Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betölti még a család a hagyomá...

Betölti még a család a hagyományos szerepét?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon talányos jelenetnek voltam tanúja. A tanító néni a két szülővel közösen szidták a gyereket, hogy milyen neveletlen. Rajtuk kívül kinek lenne még feladata megnevelni azt a kis rakoncátlant?

2015. febr. 28. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A csoportos szidást soha nem tartottam jó nevelési eszköznek. Ez csak a gyerek megalázása. Inkább higgadtan le kellene ülni és a pedagógussal közösen kitalálni, hogy mivel lehetne helyes viselkedésre ösztönözni a gyereket. A család pedig normális esetben igen, betölti még a hagyományos szerepét. Ami neveléssel együtt a biztonságot is biztosítja. Mivel a törvények és minden más is megváltozott a nevelésbe új eszközökre van szükség. Régen a tanárnak ott volt a pálca, szülőnek a nadrágszíj. Ma már ennél azért többet tudunk a gyerekekről. Csak valahogy a pedagógusok és a szülők nem tudnak, vagy nagyon nehezet találnak más eszközt a rendbontás kiküszöbölésére. Az okos tanár a "neveléssel" nem vár arra, hogy a szülőt behívja, helyben megoldja a dolgot. Pl. a gyerek hintázik a széken. Figyelmezteti a gyerek, ha a hintázás folytatódik elveszi a széket azon az órán a gyerek állva dolgozik. A "buta" tanár rászól, majd telefonnal fölveszi, hogy a gyerek hintázik aztán behívja a szülőt, hogy csináljon vele valamit. Úgy gondolom, hogy az iskolában a tanár feladata rendet tenni otthon pedig a szülőé.
2015. febr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, de azért vitatkoznék is. Akinek pálca kell vagy nadrágszíj, az nem pedagógus és nem szülő. Én ezek nélkül neveltem fel a gyerekeimet. Gondolj bele, a munkahelyeden téged sem korbáccsal ösztönöz a főnököd. De eléri amit akar.
2015. febr. 28. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolj bele, a munkahelyeden téged sem korbáccsal ösztönöz a főnököd."


Hát de közel áll hozzá :D Amúgy ja, nekik kellene megnevelni.

2015. febr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sarkított példa volt. Nem gondolom, hogy az akkor jó, vagy jó volt. Magam sem használnám egyiket sem a gyermekeimnél. Első sorban a szülő nevel, de az iskolában a helyes viselkedési normát a pedagógus kell, hogy elérje. Persze tudom, vannak akik peremről bejárva olyan viselkedési normát hoz magával, amivel nehéz jól dolgozni, de van rá példa, nem lehetetlen. Az iskola ma már nem megismertet a világ működésével, nem mutatja meg a a betűk és számok pozitív világát, hanem tudást ver a gyerekek fejébe. Tanulásra kényszerít, nem tanulást szerettet. A szülő, ha ügyes akkor tud rajta tompítani. Ha nem, akkor a gyerek kiég.
2015. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!