Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van még olyan család aki...

Van még olyan család aki hagyományos modon disznó vágást tart a rokonokkal? Megéri disznót vágni vagy jobb ha az ember megveszi a boltban a húst ha megkivánja?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 16:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Igen még sokan vágnak disznót,az a véleményem,hogy sokkal jobb ha maga az ember vágja a disznót magának mint,hogy a boltban veszi meg.Abba tudod mi van benne a mikor te vágod de abba nem amikor megveszed.:D
2012. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Hogyha mindent hozzászámolunk akkor nem éri meg mert hűteni kell a húst ,dolgozni vele, egy fél gázpalack is kell legalább ,de olyan tekintetben megéri ,hogy tudod mi kerűl az asztalra. Saját magad ízesítheted a kolbászt, lesz szalonna/sonka/tepertő/zsír

Nem utolsó sorban pedig összehozza a családot;)

2012. nov. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mi szombaton vágtunk pont két disznót.

Két 130kg-os disznóval két fagyasztó lett tele, úgy hogy még sok rokonnak vendégnek csomagoltunk kóstolót.

Lett házi zsír (ami a boltba már piszkosul drága), tepertő, hurka, kolbász, szalonna, háj (anyósom szokott hájas sütit készíteni) és a sok hús.

Persze, hogy megéri, de itt felénk sokan csinálnak úgy, hogy megvesznek egy hízott disznót és azt ölik le, szóval nem ők tartják és nevelik etetik.

Egyébként csak utána kell számolni is te is rájössz, hogy megéri:)

2012. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Én pont szombaton láttam egy disznóvágást. Ahogy mentem az autóval be lehetett látni a kertbe, ott lógott a disznó :-) Visszafele jövet már töltötték a hurkát, ott volt egy csomó ember. És nem vidéken volt, hanem Pesten.
2012. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én szombaton megyek disznotorba,falura,nagyszulokhoz.

minden evben vagunk 1-et,ilyenkor késő ősszel. hogy megéri -e,szerintem igen,mert a disznó minden részét fel tudod használni, es te tudod izesiteni a kolbaszt,hogy mennyire legyen sovány,milyen fuszeres...stb

es a daralt hus olyan apro mindig,legalabb negyszer atdaraljuk. boltban ilyet nem lehet

2012. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja es 16/L,ha ez számít valamit.
2012. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig vágunk disznót télen 1-et vagy kettőt.Hajnali 4kor már kezdjük dél körül már a kolbászt/hurkát töltjük :D

Persze jobban megéri mintha boltban veszed.Így fűszerrel készülődéssel együtt 15000ből kb kijön és akkor minden része ottvan a disznónak készen, valamint tudod hogy egészséges semmi mesterséges anyag.

Boltban meg úgyvagy hogy nem egy egész disznót veszel csak most veszek csülköt egyhét múlva veszek lapockát stb.Sokkal többe kerül.És még kitudja milyen vegyszerekkel tömik tele

2012. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy hagyományosan tartott disznó húsa, nem hasonlítható a boltihoz. Kolbász, hurka, sajt, stb, az meg a saját ízvilág szerint készül. Aki szeret jókat enni, annak mindenképp megéri.
2012. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megéri! Még úgy is, ha nem te neveled. Felénk szoktak hozni Nógrádból élő disznót, 470 ft/kg áron. Egy kb. 150 kilós disznó 70 ezer, de ha összeadod a zsír, töpörtyű, húsok, hurka, kolbász árát, ami kijön belőle bőven jól jársz. Én elég régen vettem hurkát, nem ismertem az árakat, így totálisan megdöbbentem, mikor hallottam, hogy a jobb minőségűért már több, mint 1000 forintot kérnek kilónként..... Ha te vágsz, veszel a disznón kívül kb. 3 kiló rizst, pár csomag belet, fűszereket, a többi benne van a disznóban.
2012. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem apukám hentes/mészáros, ebben az időszakban folyamatosan hívják disznótölni, teljesen megéri.

Azt gondolod, hogy sok a munka meg az előre befektetett ár, de sokkal jobban megéri, mert 1: tudod mit eszel, 2: a te szájízedre van készítve minden, 3: egy jódarabig nem kell azon gondolkoznod, hogy mit vegyél, 4: ha értékesíteni szeretnéd többszörösen visszajönnek az árak.

2012. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!