Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, anyukám lenyúlt...

Mit gondoltok, anyukám lenyúlta a pénzem? Ha igen, akkor mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben összegyűjtöttem egy-egy jeles alkalom során 50-60 ezer forintot, amit nem én raktam el, hanem anya mondta, hogy ő elteszi biztos helyre. Ma megakartam számolni, hogy mennyi az annyi és mikor rákérdeztem, akkor nagyon zavartan kezdett el magyarázkodni. Végül kinyögte, hogy hol van és meglepődten tapasztaltam, hogy csak 10ezer forint volt meg. Rákérdeztem, hogy ez most mi és hol a többi és felháborodva mondta, hogy nem jut eszébe, hogy hova tette és hogy majd a héten még meg fogja nekem találni. Nem akarok a legrosszabbra gondolni, nagyon jó a kapcsolatunk, de mit tegyek, ha tényleg kiderülne, hogy elvette a pénzem? Múltkor kölcsönadtam neki a nyári munkából megkeresett pénzem, az is több tízezer forint volt és most megfordult a fejemben, hogy lehet azt sem fogom viszontlátni?
2015. márc. 7. 15:24
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy elvette. Na ez jó lecke volt neked, ha bárki el akarja tenni a pénzedet "biztos helyre" az azt jelenti, hogy az életben többet nem kapod vissza... tenni semmit nem tehetsz, ez van.
2015. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt, csak én max 5000 forintot kaptam alkalmanként. Mondjuk mikor én visszakértem, akkor csak felháborodottan annyit mondott, hogy ugye nem képzeltem, hogy ingyen vagyok? Abból lett befizetve pl az osztálypénzem. No comment.

Többet inkább ne vigyázzon rá :)

2015. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 HengerR ***** válasza:
100%
Mivel fölzaklatta a kérdésed arra tippelnék, hogy vaj van a füle mögött. Próbáld megbeszélni vele, hogy mi is van most. Itt csak annyit tudunk mondani a leírtak alapján, hogy akár az is lehet.
2015. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg már régen elköltötte kajára,számlákra.
2015. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Uhhh ... szerintem igen. De gondolom vissza akarta adni, csak még nem volt rá keret. Mondjuk elmondhatta volna, hogy kivesz belőle erre meg arra. Mert az akkor is a te pénzed, ha ő az anyukád. De egyébként nem értem, miért anyukád rakja el a pénzed, most ha ő dugja a lepedők alá vagy te, az miben más?
2015. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Ezentúl hogy bízhatnék meg benne? Nagyon nagyot csalódnék ha kiderülne, hogy csak elvette, egy világ dőlne össze bennem.
2015. márc. 7. 15:43
 7/39 anonim ***** válasza:
29%
Valamiért hozzá kellett nyúlnia a pénzhez. Anyagi gondok voltak. Egyezzetek meg valami közösen kialkudott dologban, hogyan kaphatnád vissza. Havi törlesztésben esetleg. Szar ügy, de előfordul.
2015. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Én szülő vagyok! Volt a fiamnak is összespórolt pénze, igaz azt mi szülők gyűjtöttük neki a külföldi osztálykirándulására meg egyéb sulis kiadásokra, de olyat nem tettünk, tennénk, hogy megbeszélés nélkül elrakunk belőle, főleg nem hazudoznék a gyerekemnek!!!!

Ha viszont ezt a pénzt ő saját maga keresné meg, biztos, hogy nem nyúlnék hozzá!!!!

2015. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezte volna és őszintén beszél az anyagi gondjairól, akkor adtam volna neki bármennyit. De így hogy csak benyúl és elveszi, hátha nem veszem észre, ez nagyon gáz. Engem nem így nevelt...
2015. márc. 7. 15:49
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elköltötte. :(
2015. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!