Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, anyukám lenyúlt...

Mit gondoltok, anyukám lenyúlta a pénzem? Ha igen, akkor mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben összegyűjtöttem egy-egy jeles alkalom során 50-60 ezer forintot, amit nem én raktam el, hanem anya mondta, hogy ő elteszi biztos helyre. Ma megakartam számolni, hogy mennyi az annyi és mikor rákérdeztem, akkor nagyon zavartan kezdett el magyarázkodni. Végül kinyögte, hogy hol van és meglepődten tapasztaltam, hogy csak 10ezer forint volt meg. Rákérdeztem, hogy ez most mi és hol a többi és felháborodva mondta, hogy nem jut eszébe, hogy hova tette és hogy majd a héten még meg fogja nekem találni. Nem akarok a legrosszabbra gondolni, nagyon jó a kapcsolatunk, de mit tegyek, ha tényleg kiderülne, hogy elvette a pénzem? Múltkor kölcsönadtam neki a nyári munkából megkeresett pénzem, az is több tízezer forint volt és most megfordult a fejemben, hogy lehet azt sem fogom viszontlátni?
2015. márc. 7. 15:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyukád a legnagyobb jóindulattal sem tudja visszaadni ezt a pénzt neked, elköltötte és nincs miből visszapótolni.


Legközelebb inkább nyiss egy bankbetétet és tedd be oda a pénzt.

2015. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Utolsó ebben a sztoriban nekem marhára nem a pénz számít, hanem, hogy elvesztettem a bizalmam egy olyan ember iránt, akit a legjobban tiszteltem. Fogalmam sincs, hogy hogyan fogom feldolgozni.
2015. márc. 7. 16:38
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azt gondolta, te erről a pénzről már teljesen elfelejtkeztél. :/


(21-es voltam.)

2015. márc. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Ezt a #18-asnak szántam.
2015. márc. 7. 16:39
 25/39 A kérdező kommentje:
#21, ha tényleg így van, akkor ez még nagyobb pofátlanság. :(
2015. márc. 7. 16:40
 26/39 anonim válasza:
16%
hmm Érdekes amúgy...egy kérdés Te dolgozol diákként az egyetem mellett?anno én is így csináltam és nem anyámról húztam a bőrt.És ha úgy volt,mert nem jól jöttek ki a lépések akkor adtam neki...
2015. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Nem dolgozom egyetem mellett, mérnökin vagyok, szóval szinte lehetetlen.
2015. márc. 7. 16:42
 28/39 anonim ***** válasza:
23%

Valószínűleg elege volt már a régi cuccokból, vágyott már régen az újra, csak nem volt miből.

A te pénzeddel kapcsolatosan pedig meggyőzte saját magát, hogy te már biztosan nem is emlékszel rá, meg nincs is rá szükséged.


Némileg off, de ha az autót nem munkához (pl. áruszállítás, ételkihordás) használjátok, inkább adjátok el, ha csak áll a parkolóban, akkor is viszi a pénzt (súlyadó, kötelező).


(21-es voltam)

2015. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én tudom hol tartja a dugipénzét és szokott az asztalon is néha párezer forint lenni, de soha nem éreztem késztetést arra, hogy csak úgy elvegyem. A hűtőt nem tudta megvenni, ezt mondta nekem, se szó se beszéd levettem neki a kártyámról azt az 50ezret. Nem értem, hogy most miért nem tette meg, mikor tudta, hogy kisegítem.
2015. márc. 7. 16:49
 30/39 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is nagyon sokszor hazudtak a szüleim / nagyszüleim és történtek hasonló dolgok. Én ezt még gyerekként éltem meg és azóta nagyon kis emberek a szememben. Nem sokra tartom őket. A bizalmat nem lehet visszaszerezni, én nem hiszek benne. 100 - ból talán 1 esetben. Vagy semmi nem marad belőle vagy ha valamicske vissza is jön, szálka az mindig marad.


Ez egyébként egy jó lecke volt most neked is. :) Csak magadban bízhatsz 100%- ig. Én osztálykiránduláson egyszer bíztam a pénztárcámat egy osztálytársamra és már meg is lopott. :) Tanultam belőle.

2015. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!