Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, anyukám lenyúlt...

Mit gondoltok, anyukám lenyúlta a pénzem? Ha igen, akkor mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben összegyűjtöttem egy-egy jeles alkalom során 50-60 ezer forintot, amit nem én raktam el, hanem anya mondta, hogy ő elteszi biztos helyre. Ma megakartam számolni, hogy mennyi az annyi és mikor rákérdeztem, akkor nagyon zavartan kezdett el magyarázkodni. Végül kinyögte, hogy hol van és meglepődten tapasztaltam, hogy csak 10ezer forint volt meg. Rákérdeztem, hogy ez most mi és hol a többi és felháborodva mondta, hogy nem jut eszébe, hogy hova tette és hogy majd a héten még meg fogja nekem találni. Nem akarok a legrosszabbra gondolni, nagyon jó a kapcsolatunk, de mit tegyek, ha tényleg kiderülne, hogy elvette a pénzem? Múltkor kölcsönadtam neki a nyári munkából megkeresett pénzem, az is több tízezer forint volt és most megfordult a fejemben, hogy lehet azt sem fogom viszontlátni?
2015. márc. 7. 15:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Ilyen alkalmak sokaságából tanultam meg hogy apámnak az anyagi dolgaimról nem kell tudnia. Se azt hogy melyik diákmelóval mennyit kerestem, se hogy alkalmanként mennyit kaptam.

Szerintem te is csináld így.

2015. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
12%

Rendben van, hogy nem szép dolog ez a pénz elvétel.

De ő adta neked, ad havi 40.000 ft-ot, ne mond nekem, hogy egyetem mellett nem lehet dolgozni, mert ez ostobaság, esetleg lusta vagy és nem akarsz elmenni.

Az is rendben van, hogy nem mindig lenne elég a "megélhetésedre" mikor épp nem vagy otthon, de ne te legyél már azon felháborodva, hogy az általa megkeresett és neked adott pénzt felhasználta, valóban nem szép dolog tőle, hogy szó nélkül ezt tette, de a te reakciód sem a legmegfelelőbb a helyzetre..


Nem is értem, miért nem lehet megbeszélni, ahhoz már nincs benned gerinc?


ui, jöhetnek a - ok.

2015. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem tudsz olvasni. Írtam a leírásban, hogy megkérdeztem tőle, sőt azóta mégegyszer és felháborodva ordibált velem, hogy miért nem értem meg, hogy nem jut eszébe és gondolkoznia kell. És ha már lebukott nem nekem kell gerincem lennie, hogy bevalljam, hogy hát igen, ezt elszúrtam. És képzeld, nem nem tudok egyetem mellett dolgozni. 8:00 és 19:30 között óráim vannak, utána hazavillamosozok, elmegyek bevásárolni, hazamegyek, megfőzök magamnak és sajnos ilyen olcsó dolgokat, mint cukor és liszt nem ehetek, mert speciális étrendem van, így 2000 forintos cukorhelyettesitőt ehetek, búzaliszt helyett meg maglisztet, aminek az ára tízszer annyi. Azután főzés után jegyzőkönyvet készítek gyakorlatra, tanulok következő órára, mivel dolgozatot is szoktunk írni és nagyon nehéz a tananyag, ha egy órát kihagyok lehetetlen a felzárkózás. Éjfélig tanulok, reggel hatkor pedig kelés, fél órát kocogok, utána készülődés suliba.
2015. márc. 7. 17:34
 34/39 Bence_ ***** válasza:
100%

Mond el neki, hogy szereted, fontos a számodra és eddig becsülted.

Szeretnéd ha őszinte lenne veled hiszen ő az édesanyád.

Számodra sokkal fontosabb a vele való kapcsolat mint az a pénz. Ha elfogyott, elfogyott. Fágylatt rá. De neked egy olyan édesanya kell akiben bízol.

2015. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Ez, lehet hogy hihetetlen, de nálam is előfordul, hogy hetekig nem tudom, hová tettem le/el a pénzt. Sajna, én fiókba, szekrénybe bedobom, majd rákerül irat, ruha, egyéb, utána meg filózok, hová is tettem. Bár, nem úgy fest, hogy ez lenne anyudnál is.
2015. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy nem tudja hová tette el. Ez azért nem egy olyan eset, mint az előző válaszoló példája, hogy hirtelen leraksz vmennyit, akár csak egy ezrest vhová, és megfeledkezel róla. Tudatosan elrakta vhová és elköltötte. Az én szüleim alkoholra költötték anno a pénzem... Anyukád nem tudom miért lopott meg, de az sem kifogás, hogy hirtelen kellett valami, vagy nem volt pénz kajára, mert akkor is szólnia kellett volna. Nem szabad másokra bízni pénzt sohasem, akkor sem, ha szülőről, testvérről van szó. Mit tennék? Megmondanám, hogy sürgősen kell valamire és, ha nem tudja hova tette el, akkor adja meg a saját pénzéből, aztán gondolkozhat a rejtekhelyen addig, ameddig akar.
2015. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Nekem is rendszeresen ezt csinálták anyukámék, és nagyon bosszantott. Az a legjobb, ha leülsz, és megbeszéled vele őszintén, hogy jó szívvel adod, csak kérjen. Jószívűnek tűnsz a válaszaid alapján, úgyhogy remélhetőleg megoldódik :) emellett viszont ne haragudj, de nem tudok elmenni: agyamra mennek már ezek a kifogások, hogy "nem dolgozom, mérnöki mellett szinte lehetetlen". Én egy olyan mérnöki szakot végzek munka ÉS egy másik egyetem mellett a BME-n, ami még az itteni berkekben is nehéznek számít. Becsüld meg, hogy tudnak támogatni, de minden lehetséges, csak akarni kell.
2015. márc. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

