Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekekkel szembeni szülői...

A gyerekekkel szembeni szülői ártó hatások közül miért csak a fizikai erőszakot veszik komolyan, a folyamatos kiabálást, lelki bántalmazást, anyagi és érzelmi zsarolást miért nem tekintik ugyanúgy lényeges tényezőnek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Kik?


A gyermekpszichológusok pl. mindet komolyan veszik, a hatóságoknál az a gond, hogy nagyon nehéz bizonyítani, amiről nem készíthető orvosi látlelet.


Szóval konkretizálni kéne a kérdést, kikre vonatkozik és mi a probléma?

2015. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Mert Magyarorszagon meg itt tartanak....

Addig nem jon ki a rendorseg amig ver nem folyik, stb. Szanalmas dolog ez sajnos.

2015. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is ezt kérdezném, hogy kik nem veszik komolyan? Az itteni válaszadókra ilyen témákba ne adjál. Ha szólsz róla illetékes személyeknek, pl. tanároknak, pszichológusnak stb. biztos, hogy komolyan fogják venni.
2015. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A gyermekpszichológusokon kívül nagyon sokan, mondjuk én általánosságban ezt tapasztalom. Csak a testi erőszakot tekintik erőszaknak, a pszichés problémák miatt sokan hibáztatják a gyereket, hogy ő a "hülye".
2015. márc. 6. 16:48
 5/19 anonim ***** válasza:

Off

2es: érdekes hozzánk betörés bejelentésére simán kijött a rendőrség, minden könyörgés nélkül.

2015. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, az elég, ha csak az illetékes hivatalos személyek veszik komolyan, a tanárok is komolyan veszik, amennyiben a pszichológiai eljárás is alá támasztja a dolgokat, csak van egy hivatalos eljárása az ilyen ügyeknek, aminek eleget kell tenniük. Többieket meg tojd le. Szerintem.
2015. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Amikor gyerekként én voltam ilyen helyzetben, nem kaptam segítséget, még némelyik tanárom is rádobott egy lapáttal. Egyszer jártam pszichológusnál középiskolás koromban, semmit se ért. Pici korom óta remeg a kezem, és sokáig voltam önbizalomhiányos, én már tudom, mi miatt. Gyerekkoromban ezzel senki nem foglalkozott.
2015. márc. 6. 16:52
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk a kép még ennél is szomorúbb... Jópár napja, de volt itt egy kérdés, hogy miért kell mindent ráhagyni a gyerekre, és egy-két atyai pofon igenis a helyén kell legyen. (Mintha nem lenne a két véglet közt arany középút: elvárások, bizonyos szigor, nevelés és leginkább: példamutatás...) És a válaszadók többsége, de legalább fele teljesen elfogadhatónak tartotta, ha egy gyereket a szülője megüt. Kb. bármilyen indokkal. Engem nagyon megdöbbentett.
2015. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7: Kérdező, hát nem tudom nekem is volt gyerekként gondom, igaz nem mostanság voltam gyermek, de én kaptam segítséget. Én szóltam a tanáraimnak, hogy a mostohaanyám miket művel velem, látták is rajtam, hogy folyton remegek, szorongok, így el is hitték nekem, de ha nem is hitték el - végül is nem láttam bele a gondolataikba - egyáltalán nem mutatták felém a kételkedést, hanem intézkedtek. Ennek viszont már húsz éve, azóta etéren is fordulhatott nagyot a világ az én gyermekeim hál égnek jó iskolába járhatnak és ott az osztálytársaknál sem látok gondokat.
2015. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ma 16:49,

Akkor lehet, hogy mostanaban mar nem igy van, ez kb 10 evvel ezelott volt, hogy ilyet tapasztaltam. Jo tudni, mindenesetre, hogy mar valtozott.

2015. márc. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!