond akkor válaszolok.


Ha elvált lennék, elvárnám hogy:


1: Maximálisan elfogadja a gyerekemet - és nem csak az új nő, hanem az ÉN új párom is. Egyértelmű hogy teljes értékű családtagként kell kezelnie, nem úgy mint amit itt olvastam egyik nap, hogy a nevelő fél szerint a gyerek ott csak "vendég"...


2: Persze a megfelelő mértéket illik tartani. A döntéseket a két szülőnek kell meghoznia mindenben.


3: A kettes pontból kifolyólag egyértelműen nem várnám el azt sem, hogy a másik nő lássa el a MI feladatainkat.


4: Fegyelmezzen a nevelőszülő is nyilván, de hogy ráüssön a gyerekre, azt nem tűrném semmilyen formában. Ez is vita tárgyát szokta képezni.


5: Legyen a gyerekkel egy baráti viszonya. Szóval sem a gyerek kiutálása, sem a túlzott nevelgetése nem normális dolog.


Egyébként tényleg nehéz kérdés meg nagyon helyzetfüggő is, de alap, hogy a gyerek az első egy szülőnek. Meg kell találni az arany középutat. Nekem pl. nagyon jó nevelőapám volt, sokkal jobban szerettem mint a saját szüleimet, de mindig tudta hogy hol a határ. Mondjuk soha nem ütött volna meg vagy tiltott meg dolgokat. Az anyu dolga volt.

2015. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
5. a pontozásból ítélve ide csak "gonosz mostohák" új macák járnak, akiknek nagyon útban van a párjuk gyereke, ellenség az anyjával együtt. Most erre tényleg mit lehet mást mondani, mint, hogy az ilyenek miért kezdenek gyerekessel?
2015. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
6-os úgy látszik egy lecserélt "régi maca".
2015. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Én elvált anya vagyok,amit elvárok az én mostani férjemtől,azt elvárom a volt férjem új feleségétől-párjától.Mi úgy neveljük a gyerekeket a nevelőapjukkal,hogy Ő is teljes rangú szülő,tehát ugyanúgy rászól a gyerekre ha rossz,és büntet,és ugyanúgy dícsér,és jutalmaz,ha a gyerek megérdemli,ugyanúgy elkészíti neki a vacsorát mint én vagy éppen választ neki ruhát a szekrényből.Egyet nem tolerálok(és ezzel nincs is probléma) ha túl kicsi dolgoknak túl nagy feneket kerít,tehát piti dolgok miatt szól a gyerekre,vagy éppen piti dolog miatt szab ki aránytalanul súlyos büntetést.Ugyanezek az elvárásaim a mostoha anyukával szemben is.
2015. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#8,


mi alapján tudom eldönteni, hogy valami piti ügy vagy nem az? Gondolom erről is mindenkinek más a véleménye. A párom gyereke szörnyen csúnyán eszik például. Csámcsog, szürcsöl, gusztustalankodik az étellel. Nekem ez nem fér bele, viszont van, akinek igen. Most erről konkrétan hogy döntsem el, hogy mennyire fontos dolog?

2015. febr. 25. 12:33
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Én mostoha vagyok.

Igyekszem ugyanazokat alkalmazni? Amit az anyja is, akivel egyébként jóban is vagyunk.

Amit otthon tilos, azt nàlunk is, az otthoni bünti itt is él (most le van tiltva a gépezésről, mert nagyon sokat rontott a suliban). Tanulni leülök vele, bizalmasa vagyok, ha kéri, dícsérem, ha megérdemli. A büntetésben maximum javaslati joggal élek, bàr nálunk nincs szükség büntetésre, max az anyja àltal kiszabotthoz tartjuk magunkat.

Csapatban dolgozunk, elég jól megy. Az ex új férje is csapatjátékos, amennyire tudom.

2015. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!