A 32-es válaszoló egy barom! Fel se vedd, amit ír. Aki normális szakon tanul, tehát nem büfészakon, az képtelenség, hogy heti 5 munkanapon 4 órában melózzon a mekiben. Persze, megtehetnéd, aztán 10 év alatt lenne diplomád, vagy kibuknál a harmadik év után, mikor már nem tudnád tolni a tantárgyakat. Sok egyetemista sztorit ismerek, ritka aki képes egy komoly szak mellett melózni, sőt, nincs is. Egy ismerősöm az orvosi mellett mentős volt, hát 3. évben kibukott. Pedig okos gyerek, hát nem működik a kettő.

Anyukádra visszatérve, én azt mondom, havi 40 ezer ft támogatás normális, nem kell neked ezért olyan hálásnak lenned, ahogy itt sokan előadják, ugyanis anyukád döntése volt, hogy világra hoz, ő a szülő, és mivel neked van egy ilyen lehetőséged, hogy tanulhass, eszed is van, igenis abban az 5 évben még álljon melletted! Ha havi 70 ezerből élne, oké ha nem ad, de ez a "18 elmúltál most aztán élj meg ahogy tudsz" szöveg ... na ne már! Persze, megélek ahogy tudok, de akkor megélek egymagam.

A pénzre visszatérve, akit szeretsz annak úgyis mindent megbocsátasz. Ezt is megfogod. Anyukádra többet ne bízz pénzt. Amit tett az kiábrándító, de hát mindenki hibázik. Szerintem visszatette volna azt a pénzt, csak nem gondolta, hogy te éppen most kérdezel rá. Mondd neki, hogy "keresse elő", ha nem találja, akkor "keresse elő" részletekben. Mondjuk havonta találjon meg egy 10 ezrest valahol a lakásban. Vagy találja meg egy összegben, de akkor is "keresse elő", ha ilyen feledékeny, mert ez bizony nagyon égő!

Viszont ne veszekedj vele, ne mondd el neki naponta, hozd fel hetente vagy 2 hetente. Egyszer majd ott lesz a pénz!

2015. márc. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Mialatt érettségiztem májustól augusztus utolsó napjától dolgoztam. Miután feleltem töriből már dobtAm le egyből a kosztümöm és rohantam dolgozni. A 40 ezerből marhára nem tudok megélni, eddig vagy 30ezer forinttal meg kellett tolnom a saját pénzemből, pedig elméletileg gyűjtök. Persze egyetemen nem kettesekkel tengődöm, hanem mérnökin 4,15 az átlagom, így ebben a félévben jelentős tanulmányi ösztöndíjat nyertem, így most már azzal pótlom. Könnyű ítélkezni és pálcát törni mások felett, de ha egy picivel több szabadidőm lenne akkor sem dolgoznék ugyanis fiatal vagyok és egy nagyon megkeseredett, besavanyodott ember lennék ha csak munkából és tanulásból állna a napom. Aztán pár év múlva rájövök, hogy rengeteg év volt életemben, de semmi élet nem volt éveimben, senki sincs mellettem, se barát, se szerelem, mert mindenkit elhessegettem, nem tudtam ápolni a kapcsolatot, mondván, hogy bocs de nincs időm és jövök majd siránkozni az öngyilkossági gondolataimmal és kidobom az összes pénzem amit diákmunkával kerestem pszichológusra. Köszönöm, ebből a levesből nem fogyasztok. Egyébként nyári munkát már most találtam februárban. Ha valaki azt meri mondani nekem, hogy lusta vagyok és büdös a munka, ítélkezik felettem, komolyan mondom, hogy felfalom elevenen, mert ez marhára nem igaz. Mélységesen sajnálom a 32-es válaszolót és azokat, akik felpontozták. Gondolom karóval a fenekükben nehéz látni az élet valódi értelmét, ami a boldogság és nem a rabszolgalét. Anyumnak meg megbocsátok, mert szeretem.
2015. márc. 8. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!